Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cu ce va ocupati timpul pe traseu?


dudy22

Postări Recomandate

  • Members

Dragi colegi de cursa lunga, deschid acest topic pentru a afla si restul oamenilor cu ce ne ocupam noi timpul petrecut prin parcari? Sau chiar si atunci cand stam peste program la volan si simtim ca inebunim! Eu de obicei nu conduc peste diagrama si in cele 9 ore reusesc sa stau calm si atent ;) dar cand ma prinde weekend-ul intro parcare bag somn cat tine si in rest mai stau pe net, sau ma uit la filme... asa imi trec zilele din parcarile patriei... voi?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Unkiule, decide-te, pe traseu sau in parcari? Pe traseu ii dau tare cu muzica, audiobooks, cursuri de limbi straine, stiri, cafea si fructe alternate la greu. In putinele ore de parcare abia astept sa dorm, uneori pe scaun de frica sa nu ma trezesc la timp. Nu de alta da' si eu sufar de aceeasi boala ca si colegul, inca nu am invatat mersul la program... Vezi ce se intampla daca nu-ti place scoala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

E, na... Adica vrei sa spui ca C+E e usor de luat? Nu cred! Cartea aia e destul de groasa si multe notiuni specifice.

N'a zis nimeni ca e usor, chestia care am zis'o cu programul ,eu si colegul era o chestie "metaforica".

Bineinteles ca stim cum se lucreaza la program,dar in situatia mea si probabil si a lui, in zona unde facem curse chestia asta nu e valabila sau nu se aplica. Cel putin in ceea ce ma priveste pe mine,nu stiu unde invarte el volanu ,dar e mult mai bine decat la program :))

Merge treaba mai bine si vin banii mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 6 months later...
  • Members

La volan muzica, tutun cat cuprinde, cafea si energizante. Pe parcare depinde de pauza, la 24 sau 45 mai merge cate un film, mai facem cate o ciorba, un gratar, servim cate o bere rece, mai cate un fotbal scurt daca este unde si cu cine. Si in rest asfalt incins sub roti :D. Drumuri bune la toti colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Eu in timpul mersului maninc ,apoi rontai seminte ,dupa care iar maninc.cind opresc ,un film dupa care musai butelia

(gatesc ceva)dupa care iar ceva film pe care napuc sal vad pina la capat ,ca,vine somnul.referitor la program ,pin la urma toti tre sal invatam.ca,amenziles foarte mari iar patronii in caz de ceva se retrag.as vrea sa cunosc si eu pe acel patron care imi da in scris ca isi asuma orice risc in caz de ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

In timpul programului de condus sunt atent si concentrat la trafic si respectarea programului; in pauzele zilnice sau in perioadele de repaus saptamanal socializez(daca sunt colegi cu care se poate comunica), vizionez filme , documentare, citesc sau joc sah pe calculator. si, intr-o pauza de concentrare, savurez o cafea sau o bautura racoritoare nealcoolica(nu consum alcool deloc si nu din cauza religiei, ci pentru ca nu simt nevoia). Si intotdeauna inainte de inceperea si dupa terminarea programului imi spun rugaciunile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Pe drum: muzica sau imi dezvolt propriile idei,

gandindu-ma in sinea mea intens,

la tot felul de lucruri, ce as vrea sa fac cu viata mea,

ce imi place la ea, ce as schimba.

Mai dau un telefon, mai trag un part.

 

In parcare, daca e pauza 9h, odihna tata

Daca e pauza de 24h, 45h

Sport, pentru mentinerea trupului, nu vreau sa ma vad deformat de la atata stat pe scaun si dormit

sprinturile sunt bune pentru exercitii eficiente si timp scurt, am si gantere, mai fac tractiuni la bara in remorca.

Chestii mai ciudate pentru soferi, normale pentru mine, mai sunt sariti ca mine? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • Members

carti. curat. dus. gargara pe internet. documentare personala. joace. gargara in parcare. plimbari prin oras. corespondenta. dezvoltare hobby-uri.gateala. muzica.reparat calcuri si alte prostii electronice.nu imi ajunge timpul.stop.

Editat de TirExpress
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.