Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

Colegi de unde o sa iau si eu aceste acte,la punctul 15 stiu de la actualul loc de munca atunci cand imi dau demisia,dar cele 2 puncte(14,16)nu stiu catre cine sa ma adresez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai ca am sunat si eu si sa vezi surpriza,ca trebuie sa-l depun personal...pai cum  sa fac ca eu sunt din Giurgiu...cica daca nu pot sa vin personal sa-l trimit prin posta cu o fotografie mai recenta si daca voi fi respins mi-l vor trimite inapoi :( .Aiurea imi i-au gandul de la ei...ma duc la aia de la Ploiesti ca si aia ma i-au fara exp.

nu se poate sa te duci pana la timisoara doar sa depui dosarul

vezi ca mai erau colegi care ziceau ca poti sa il trimiti prin curier sau posta... iesi mai ieftin ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dupa o saptamana, revin cu niste intamplari, fata de ce am discutat la paginile 126-127:

dupa chestionarul doamnei Camelia, acum o saptamana am plecat in Milano. din cauza unor probleme abia aseara am revenit, insa...

in 22.01.13 ne avand telefonul la mine, am avut iarasi un apel de la Hartl. mi/am zis, las ca vin eu in tara, si ii sun, ne mai avand mult credit pe telefon ca sa sun de acolo.

ziua urmatoare, suna telefonu iar si raspund: (era un domn, nu Camelia)

i/am zis ca sunt afara din tara pt cateva zile, m/a intrebat daca lucrez, i/am zis ca nu, dar mai fac curse pe afara cu cineva cu un microbuz. ca am un dosar la ei, da am zis. uite cum facem, imi zice, cand vii in tara, sa ne suni. si aici s/a incheat discutia.

azi, sambata-duminica nu cred ca are rost sa sun, deci am sa sun luni. o sa mai revin atunci cu noutati.

ca ma ia la chestionare, nu am de unde sa stiu, dar presimt ca nu, si probabil or sa ma cheme. salutari.

si ai sunat?

zi-ne si noua, ca suntem curiosi... adica eu sunt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da, am sunat luni (ieri) in jurul orei 15.00, dar nu era nus cine acolo, si au zis ca ma suna ei napoi.

acum o ora, m/au sunat, a zis ca maine sa merg la somaj la arad, si sa cer numarul de fax de acolo, sa ii sun inapoi, si o sa imi trimita nus ce repartitie.

vineri era vorba de o plecare pana la timisoara, in legatura cu angajarea, si duminica cica ar fi `un loc pt tine`, asa a zis.

mai ne auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

as mai avea ceva de intrebat, sunt actele ce mai trebuiesc la final, si aici ma refer la:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

punctu 13 l/am inteles, punctul 14 cred ca e cartea de munca (daca gresesc, as dori sa fiu corectat) dar 15-16 am inteles ca se refera la fosta firma unde s/a lucrat si ca trebuie ceva de acolo.

poi ei cred ca eu mai pot sa iau legatura cu fosta firma?

sunt necesare obligatoriu si actele de la 15-16? daca ar fi un coleg care a avut de a face cu ce intreb eu, i/as fi recunoscator sa isi faca timp sa ne explice. ms

ps. danny eu am trimis in jur de 5 ianuarie dosarul la adresa care o gasesti daca cauti putin.

scrii pe google `hartltrans romania srl` ai sa gasesti acolo:

Hartltrans Romania SRL

Str. Constantin Brancusi Nr.7

Cod Postal: 300050 Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cei de hartl cer si ultima diploma de studiu..vreau sa zic ca ultima mea diploma de studiu este cea de bac si imi este bagata la facultate ? ce este de facut ?..mai am un certificat de absolvire al liceului ,oare o fi bun?

Nu cred ca este relevanta . si eu o am la fac. diploma de BAC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e o zicala... nu eu am inventat/o, deci nu ma acuzati: `minte multa nu se cere (...)`

trimite colegule, o copie ceva... ai zis ca ai nus ce de absolvire. crezi ca pe ei ii doare capu cate studii ai tu.

iti spun din proprie experienta ca nu. sau, ma rog, daca consideri tu ca 7 diplome ar fi mai bune pt angajare (la hartl)...

oricum, exact de fata e cazul real = diplome, facultati, in romania sunt egale cu `bata de Venetia`

loll. la facultate in Innsbruck.  ;) sper sa nu fii ceva pe la medicina sa prind pe mana ta sa apara filmu Ciomu2.  ;D

sau banuiesc ca facultatile tale (mintale) sunt mai bazate decat diploma mea de 8 clase ce am trimis/o la hartl.

ca nu am mai umblat sa imi scot pe diplome si totusi maine ma indrept spre Timisoara-via Austria. bafta.

ps. o sa revin cu detalii cand pot.

sper sa iei raspunsul-informatia din postul meu, si nu mistocareala, dar prea se fac posturi si iar posturi cu cate facultati ai tu, de nu mai stii ce sa trimiti. sau probabil cauti post de meneger ceva, banuiesc ca la sofer esti `as` daca ai bac... facultate etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

era un simplu sfat colegu floyd

si daca vrei iti si raspund: stampila certifica originalitatea documentului si totodata in caz ca vot originalul + copie, te exonereaza de prezentarea originalului - punct!

Pana la urma faci ce vrei si cum crezi tu de cuviinta, eu am vrut doar sa te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
era un simplu sfat colegu floyd

si daca vrei iti si raspund: stampila certifica originalitatea documentului si totodata in caz ca vot originalul + copie, te exonereaza de prezentarea originalului - punct!

Pana la urma faci ce vrei si cum crezi tu de cuviinta, eu am vrut doar sa te ajut.

cred ca trebuie copie legalizata la notar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
era un simplu sfat colegu floyd

si daca vrei iti si raspund: stampila certifica originalitatea documentului si totodata in caz ca vot originalul + copie, te exonereaza de prezentarea originalului - punct!

Pana la urma faci ce vrei si cum crezi tu de cuviinta, eu am vrut doar sa te ajut.

cred ca trebuie copie legalizata la notar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.