Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sc Timasato srl Bacau


claudiu tg mures

Postări Recomandate

  • Members

salut,inca sunt in asteptare,mi-au cerut caziere judiciare din toate tarile unde am stat mai mult de 6 luni si sapt asta am reusit sa le rezolv intr-un final si le-am trimis la ambasada,acuma astept sa ma cheme la medicale sper sa nu mai imi ceara altceva,sper sa fie totul in regula sa pot pleca pana la inceput lui august.tu cum mai stai?ti-a iesit LMO-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 332
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

in mod normal nu ar trebui sa dureze mai mult de doua luni,eu am lmo din martie dar nu am putut veni in tara pana in aprilie apoi a mai durat cu testu de limba ca nu poti sa il dai oricand si uite asa au trecut deja 4 luni,mai dureaza pana te cheama la medicale dupa aia inca vreo 3 sapt pana iti vin rezultatele si se tot fac 6 luni,da nu conteaza important ii sa te vezi acolo:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

kenworth,sa iti dea dumnezeu sanatate si tie si lui nicu,citesc de cateva ore tot acest topic sau cum se cheama :)

ma-m lamurit cu o gramada de necunoscute doar din discutiile voastre,nu cred ca gaseam ceva asa interesant pe alte forumuri.

Si eu sunt interesat de a parasi tara definitiv pt a emigra in canada de asta sunt interesat de discutiile voastre,acum lucrez la Blomquist fosta firma a lui nicu :) sper sa reusesc sa ajung si eu mai aproape de voi,numai bine va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Baieti , o rugaminte la voi, vreau sa plec si eu prin Timasato dar acum vad ca se cere copie dupa cartea de munca, o copie am pe undeva, dar nu mai gasesc originalul >:( exista posibilitatea ca la ambasada in caz ca's acceptat de angajator sa ma verifice ei in baza de date a carilor de munca privind istoricul meu (vechimea) pentru a-mi da viza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bai crideny2, da de ce nu intrebi tu direct la Timasato ?( un e-mail și e cel mai simplu). Nu de alta dar nu știu cați din cei care posteaza sunt mari experți in harțogaraia și practicile ambasadei. Fara suparare dar mie mi se pare cel mai corect așa, și cred ca sunt și cei mai in masura sa iți explice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salutare la toti colegii! Am trimis un mail la Timasato, dar ..nimic,niciun raspuns. O alta firma de recrutare,mai stiti? Sau ( in special pt kenworth si altii care cunosc in detaliu viata in canada) exista vreo forma ca sa vin singur-singurel si sa-mi gasesc de munca, direct, acolo? Sau este mandatoriu ca o companie sa ma cheme? Multumesc si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am fost la o firma in Buc. doar ca cer in un comision de vreo 4000 CAD... Garanteaza ei loc de munca prin Vancouver si o salarizare de 0.42 / mila ... dar mie mi se pare exagerat comisionul (pe lnaga care te atentioneaza ca mai ai de cheltuit cam 1000 de euro pe vize, analize etc)... so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Inca astept LMO, ca s-a schimbat schimbarea. Nu intru la Day@Ross ci ar trebui sa intru sa trag la Clarke in Halifax asa ca astept LMO din Nova Scotia sau cum e procedura ca nu stiu. Succes si toate cele bune. Ungureanu Eugen-alin pe facebook. Daca ajung tre sa ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.