Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Eddie Stobart


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • Moderators

Sunt printre cei mai mari transportatori din uk,eu nu lucrez la ei dar am considerat ca este bine sa stim de ei si ce masini au.Se gasesc multi polonezi dar sunt si ceva romani pe la diferite baze.In plus toate masinile au nume de fete,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pentru baietii care cunosc scris si citit in engleza cel putin mediu si au condus masini pe uk se gaseste oricind cite ceva,sa vedem de la anul daca se deschide piata pentru ca in acest moment nu te poti angaja legal ca in alte tari comunitare,sunt alte solutii dar acestea nu se pot discuta aici,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

In primul rind nu suntem ''BRE'',[adica poti consulta si regulamentul ca sa nu avem probleme pe viitor]

pe urma ca sa fii selfemployer ar trebui sa poti lucra legal,ceea ce noi nu putem in acest mod,poti deschide un alt subiect cu restul intrebarilor tale fara a denatura aici acest subiect,raminem doar la edy stobard,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca asa vrei tu, ramanem la Eddie Stobart, dar nu la Edy Stobard...

Sa fii self employed e foarte usor... dar cel mai important e sa cunosti limba engleza. UK nu ne-a dat drept de munca, dar ne-a lasat sa ne facem patroni ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Gresesti,romanii si bulgari nu au drept de munca in uk,de ce crezi tu ca este tamtam cu ianuarie 2014 atunci cind se deschide [daca se va deschide] piata de munca si pentru noi.Sunt multi romaini care s-au descurcat si au actele de selfemployer dar asta e o alta poveste si nu ca avem drept de munca,o sa te rog sa te interesezi mai bine si apoi o sa imi dai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stimate domn "cico", ori ai ceva cu mine, ori nu citesti ce scriu altii.

Ai dreptate. Am gresit. Am gresit ca nu mi-am vazut de ale mele. Dar totusi, uite ca am scris eu mai sus...

UK nu ne-a dat drept de munca

Insa cred ca e ca tine, trebuie sa-ti dau dreptate...

Gresesti,romanii si bulgarii nu au drept de munca in uk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

poti sa lucrezi cu acte in uk fara probleme ca SELFEMPLOYED. ce tot atata tam tam pe chestia asta. se poate si gata, nu a inventat nimeni mersu pe jos cand a facut forme de selfemployed. am fost coleg care si-a facut selfemployed pe uk si lucreaza pe camion de GB, si frac-su lucreaza tot selemployed cu camion de NL. am prietn bun care lucreaza din 2009 ca selfemployed in londra si exemple iti pot da pana umplu juma de pagina. nu stiu daca stobart angajeaza ca selfemployed, aici e problema. daca vrei sa lucrezi cu acte de uk nu poti ca nu ai dreptul de munca, cu toate ca si aici sunt exceptii, dar nu-si bate nimeni capu sa alerge pentru un sofer roman cand poate lua un polonez la aceiasi bani si fara alergatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.