Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Referitor la salarizare :

- titular cu vechime 0 - 12 luni - 7 centi/ km

- titular cu vechime 12 - 24 luni - 8 centi/ km

- titular cu vechime 24 - 36 luni - 9 centi/ km

- titular cu vechime peste 36 luni - 10 centi/ km

Referilor la kilometri este vorba de distanta parcursa de autovehicul intr-o luna , adica distanta parcursa de titular ( conducator auto A ) si ajutor ( conducator auto B ) . Ajutorul primeste 600E din care 450 E si 630 lei in lei pe cardul de lei.

Sper ca am fost destul de explicit.

Soferii cu experienta in firma ( cei care lucreaza pe 0,1 E / km ) castiga majoritatea peste 1500 E. Am vorbit cu titular care a luat si 2000E anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Azi am primit un mail de la dna Camelia cu actele necesare. Cei care ati fost chemati acolo cum ati procedat cu actele? Le-ati trimis prin curier sau le-ati dus personal? Eu fiind din bucuresti mi-e mai greu cu plimbatul.

Eu am trimis prin Posta Romana si cum am spus si mai sus am 2 luni la ei. Suna si intreaba la ei. Adresa lor si nr de tel le aveti PE PRIMA PAGINA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Numai e nici un coleg pe aici ?

Sau cineva care inca lucreaza la aceasta firma, sa ne mai dea informatii noi?

Apropo ,

Din posturile anterioare, am observat ca s-a tot schimbat banca cu care lucreaza firma....cardul pentru salariu la ce banca se face acum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Numai e nici un coleg pe aici ?

Sau cineva care inca lucreaza la aceasta firma, sa ne mai dea informatii noi?

Apropo ,

Din posturile anterioare, am observat ca s-a tot schimbat banca cu care lucreaza firma....cardul pentru salariu la ce banca se face acum ?

BCR card euro dar banca iti face si card lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu inteleg unde ai vazut tu ca am scris eu ceva de trimis prin posta.

Pur si simplu am sunat si a spus sa le trimite mail cu buletin si permis, nustiu ce vroiau sa vada . Si probabil pe urma trebuia sa-mi trimita lista cu ce acte am nev pt angajare. Dar cred ca sunt foarte multi care vor sa fie angajati la firma asta , cred ca e cea mai buna firma pt incepatori.

Am un prieten care lucreaza la hartl de peste 2 ani de zile si mi-a zis ca o suna pe Camelia, ca ea se ocupa cu angajarile , dar nustiu daca rezolva ceva , sunt foarte mici sanse ,pentru ca au soferi full si ditamai lista cu soferi in asteptare...deci... si de plecat , nu prea pleaca soferi de la ei.

La firma Waberers ,daca aveai un prieten care lucra la ei, cu un simplu telefon erai deja angajat in cel mai scurt timp ,dar la hartl sta altfel treaba, nu cred conteaza ca ai pe cineva la firma lor.

aaa, scuze, prin email am vrut sa zic :-B

nu stiu cat de tare conteaza daca ai pe cineva la hartl, uneori angajeaza mai multi, alteori mai putini, cred ca e cum au ei nevoie sau cum au comenzi

ma rog, de cand urmaresc topicul asta, am vazut tot felul de informatii contradictorii, nici nu mai stiu ce sa cred 8-x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mai colegu carco nu stiu de unde tot scoti prostii.. Dar daca nu iti place soferia dute acasa si nu mai scoate prostii.. Faci niste postari de... Offf doamne...

Nepoate! Am auzit că weekend ăsta mergi acasă + încă 99 şoferi.

Unde-s cursele tale? ErA o retorică!

Is la alte firme căci iasă mai mult profit cu noul centru de afaceri de la Viena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.