Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Eddie Stobart


Postări Recomandate

  • Members

lucrez de 5 ani si citeva luni in UK,fara acte.am fost oprit de VOSA,politie,home office,dar nimeni nu ma intrebat daca am drept de munca sau alte acte care sa ateste calitatea mea de angajat cu drepturi.tot ce mi sa cerut a fost permis de conducere ,adr in unele cazuri si un act de identitate.sintem 8 soferi romani care lucreaza la o firma englezeasca cu camioane inmatriculate in uk.cit despre eddie stobart pot sa zic ca au camioane frumoase ,curate dar din pacate daca ai lovit sau zgiriat un camion platesti sau zbori.iar la ei te angajezi doar daca ai acte ,desi eu va recomand sa mergeti la firme mici.e mai multa alergatura ,dar macar poti opri cind vrei la o cafea,mai tragi un somn de amiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members
Revenim la acest subiect..nu ma gindeam atunci cind l-am deschis ca voi ajunge sa lucrez si eu la Stobart,intimplator,dintr-o greseala am ajuns sa lucrez pentru ei,o sa postez ulterior diferite poze cu "FETELE"" pe care lucrez

Felicitari! asteptam cu interes sa ne spui cum decurge o zi de munca la aceasta firma si in ce a constat testul ca sa poti lucra pt ei. Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

o zi de muca...depinde de divizia unde esti...eu sunt pe cea de trunking ...

ajungi la munca,ti se da programul ,masina.Te apuci de verificat unitatea,ma duc in alta parte si iau remorca,o verific iau actele si ma duc la locul de destinatie.Ajung,las remorca,iau alta goala si retur,uneori faci si cursa a 2,depinde de locatie.

La terminare alimentezi..

Test nu am dat,am inceput direct munca,azi am discutat si de miine am fost bagat in program,dar de regula testarea se compune din 2 parti,una de teorie  si cea de a2a cu practica de condus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Firma este destul de mare cu foarte multe camioane,pe ansamblu este ok.Mai am de facut o observatie,aceasta firma are un numar destul de mare de...fani,[sa le zicem]Sunt oameni care vin special la diferite locatii sa vada sau sa fac o poza cu un anume camion,nu mai spun ca tot timpul dai de ei pe unde nu te astepti,sa faca o poza,o filmare..si nu sunt numai de o anume virsta ,se merge de la copii pina la batrini,ultimul exemplu e de acum 1zi,ieseam de la un depozit si la coltul strazii era un baietel cu tatal lui care filmau...pina aici nimic deosebit..numai ca era 22..hahaha.Foarte multi se uita si la numele masinii...daca esti corect nu e o problema cu aceste lucruri insa daca cumva esti incorect,eu stiu...gen vorbesti fara casti la telefon,nu porti centura,etc toate astea te pot stresa,apar adesea poze cu soferi care au abateri..deci dupa mine ..de la fani vin astfel de poze,si firma tine cont de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
sa fii self employed e usor, sa dai taxe mici e mai greu ;)

asa e, am auzit ca si prin alte parti tot mari sunt taxele pentru "self employed", eu sincer as prefera sa fiu angajat, sa nu mai am si grija asta... oricum nu cred ca as castiga mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

audi nici sa fii selfemployer nu e usor,e un intreg circ,trebuie cont in banca,ca sa il faci trebuie insurance number....si atunci incerci invers dar....ca sa iti faci insurance trebuie cont...si tot asa,in fine...e o alta discutie care deviaza de la acest subiect si nu vreau sa ne indepartam de tema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.