Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATENTIE Henrik Hansen,Contrans, Dorin B.!!!FIRME, CARE DAU TEAPA LA SOFERI !!


Postări Recomandate

  • Members

In urma articolelor aparute pe Internet,si a marturiilor  soferilor care au avut probleme sau au luat teapa, de la firma Contrans Danemarca Kolding, reprezentata de catre Dorin B. cel care se ocupa cu angajarile pentru. romani, <> 8) postand pe internet NOI anunturi de angajare,pe numele firmei din Romania Henrik Hansen srl. pentru a pacali si a aduce in strainate NOI alti soferi care sa -i puna sa lucreze pe degeaba sau sa- i oblige sa puna ,,magnetul ,, pe tahograf,sau sa le impute bani din salar.

Articolul poate fi gasit aici : http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=6

Strategia folosirii nickname-ului Henrik Hansen  ,este cu scopul , de a scapa de postarile icomode referitoare la firma ,,mama,, Contrans , si ca userii noi care aplica ,cand dau search pe Google sa nu gaseasca nimic defaimator si sa nu afle tepele din firma... Astfel , dragi colegi,prieteni si dusmani, prin acest nou post,ma simt obligat moral fata de dvs. sa va pun la dispozitie toate datele de contact care le detin referitoare la Dorin B. ,Henrik Hansen,sau Contrans,ptentru ca si dvs. sa nu fiti PACALITI,inclusiv POZE  pentru  a fi recunoscut mai usor

Noile anunturi de angajare se refera la 20,30 de posturi disponibile ( pentru potentialii creduli) ,angajarile facandu-se pe firma:

Nume firma HENRIK HANSEN SRL

Cod Unic de Inregistrare 26738274

Nr. Inmatriculare J30/207/2010

Data infiintarii 2010. din Cidreag SATUL MARE , obiect de activitate fiind transportul de containere intre Hamburg Germania si Danemarca

Persoana din pozele de mai jos este cea pentru. care aveti sanse ff mare sa va pierdeti  banii de transport ,in Danemarca , de mancare, si sa nu va luati salariul, sau in unele cazuri cerandu-va sa nu respectati programul de condus , sau sa conduceti camioane cu probleme tehnice, fiind vorba de Dorin B. numar de telefon.......

Foto si date de identificare ,tel si e-mail eliminate !

Folosirea acestora fara acordul partilor este interziza de legislatia in vigoare,din motive de privacy,nu se pot posta !

Atentie pe viitor !

Sunt convins ca ati auzit deja si de unele postari ,,PRO ,, Contrans, acelea sunt de la prietenii, neamurile lui Dorin B. , circula zvonuri ca si dumnealui posteaza  aici intrand pe userele subordonatilor lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu am nimic cu dlui.... dar dupa ce isi bate joc de  zeci de soferi , facandu-i sa  faca un drum pana in Danemarca de aiurea.... si nerespectand nici un contract nimic, sau intelegere scrisa/ verbala , credeti ca mai este cazul pentru  el sa mai aiba dreptul la ,,privacy ,, sau la legislatia in vigoare?  :-[

Din acest motiv am postat poze si date (regret ca au fost sterse sub pretextul legalitatii  de Privacy) ...daca nu i convine nu are de cat sa ma dea in judecata, sau sa puna sa ma caute FBI-ul, Interpolul :)), CIA-ul pentru. ca am reusit  sa ajung la datele personale ce tin de Privacy ( si asta nu  e tot... va mai urma)

AVETI GRIJA DE VOI  :-*:-* :-*:-*  pentru. ca niciodata nu se stie peste cine dati...

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Nu am nimic cu dlui.... dar dupa ce isi bate joc de  zeci de soferi , facandu-i sa  faca un drum pana in Danemarca de aiurea.... si nerespectand nici un contract nimic, sau intelegere scrisa/ verbala , credeti ca mai este cazul pt. el sa mai aiba dreptul la ,,privacy ,, sau la legislatia in vigoare?  :-[

Din acest motiv am postat poze si date (regret ca au fost sterse sub pretextul legalitatii  de Privacy) ...daca nu i convine nu are de cat sa ma dea in judecata, sau sa puna sa ma caute FBI-ul, Interpolul :)), CIA-ul pt. ca am reusit  sa ajung la datele personale ce tin de Privacy ( si asta nu  e tot... va mai urma)

AVETI GRIJA DE VOI  :-*:-* :-*:-*  pt. ca niciodata nu se stie peste cine dati...

Nu vreau sa iti schimb modul de gindire,sau impresiile dupa tot ce ai patimit acolo,insa trebuie sa intelegi ca aici avem, niste reguli care trebuiesc respectate,altfel nu se poate......nu te obliga nimeni sa activezi pe acest forum,ai la indemina toate mijloacele pentru a protesta impotriva celor care te-au neindreptatit .

Inca o data ai grija ce postezi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va  multumesc  pt acest profil :)) inseamna ca am devenit ff important in mintea si subconstientul dvs. ! Tind sa cred ca acest profil a fost facut de cei de la CONTRANS ..... in urma posturilor mele despre dansii :)) despre directiunea lor si seful lor de 2 lei....Dorin. Pai dragii mei , daca aveti ceva cu mine, sau sa mi transmite ti dc nu ati facut -o cat am fost acolo?si ma atacati asa    prin spate ? creeind un profil unde am fost denumit ,, gaylord,, si tot felul de bazaconii .

DC oare sa ma mai mir ca soferii sunt tratati in strainatate ca pe niste gunoaie ? Va spun eu dc... pt ca exista pupincuristi, carcotasi care o cara dupa ei in spate, si fac orice zice un sef sau patron numai ca sa ramana in ,,post ,, . Daca am fi fost Uniti , firmele nu ar mai avea curaj sa si bata joc de breasla asta

Inca odata felicitari celui care a creat profilul fals , cu numele  Octavian/Iasi .... si spune mi te rog prietene tu esti gascutza, sau motanelul dlui. Dorin B. ? :-*

Tind sa cred ca ar trebui creat un Thread pe acest forum, care sa se intituleze ,,LOC DE DAT CU CAPUL ,, unde astfel de ,,creaturi ,, ar trebui sa posteze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • Members

sal colegu,bravo tzie ai dreptate nu sintem uniti noi soferii de aceea sintem tratati asa cu dispret si platiti cu 1200euro ca si femeile de servici care spala scarile institutiilor pe comunitatea europeana sau simai putin,si umflam buzunarele patronilor si intermediarilor de tot felul,si sa dea domnu sa se aplice legile tzarii si nimeni sanu fie mai presus de lege,drumuri bune si atentie la firmele care dau teapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • Members

Buna seara , ma numesc SOFRAN HAIDU NICULAE , si doresc sa va povestesc cum am luat TEAPA  de la CONTRANS , reprezentata de dl DORIN  BERES prin

sc Henrik Hansen srl , tot ce este pe internet articole sunt adevarate !

Tot de pe net am gasit anunt de angajare , m am dus in Danemarca la dansul sa lucrez , si nu mi a dat BANII DE SALAR pentru cele 3 luni lucrate , drept urmare este un TEPAR  am fost obligat sa folosesc MAGNETUL LA CONTRANS , atasez dovada unde l am actionat in judecata in anul 2011 !

 

http://portal.just.ro/83/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=8300000000047267&id_inst=83 

 

Aveti  grija unde mergeti , este pacat sa ramaneti cu DATORII , si fara salar , si sa cheltuiti banii cu avocati si tribunale ! nu riscati sa mergeti la CONTRANS , cei care lucreaza

acolo sunt vazuti bine  doar daca esti din Satul Mare , sau daca vorbesti ungureste....

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Dragi colegi! NU VA DUCETI LA CONTRANS SA LUCRATI!!!!!!!(doar daca va place sa pupati in FUND ) am lucrat 4 luni la ei si intr-o zi ma sunat Dorin si ma anuntat ca trebuie sa plec acasa pentru ca au venit multi din concediu si nu are camioane libere pentru toti. .Sunt niste  oameni  rai in frunte cu Hannsen care a afirmat ca pentru el un sofer nu valoreaza nici cat un cablu de ABS. Lucrez de 12 ani pe camion dar oameni mai rai ca acolo nu cred ca mai sunt...

Editat de cico_3504
Limbaj nepermis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
La 12/06/2016 la 18:16, digu a spus:

Dragi colegi! NU VA DUCETI LA CONTRANS SA LUCRATI!!!!!!!(doar daca va place sa pupati in FUND ) am lucrat 4 luni la ei si intr-o zi ma sunat Dorin si ma anuntat ca trebuie sa plec acasa pentru ca au venit multi din concediu si nu are camioane libere pentru toti. .Sunt niste  oameni  rai in frunte cu Hannsen care a afirmat ca pentru el un sofer nu valoreaza nici cat un cablu de ABS. Lucrez de 12 ani pe camion dar oameni mai rai ca acolo nu cred ca mai sunt...

Multumim pentru informatii ! Se pare ca lucrurile sunt adevarate, avand marturiile la atatia soferi care au fost pusi sa lucreze cu MAGNETUL  de catre dl Dorin Beres la firma CONTRANS  din Kolding DK , care si au schimbat numele acuma in Titus International srl, ca sa si piara urma.

Aveti  grija unde mergeti soferi ! drumuri bune ! nu acceptati mizerii!!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

 Au masini fara soferi mereu , multi din soferii care ajung acolo sunt de pe alta planeta ...asta si cauta de fapt , schimbi sasiul si de 3 ori pe zii. Firma daneza , reprezentata de mister Kim vrea de mult sa faca schimbari in bine, din pacate trecutul nu i da voie pentru ca acel individ dorin beres are documente compromitatoare pentru care se face multa puscarie in danemarca. Asa ca pana nu se va scapa de acest db din conducere , practic el taie si spanzura , lucrurile nu se vor imbunatati pentru soferi in aceasta firma.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.