Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Colegii care vati facut actele pentru angajare la Hartl am o intrebre. La avizul acela medical tip siguranta circulatiei va trebuit ceva hartie de la Hartl pentru a obtine avizul? Eu am toate actele necesare dar nu imi face vizita medicala deoarece zice ca imi trebuie nu stiu ce hartie de la firma pentru angajare la ei. Nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac, vizita medicala nu o pot face ca imi cere o hartie de la firma, iar cand am sunat la Hartl la doamna Camelia mi sa spus ca de la ei nu am sa primesc nici o hartie. Atunci cum sa imi fac vizita medicala? Doamna de la clinica o tot dadea in sus si in jos ca s-a schimbat legea in snatate si imi trebuie hartie de la angajator pentru aceasta vizita. Ori sunt eu nebun ori doamna de la clinica nu stie ce vorbeste. Ce sfat imi dati care stiti. Va rog sa ma ajutati. Multumesc si Drumuri bune. :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii care vati facut actele pentru angajare la Hartl am o intrebre. La avizul acela medical tip siguranta circulatiei va trebuit ceva hartie de la Hartl pentru a obtine avizul? Eu am toate actele necesare dar nu imi face vizita medicala deoarece zice ca imi trebuie nu stiu ce hartie de la firma pentru angajare la ei. Nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac, vizita medicala nu o pot face ca imi cere o hartie de la firma, iar cand am sunat la Hartl la doamna Camelia mi sa spus ca de la ei nu am sa primesc nici o hartie. Atunci cum sa imi fac vizita medicala? Doamna de la clinica o tot dadea in sus si in jos ca s-a schimbat legea in snatate si imi trebuie hartie de la angajator pentru aceasta vizita. Ori sunt eu nebun ori doamna de la clinica nu stie ce vorbeste. Ce sfat imi dati care stiti. Va rog sa ma ajutati. Multumesc si Drumuri bune. :

cand mi-am facut eu dosarul nu mi-a cerut nimeni nicio hartie de la firma. Ma rog, era f multa lume care astepta, a mers foarte repede, nu am stat prea mult la discutii...

dar asta a fost acum un an sau cam asa, sa vedem ce zic colegii care si-au facut actele mai de curand... eu nu am auzit sa se fi schimbat ceva dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii care vati facut actele pentru angajare la Hartl am o intrebre. La avizul acela medical tip siguranta circulatiei va trebuit ceva hartie de la Hartl pentru a obtine avizul? Eu am toate actele necesare dar nu imi face vizita medicala deoarece zice ca imi trebuie nu stiu ce hartie de la firma pentru angajare la ei. Nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac, vizita medicala nu o pot face ca imi cere o hartie de la firma, iar cand am sunat la Hartl la doamna Camelia mi sa spus ca de la ei nu am sa primesc nici o hartie. Atunci cum sa imi fac vizita medicala? Doamna de la clinica o tot dadea in sus si in jos ca s-a schimbat legea in snatate si imi trebuie hartie de la angajator pentru aceasta vizita. Ori sunt eu nebun ori doamna de la clinica nu stie ce vorbeste. Ce sfat imi dati care stiti. Va rog sa ma ajutati. Multumesc si Drumuri bune. :

Si eu mi-am facut vizita la sfarstiul lunii august si au intrebat de ceva dosar medical de la firma, iam spus ca imi fac vizita medicala inainte sa imi trimit actele pentru angajare si a fost ok mi-au dat vizita, asta fiind la spitalul CF Simeria acuma nu stiu poate depinde de clinica. Eventual incearca si la alta clinica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
unu pe care il stiu se plange ca nui ies banii promisi la hartl, are si firma aia secretele ei cand plateste mai putin

am inteles ca platesc doar pentru cat ai curse, daca ai mai putine, iei si bani mai putini

cel putin asta vorbeau baietii pe aici... eu nu-s la hartl :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
anca nu pot sa ati spun prea multe sunt bani putini 600 de euro pe luna ca ajutor ca titular 0.07 pe km dar acuma am auzit ca se fac niste schimbari anca nu stiu nici eu

Am fost eu la Hartl....am stat 4 luni ca ajutor si mi-am dat demisia...600 euro pe luna ii iei daca ai luna completa....vine 150 euro pe saptamana ...din cei 600 euro ti se trage salariu pe tara cca 670 ron...efectiv tu iei 450 euro + salariu pe tara...asta daca ai luna intreaga...nu prea ramai cu mare lucru...doar cu experienta si tarile vizitate...in rest de inceput firma e ok...iti faci exerienta si pleci la altii ca nu-i de stat aici... !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
nu pot sa ati spun mai multe ca eu sunt acasa si numa de luna asta se fac schimbarile eu stiu numa una daca gresesti traseul ca se mai antampla si cu cati km eia ai platesti tu

mda... daca gresesti traseul, a ta e vina, deci tu platesti... aici mi se pare corect, sa fiu sincer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii e careva care pleaca acum joi sau vineri spre timisoara. Pe mine mau sunat azi sa fiu joi la tm ca vineri e plecarea dar habar nu am unde o sa stau de joi pana vineri...sper sa nu dorm prin gara...

eu sunt titular la iei din Aprilie. Merg si eu Joi spre Timisoaraq.sunt din IS. mai stau aceste 2 luni la iei si imi dau demisia, merg la alta firma din Ianuarie. Matei ma numesc. Ne vedem acolo daca vrei.

PS> cauti un coleg pe acolo la firma..ca sigur or sa fie si puneti cate 20 lei*nu mai stiu cat( si mergeti la un Hotel acolo.. innoptati acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Multumesc de sfaturi tuturor. Mam linistit in privinta cazarii. Matey ne vedem acolo si Olimpiu la fel. Drumuri bune.

Da colegu la Moara cu noroc..dupa cimitirul evreiesc pe partea dreapta este...destul de ok...cazare cam 30 ron de persoana...camera de 3 cu baie,frigider,televizor...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.