Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum sa supravetuiesti la o firma de transport?


Postări Recomandate

  • Members

in orice privinta in ceea ce consta judiciar fie judecatorie sau tribunal , tot ceea ce trece prin instanta judecatoreasca se plateste de cel care pierde procesul respectiv daca gresesc accept contradictiile . 

dar din proprie experienta scriu

sal si drumuri bune

Gresit. Toate conflictele de munca sunt solutionate de catre judecatorie gratuit. Asa prevede legea. Important este sa reclami. Actionezi prin ITM si daca ei nu iau masuri poti sa-i reclami pe acei lucratori de la ITM ca nu respecta legea si iti spun sigur ca o sa reusesti. Cei care se tot codesc si spun ca nu poti castiga, nu au incercat niciodata sa reclame firma care i-a nedreptatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Cel Mai Bun Sfat Sa Rezisti la o Firma si sa fi placut este:                                                                                                                                                          1.prezent la timp prntru incarcare sau descarcare                                                                                                                                                2.sa vorbesti si sa te porti frumos la firmele care mergi                                                                                  3.sal pupi in fund pe dispecer (scuze dar asta e expresia romineasca) ori cit de frumos teai comporta ai ajunge la timp tot e cite unu sa nui placa fata ta sau faptu cai faci o observatie ca greseste sau ceva e gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Iubeste-ti sefii, pupa-i , fa temenele, da informatii despre colegi mereu. Pune magnetul sa ajungi la destinatie,  Spala masina pe banii tai , eventual reper-o . Mergi numai pe nationale. Nu cere bani .Nu pierde timpul cu colegii fraieri care au ramas in pana . Daca ti-ai tras amenda plateste-o. Daca nu ai bani pe card ia tu maut sa mergi ca omul. Raporteaza orice stii si aflii sefului. FII CURVA!

              Sa-si scurteze si rochita !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

pentru Georgian Dinu care a fost coordonator la Trans Sese din Cluj, s-a facut sofer ca sa poata sa vanda si el tone de motorina cum fac toti soferi de la Sese; acum esti multumit umflatule ca au scazut salarile la 9 E la%/cabina un singur sofer si 11,5 in echipaj.

Este firma care plateste cel mai prost din toata Europa.

Sandu Gealapu(director la Trans Sese din Cluj) cred ca acum stie cat este motorina la PECO, deoarece soferi nu-i mai pot lasa la nea Feri bonusul de 20 - 30 litri/ camion cand ajungeau in Cluj.

lucrul este filmat si in cel mai scurt timp va ajunge pe masa sefilor din Spania de la Trans Sese: Daniel si alti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fa-ti treaba ca un profesionist,incearca sa nu fi sunat,castiga increderea [e greu dar se poate],calculeaza timpi pana la destinatie si anunta inainte daca simti ca ceva nu este in regula,nu promite ceace nu esti 100% ca poti face,cand minti o data esti catalogat mincinos ,ETC ,,,,,,toate intr-un cuvant fii,,,,,,,,,SOFER PROFESIONIST''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

referitor la totii patroni de camioane eu unde lucrez gandesc in primul rand la mine si merg dupa conceptia ,,decat sa ajung eu sa plang mai bine sa planga el cu ai lui lingaii,, mai departe sti cum e proverbul romanesc cale batuta cine te prinde sa te ,,,,,,,,,,pupe. ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

sal colegilor eu lucrez la TRANSMEC GRUP ITALIA banii nu sunt multi 1400+ salariu in tara pe 15 ale lunii banii intra relatia dintre soferi si dispeceri e ok totul e sa fii serios si fara cumatrii prin parcari adica sa ti calculezi programul biiine cam greu in echipaj da colegul e bun si nu am avut probleme drumuri bune sa aveti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Iubeste-ti sefii, pupa-i , fa temenele, da informatii despre colegi mereu. Pune magnetul sa ajungi la destinatie,  Spala masina pe banii tai , eventual reper-o . Mergi numai pe nationale. Nu cere bani .Nu pierde timpul cu colegii fraieri care au ramas in pana . Daca ti-ai tras amenda plateste-o. Daca nu ai bani pe card ia tu maut sa mergi ca omul. Raporteaza orice stii si aflii sefului. FII CURVA!

Foarte frumos,de fapt asa se practica peste tot in societate,la orice loc de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

pentru Georgian Dinu care a fost coordonator la Trans Sese din Cluj, s-a facut sofer ca sa poata sa vanda si el tone de motorina cum fac toti soferi de la Sese; acum esti multumit umflatule ca au scazut salarile la 9 E la%/cabina un singur sofer si 11,5 in echipaj.

Este firma care plateste cel mai prost din toata Europa.

Sandu Gealapu(director la Trans Sese din Cluj) cred ca acum stie cat este motorina la PECO, deoarece soferi nu-i mai pot lasa la nea Feri bonusul de 20 - 30 litri/ camion cand ajungeau in Cluj.

lucrul este filmat si in cel mai scurt timp va ajunge pe masa sefilor din Spania de la Trans Sese: Daniel si alti.

ce spui u aici nu dovedeste ca esti un milog dar si un linagau cu L mare ...a venit catelu ala cu buze mai calde ca tn ?.ce treaba ai u cu ce face el? eu zic ca fiecare sa isi vada de treaba lui ca asa am avansa si noi si poate am fi mai respectati ... peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ce oare s-a inradacinat ideea ca sa supravetuiesti la o firma de transport trebuie sa fii lingau si sa spui tot ceea ce fac colegii? Pentru ca asa se face la noi.Eu cred ca nimeni nu-i de neinlocuit la nici o firma indiferent cu ce se ocupa acea firma si mai cred ca daca ne-am vedea de treaba noastra ar fi mult mai bine.Cred ca cel mai mare dusman al nostru este invidia cred ca ar fi bine sa fim inainte de toate OAMENI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salut.pentru toate sacrificiile care le facem pt patroni tot piese de schimb ramanem pt acestia.in concluzie ar trebui ignorati si sfidati toti patroni care nu isi respecta angajatii!

la firmele mari cu flota mare iti dau dreptate dar la firmele mici sub 10 masini esti om,faci parte din familia patronului,problemele personale ale tale sant si ale patronului,de aceea am lucrat numai la firmele mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

parerile sunt impartite,de regula firmele cat sunt mici trag pe tine sa se faca mari iar cand au ajuns mari trag tot pe tine sa se faca si mai mari

cu cat au mai multi bani cu atat isi doresc si mai multi si totdeauna uita de unde au plecat si calca totul in picioare numai pentru interesul

propriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.