Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

suna la numarul asta:0770675921,d-ul Viorel de la Cluj,eu am vorbit cu el putin mai devreme si a zis sa sun si maine pt rezultat,poate ai noroc,bafta

yep , am sunat si eu la acest nr de tel , la fel mi-a spus si mie , maine dupa ora 9 ...sper sa fie cu noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Kurt Beier e ofirma de tansport care lucra in toata Europa si are curse in Norvegia ,Suedia ,Germania ,Franta ,Olanda ,Belgia ,Spania ,Elvetia ,Italia ,se lucra pe echipaj si singel ,salariul pe tara nu il vezi veac dar ai toate taxele la sanatate si pensie platite deci, nici cind stai acasa o luna nu vei fi platit ,pentru ca 1500 E este doar diurna si de acea nu iti cere si card pentru lei.

           

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut.cand am fost eu la ei anul trecut tu te descurcai cu transportul.era o firma din zalau care  se ocupa de angajare,plateai comision la ei si te duceai pana acolo cu un microbuz de la ei.am inteles ca nu mai este asa si ca merge un autobuz din cluj platit de ei,dar nu stiu sigur,in caz ca vorbesti cu ei o sa iti dea toate detaliile.eu am lucrat la ei am avut contract de munca pe Lituania,mai putine taxe pentru ei etc,era facut in limba lituaniana,deci am semnat ca orbu.La fel am fost si eu incepator ,am vorbit la telefon cu Domnul Cristian,mia acordat o sansa,mam suit in logan si am plecat la risc in Danemarca.Ideea este ca daca iti vezi de treaba,ajungi la timp la incarcari,descarcari,esti atent cu masina,esti amabil cu dispecerii ,in general sa fii serios si sa vrei sa muncesti.Cand ajungi acolo la baza in Ejberg sunt cateva containere unde poti dormi,sunt paturi suprapuse ca in armata,nu foarte curate,dar cine nu este pretentios e ok.ai unde sa iti gatesti de mancare sa iti faci un dus ,exista o masina de spalat,ideea este ca daca mergi la ei si ajungi acolo trebuie sa astepti pana se elibereaza o masina,asta poate dura intre 2,3 zile si 10 14 zile,deci cine pleaca sa se gandeasca bine inainte.deci trebuie sa ai ceva de mancare in caz de asteptare,preferabil sa cumperi din Germania.in Dk sunt foarte scumpe,dar fiecare se organizeaza cum stie.eu mam suit pe masina dupa 4 zile,erau colegi care au asteptat intre 7 si 10 zile,acum depinde ...ce moaka ai...cat de bine stii engleza sau germana,ptr ca se vb la telefon cu dispeceri danezi atunci cand ai diverse probleme etc.Mie mia dat un avans de 200 euro cand am plecat din baza si mia spus ca mi se opreste din salariul,dar nu mia oprit.nu stiu daca este o regula sau este la fiecare diferit nu stiu,eu spun cum a fost la mine.Deci daca vrei sa muncesti si sa iti vezi de treaba si sa faci niste bani eu cred ca este o companie ok.Momentan eu nu mai lucrez la ei mam intors in tara am avut cateva probleme in familie,dar cred ca o sa ma intorc la sa lucrez la ei

bafta pentru cei care se duc  si drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai angajeaza,am vorbit eu la tel cu d-ul Viorel de la Cluj,dar cere experienta si cunostinte bune de engleza sau germana,mie mi-a zis sa mai exersez cu engleza si sa mai prind ceva experienta pe tir ca am lucrat numai pe 6,5t si cand am toate actele sa il contactez,mai sus este postat nr lui de tel si puteti incerca si voi daca vreti,multa bafta aveti...drumuri bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut colegii, saptamana viitoare o sa plec si eu  sa lucrez la ei, nu prea am mai lucrat pe TIR si mi au zis ca o sa ma puna cu inca unul care lucreaza deja la ei sa imi mai arate un pic ce si cum, spuneti mi va rog cum este, care i treaba exact, cei de la cj unde se fac angajarile mi au spus ca va fi bine, aparent totul m i se pare in regula dar nu poti sa ai incredere, cum e cu programul, incarcarile, descarcarile traseele relatia cu dispecerii ?daca nu te incadrezi cu ele se trage din salariu si chestii de genu asta ?

                  MS mult, drumuri bune sa aveti !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut colegii, cu domnul viorel am vb pt angajare, da ma intrebat, ai am zis ca am dar putina, si ma intrebat ceva in engleza si ma cam descurc, o sa ma sune cat de repede domnul viorel sa fac actele sapt asta care vine si pe la sf saptamanii e plecarea, din cate am vb cu ei par seriosi, dar e un sms care n i la lasat mai sus un coleg care sa dus sa lucreze pt ei si ati vazut ce zice si el ca e bine, in perioada asta grea ce sa facem ? mai ales pt care nu prea avem experienta ?si se anunta vremuri grele colegii vine iarna si pe tara nu o sa mai fie asa mult de lucru, multi pun jos, acuma sa vedem ce si cum ne mai auzim,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

BA COLEGII INTRE TIMP AM AFLAT SI LUCRURI MAI PUTIN PLACUTE DESPRE KURT BEIER, AM MAI VAZUT SI PE ALTE SITEURI TOT FELUL DE DISCUTII CA AJUNGI ACOLO SI POATE DURA SI 2 SAPT PANA IEI MAISNA ASA CUM A ZIS SI COLEGU DE MAI SUS, CA ITI TRAGE DIN SALAR 350 DACAAJUNGI LA INCARCAT SAU DESCARCAT CU INTARZIERE, MA CAM DUC LA RISC, ATATA TIMP CAT IMI PLATESC EI DRUMUL SI IMI DAU 200 EUR CAND  MA URC PE MASINA MA DUC, NUMAI CA MA RISC, CUM AU MAI ZIS SI ALTI COLEGI, CUM TII NOROCU, APARENT INTRADEVAR TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, SI CAND AJUNGI ACOLO SE SCHIMBA FOAIA ASA AU ZIS UNII, SE POATE SA AIBA DREPTATE SI COLEGII, TREBUIE AVUT GRIJA CA IN ZIUA DE AZI TE POTI ASTEPTA LA ORICE, ASA CUM NOI NE-AM FACUT O ADRESA AICI CA SA COMUNICAM ASA SI UN SEF ROMAN DE LA ACEATSA FIRMA (PT CA SUNT SEFI SI DISPECERI SI ROMANI ) SA ISI FACA SI EL O ADRESA SI SA SE DEA DREPT ACTUAL SAU FOST SOFER SI S AZICA CA TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, PT CA UNDE IS ROMANI....MARE ATENTIE COLEGIII, DACA AJUNG ACOLO VA LAS UN MESAJ AICI SA STITI EXACT DACA E BINE SAU NU E BINE LA FIRMA ASTA, AM AUZIT TOT FELUL DE VARIANTE CA NU STIU CE S AMAI CRED, NE AUZIM,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegu,daca tot ai inceput sa intri in hora,dansezi nu te dai inapoi,dute cu incredere colegu nu ai ce sa pierzi cum ai zis si tu oricum iti plateste drumu,asa ca ce ai de pierdut?multa bafta sa ai si sa ne tii la curent si pe noi ca si eu as vrea sa plec,drumuri bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

BA COLEGII INTRE TIMP AM AFLAT SI LUCRURI MAI PUTIN PLACUTE DESPRE KURT BEIER, AM MAI VAZUT SI PE ALTE SITEURI TOT FELUL DE DISCUTII CA AJUNGI ACOLO SI POATE DURA SI 2 SAPT PANA IEI MAISNA ASA CUM A ZIS SI COLEGU DE MAI SUS, CA ITI TRAGE DIN SALAR 350 DACAAJUNGI LA INCARCAT SAU DESCARCAT CU INTARZIERE, MA CAM DUC LA RISC, ATATA TIMP CAT IMI PLATESC EI DRUMUL SI IMI DAU 200 EUR CAND  MA URC PE MASINA MA DUC, NUMAI CA MA RISC, CUM AU MAI ZIS SI ALTI COLEGI, CUM TII NOROCU, APARENT INTRADEVAR TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, SI CAND AJUNGI ACOLO SE SCHIMBA FOAIA ASA AU ZIS UNII, SE POATE SA AIBA DREPTATE SI COLEGII, TREBUIE AVUT GRIJA CA IN ZIUA DE AZI TE POTI ASTEPTA LA ORICE, ASA CUM NOI NE-AM FACUT O ADRESA AICI CA SA COMUNICAM ASA SI UN SEF ROMAN DE LA ACEATSA FIRMA (PT CA SUNT SEFI SI DISPECERI SI ROMANI ) SA ISI FACA SI EL O ADRESA SI SA SE DEA DREPT ACTUAL SAU FOST SOFER SI S AZICA CA TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, PT CA UNDE IS ROMANI....MARE ATENTIE COLEGIII, DACA AJUNG ACOLO VA LAS UN MESAJ AICI SA STITI EXACT DACA E BINE SAU NU E BINE LA FIRMA ASTA, AM AUZIT TOT FELUL DE VARIANTE CA NU STIU CE S AMAI CRED, NE AUZIM,

Daca scrii cu litere mari nu ai sa iesi in evidenta ,  in plus postarile alea doua " indescifrabile ", ai grija pe viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

BA COLEGII INTRE TIMP AM AFLAT SI LUCRURI MAI PUTIN PLACUTE DESPRE KURT BEIER, AM MAI VAZUT SI PE ALTE SITEURI TOT FELUL DE DISCUTII CA AJUNGI ACOLO SI POATE DURA SI 2 SAPT PANA IEI MAISNA ASA CUM A ZIS SI COLEGU DE MAI SUS, CA ITI TRAGE DIN SALAR 350 DACAAJUNGI LA INCARCAT SAU DESCARCAT CU INTARZIERE, MA CAM DUC LA RISC, ATATA TIMP CAT IMI PLATESC EI DRUMUL SI IMI DAU 200 EUR CAND  MA URC PE MASINA MA DUC, NUMAI CA MA RISC, CUM AU MAI ZIS SI ALTI COLEGI, CUM TII NOROCU, APARENT INTRADEVAR TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, SI CAND AJUNGI ACOLO SE SCHIMBA FOAIA ASA AU ZIS UNII, SE POATE SA AIBA DREPTATE SI COLEGII, TREBUIE AVUT GRIJA CA IN ZIUA DE AZI TE POTI ASTEPTA LA ORICE, ASA CUM NOI NE-AM FACUT O ADRESA AICI CA SA COMUNICAM ASA SI UN SEF ROMAN DE LA ACEATSA FIRMA (PT CA SUNT SEFI SI DISPECERI SI ROMANI ) SA ISI FACA SI EL O ADRESA SI SA SE DEA DREPT ACTUAL SAU FOST SOFER SI S AZICA CA TOATE IS BUNE SI FRUMOASE, PT CA UNDE IS ROMANI....MARE ATENTIE COLEGIII, DACA AJUNG ACOLO VA LAS UN MESAJ AICI SA STITI EXACT DACA E BINE SAU NU E BINE LA FIRMA ASTA, AM AUZIT TOT FELUL DE VARIANTE CA NU STIU CE S AMAI CRED, NE AUZIM,

Colegu , dupa cum stii , gura lumii nu o poate astupa decat pamantul , cand 10 colegi spun ca e ok si un altul spune contrariul merge , problema ar fi fost daca era invers , atunci aveai toate motivele sa-ti pui semne de intrebare si sa te intrebi daca e ok sau nu sa pleci in DK.

In alta ordine de idei joi sau vineri imi iese cardul la Raiffeisen Bank , singurul lucru lipsa din suita de acte ce imi trebuie la dosar , probabil am sa te urmez la scurt timp. Sunt convins ca nu este usor , de acord ca poti astepta ceva zile pana iei masina in primire sau un coleg sa te ia in echipaj ... important este ca se ofera de munca si banii atat cat sunt promisi sunt virati la timp. Greu e peste tot!

Din ce am vb la telefon cu seful Viorel am inteles ca NU exista dispeceri romani , de aici si ideea chiar obligativitatea de a cunoaste germana si/sau engleza , daca tu ai aflat ca exista e si mai bine. In ce ma priveste prefer 2/3 saptamani , chiar si o luna , sa lucrez in echipaj.

Drumuri usoare !

P.S. esti femeie ? ptr ca in profil asa apare , sa intelegem ca esti de fapt Ionela Prodan ?!!! ...glumesc colegu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi am vb azi cu dl viorel si a spus ca saptamana asta au plecat 11 soferi pt mine va trebui sa astept o saptamana sau doua depinde cum te are pe lista bagaju l am facut si acuma astept tel de la el daca mai stie cineva noutati sa le spuna drumuri bune colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi v-am spus ca am vb cu d-ul Viorel si a zis ca nu e de glumit cu limba ca trebuie neaparat sa cunosti o limba straina ca se lucreaza cu dispeceri danezi,se vb la telefon,va doresc multa bafta tuturor care plecati,eu am ceva sanse sa ma angajez la mine in oras si poate sa fac si eu externu,drumuri bune colegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.