Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Salutari la toti colegii!

Eu acum m-am intors de la hartl dupa o perioada de 5 saptamani si sunt foarte multumit de aceasta firma.Pentru cei fara experienta cum sunt si eu e perfecta firma,inveti sa conduci si in acelas timp iei si bani.Am prins un titular super de treaba de la care am avut multe de invatat.Masinile vechi au fost scoase dupa cum a spus si colegul mai sus.Totul tine de noroc de ce titular prindeti.

Asa ca va doresc multa bafta.

P.S.Daca aveti intrebari saptamana aceasta va pot raspunde...apoi voi pleca inapoi la munca.

cum a fost ,te-ai acomodat repede?cat conduci la inceput,,,iti da titularul sa parchezi?,,,te invata ceva,,,sau mai mult u,,,cu oboseala cum e,,?lungi cursele? mancarea de unde ti-o cumparai?cam cat se sta plecat?,,,,,in cursa,,,ai sediu,,unde se mai sta cumva?cat ai fost platit dupa 5 sapt?concret,,,si cati bani,,,ai cheltuit u in 5 sapt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cum a fost ,te-ai acomodat repede?cat conduci la inceput,,,iti da titularul sa parchezi?,,,te invata ceva,,,sau mai mult u,,,cu oboseala cum e,,?lungi cursele? mancarea de unde ti-o cumparai?cam cat se sta plecat?,,,,,in cursa,,,ai sediu,,unde se mai sta cumva?cat ai fost platit dupa 5 sapt?concret,,,si cati bani,,,ai cheltuit u in 5 sapt

de acomodat depinde de tine...cat conduci de la inceput???..aloo prietene la hartl bagi din prima program normal de echipaj...de parcat....hmm, aici e aiurea..daca iti arde de munca ai sa si parchezi,aici iti mai dau un sfat,lasa parcarile si invatza altele mult mai importante, daca te invatza ceva titularu...sigur ca te invatza, ca doar nu o sa te lase de capu tau,si sa stea el drepti in fata lui bernard daca faci foo prostie, cu oboseala?...ce intrebare e asta?....crezi ca te duci la sanatoriu???....cursele si mai lungi si mai scurte...mancarea o cumperi din magazin,lidl,aldi,penny,rewe..etc...plecat stai cat poti..depinde...,,,in cursa ai sediu???....heiiii....te-ai lovit la cap?...sediu tau este cabina..in 5 saptamani primesti 450 euro+ bani care ti se da cand pleci 150 euro.....cati bani cheltui??...daca esti mana sparta nu iti ajung nici  2 saptamani...chibzuiestete.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

poate altii au depus dosarele inaintea ta..sfat...dale un tel si spunele ca ai dosaru la ei...ai mai multe sanse..

Am dat colegu , au spus sa am rabdare ca trebuie sa mai aduca 20 de masini si birocratia din RO functioneaza de minune.

De cand lucrezi la ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am dat colegu , au spus sa am rabdare ca trebuie sa mai aduca 20 de masini si birocratia din RO functioneaza de minune.

De cand lucrezi la ei ?

nu mai lucrez la ei...deoarece daca ai vreo problema este doar a ta,a lor nu...adik ii doare la bascheti de persoana ta si de problema ta,atata timp cat nu are legatura cu firma.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai lucrez la ei...deoarece daca ai vreo problema este doar a ta,a lor nu...adik ii doare la bascheti de persoana ta si de problema ta,atata timp cat nu are legatura cu firma.

Problema personala ? La asta faci referire ? Probabil asa se intampla la orice firma , mai ales la o firma de transport .... totusi e o rampa ptr incepatori , in rest ....am citit destule comentarii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Scuze colegi dar am ramas fara net cateva zile...

Cum a spus si colegul Horatiu totul depinde de om cu acomodatul.Eu unul m-am obisnuit cu programul repejor pot sa spun dupa 2 saptamani nu mai aveam treaba dormeam in cabina cand conducea colegul fara probleme.

In legatura cu condusul si cu parcarile titularul meu prima data m-a lasat pe autostrazi apoi pe nationale si doar apoi manevre si rampa,dat cu spatele...deci le inveti pe toate la timpul lor.

Si de chemat va cheama...doar ca au multe dosare de angajare cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare si  respect pentru toti cei de pe forum si nu numai, as vrea sa  trimit si eu  dosarul la Hartltrans .M-am hotarat vreau o schimbare lucrez la  o firma de  8 ani si cred eu ca a venit timpul sa fac  ceea ce-mi  doream    mai demult am  vazut ca  sunt ok pentru a capata cat de cat experienta ca sofer de schimb    bineinteles pana devii titular .Am  peste  un milion de  km experienta numai pe  turism din 1997 ,am sunat astazi la ei mai trebuie cardul tahograf si    cel de    sanatate si cu  dumnezeu inainte. Daca    mai suntem care trimitem  poate schimbam pareri eu  stiu ....va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca stie cineva informatii recente despre Hartltarans(Timisoara) va rog sa ni le dati si noua cei care le.am trimis actele de curand,vin dupa o mare teapa din Germania (Schmit Spedition GmbH) si nu prea ma mai tine buzunarul de o alta teapa,va multumesc si drumuri usoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

un sfat pentru cei care pleaca la hartltrans si nu stiu  ce ii asteapta...din informatiile pe care le am masina de spalat din garajul de la vomp nu mai functioneaza de cand am plecat eu din septembrie...si nici acum nu este si nu cred ca va fii reparata,deci in concluzie luativa schimburi suficiente la voi,pentru ca va fi greu sa va spalati hainele,mai ales ca deja a venit frigul si va trebui haine groase.

P.S daca cumva ma insel ( ceea ce nu cred ) rog pe cineva sa ma corecteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salutari, prieteni!

As dori si eu cat mai multe informatii despre aceasta firma, deoarece doresc si eu sa trimit actele. Am citit pe aici ca, daca ai peste 40 de ani, nu esti primit. Eu am exact 40, plus de-asta nu scrie nimic in anunt ca nu te primesc daca intreci aceasta limita de varsta.

Va rog, daca puteti si cunoasteti informatii, spuneti-ne si noua!

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Am vorbit cu dumneaei si mi s-a spus ca, daca ar fi fost o limita de varsta de 40 de ani, s-ar fi precizat in anunt. Se cere doar sa ai peste 21 de ani. Va multumesc pentru informatii!

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare...am si eu cateva intrebari...cum se procedeaza?se plateste vreun comision sau ceva inainte?sau ai nevoie de alti bani in afara de cheltuielile personale pana la primii banii care ti se da?am experienta national si international pe 3,5 To (2 ani) si doar national pe 7,5 To (vreo 6 luni)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.