Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

colaborare transport pe comunitate(sp)


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Buna tuturor interesatilor!

Sunt autonom si colaborez cu o firma spaniola situata in valencia ,real de gandia LODITRANS parte din grupul EXIT .Cei interesati de o viitoare colaborare pot afla informatii la 0034 642938116(digimobil) daca ai un cap tractor(cu sau fara remorca si sofer) poti lucra cu el la LODITRANS .

p.s. cei interesati sa se grabeasca pt k acum e perioada citricelor si campania va incepe in 20 oct si va tine pana in mai......posibilitatea de a castiga 1.30/km...pt frigorifice si chiar si cei cu prelata!..cu toate astea avem de lucru tot anul atat cu fructe si legume cat si alte marfuri !

nu este necesar sa cunoasteti limba spaniola!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Daca vin cu Cap tractoru este necesara firma mea sa fie facuta in romania sau spania ?...sau nu trebuie sa deschid societate?

Este necesar sa fie inregistrat camionu pe o cooperativa sau societate...sau sa fi tu in regim autonom...altfel nu poti sa iti eliberezi licentele de transport!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

auzi da si trebuie anumit camion adik mark Euro ...?... remork nu am...imi trebuie?

euro 3 sau 4..sa platesti taxe mai putine....remorca daca nu ai...noi de ex avem de inchiriat de la firma dar daca iti cumperi sau iti inchiriezi tu din alta parte...e treaba ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

avand in vedere faptul ca faci pana la 15000 de km...pretul fiind minim1.05 max 1.30 centi pe km...sa platesti o chirie de 1400 plus 18%tva....1652euro/luna(pret care include totul cauciucuri asistenta asigurare remorca+marfa revizie tehnica revizie termoking..etc)...e foarte convenabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

suna foarte bine acuma trebuie sa ma decid ce camion sa cumpar(dak imi poti da un sfat)...bn trebuie sa vb si cu tata k na el ma ajuta:D

scania si daf...astea...cred eu:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma scuzati ca ma bag in discutia dumneavoastra,colegule daca vrei sa iti cumperi un cap tractor si doresti un consum cat mai bun DAF-ul ar fi cel mai potrivit. Cu un XF105, 460 o sa faci treaba buna. Dar poti sa dai o cautare rapida pe forum sa citesti despre fiecare marca de camioane in parte,DAF,MAN,SCANIA,IVECO..etc Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna tuturor interesatilor!

Sunt autonom si colaborez cu o firma spaniola situata in valencia ,real de gandia LODITRANS parte din grupul EXIT .Cei interesati de o viitoare colaborare pot afla informatii la 0034 642938116(digimobil) daca ai un cap tractor(cu sau fara remorca si sofer) poti lucra cu el la LODITRANS .

p.s. cei interesati sa se grabeasca pt k acum e perioada citricelor si campania va incepe in 20 oct si va tine pana in mai......posibilitatea de a castiga 1.30/km...pt frigorifice si chiar si cei cu prelata!..cu toate astea avem de lucru tot anul atat cu fructe si legume cat si alte marfuri !

nu este necesar sa cunoasteti limba spaniola!

Buna seara.

Am un amic care are un Man Tga 18.480 din 2005 si ar fi interesat de aceasta oferta.pentru detalii as dori un draft de contract si cat mai multe detalii.adresa de mail este : dangolaescu@yahoo.com

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sunt in cautare cum l'am luat si am terminat actele sa le fac te contactez daca nu o sa fie prea tarziu :)

la noi nu e limita..firma e lider in contracte...avem de lucru tot anu tocmai de aia tot se cauta...capuri tractoare oricand cu placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

ajutor incarcare descarcare si program (venim pana la 200-300 de km in caz ca nu mai aveti program,realizam incarcare descarcare pe spania sa va faceti pauza)...toate nevoile care consista in atelier reparatii rezervari traducere romana spaniola si invers..facturare siguranta de a incasa banii saptamanal si orice alta problema,oferim atentie 24 de ore (indiferent de orar) costul este de 300 euro lunar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Loditrans(grupo EXIT) ,Real de Gandia (valencia),ofera colaborare pt capuri tractoare (cu sau fara remorca-optiune de inchiriere 1625 €/luna inlus asigurare remorca+marfa , verificare tehnica , asistenta 24 h ,etc).

-rute: din SPANIA spre GERMANIA OLANDA BELGIA dar si ITALIA SAU ANGLIA

-cursele sunt  TUR-RETUR,se lucreaza dupa program,returul se comunica in cel mult 24 de h de la incarcarea din spania (nu se stationeaza in asteptarea curselor)

-plata saptamanala direct in cont:PT PRELATA MINIM 0.95 € PE KM , PT FRIG MINIM 1.05 € MAXIM 1.30 € /KM

-se asigura motorina si plata autopistelor,

-comisionul este de 13% total  din factura(cursa plus decontarea rapida a banilor)

-nu este necesar sa cunoasteti limba spaniola

-se asigura tot sprijinul in efectuarea de incarcare sau descarcare pe teritoriu spaniol pt a se incadra in program si a efectua pauzele necesare,se asigura sprijin in contratare de servicii si rezervari de orice tip;

-cei interesati sunt rugati sa sune la numarul de telefon 0034 642938116,eventual,in prealabil,cautati informatii despre firma pe internet ,unde se gaseste C.I.F.-ul firmei ,cu acesta va puteti adresa oricarei BANCI din Romania (sau la nivel european) pt a va asigura de certitudinea existentei si seriozitatii firmei LODITRANS (grup  EXIT).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

AlinaS  as dori sa stiu daca s-ar putea face un precontract in care sa mi se asigure ca daca eu imi cumpar un cap de tir voi avea asigurat de lucru minim 10000km lunar.  Multumesc

10 000 de km......eu nu pot sa te asigur,depinde de tine cat de mult muncesti si ce curse vrei sa faci!

Nu exista un precontract , nici tu nu te poti supune unui subcontract,ca de exemplu timp de o perioada determinata de timp sa lucrezi pt Loditrans,asta ar insemna ca indiferent de circumstante esti obligat sa colaborezi cu mine,deci nu exista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.