Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lucarom Cluj


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 7 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • Members

da, colegu poti sa te angajeji la ei ca e bime. dar dupa o luna sau doua te convingi singur de teapa pe care ai luato. lucrezi la km. daca te tine pe comunitate oluna si nu faci nici un km. nu iei nimic, si te obliga sa faci imfractiuni. eu am lucrat 6 saptamani pe com. si am am luat teapa , adica nici un cent. drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

COLEGII...STATI LINISTITI ACASA....NU VA DUCETI LA LUCAROM ....MUNCITI DEGEABA..EU AM FOST PANA IN SPANIA CU CAP TRACTOR SI AZIS K,CURSA NU ESTE PLATITA, DAR MIA ZIS DUPA CE AM AJUNS ACOLO..SI MAM INTORS DIN SPANIA TOT CU O MASINA DE A LOR .LA IESIRE DIN SPANIA LA JUNQUERA LA SUNAT PE SOFERUL LUI SA MA DEA JOS DIN MASINA ...........STATI LINISTITI DACA VRETI SA NU LUATI TEAPA.....NU VA MAI LUATI DUPA UNU SI ALTU K NU ESTE NIMIC ADEVARAT ,SUNT OAMENI LOR SA VA ATRAGA,SUNT NISTE HOOOOTI,NESIMTITI..EU AM ZIS SASI CUMPERE LUMANARI LA FAMILII DE BANII CARE TREBUIAU SA-MI DEA INCEPAND DE LA DIRECTOR PANA LA PATRON......UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU HOOOOOOOOTILOR.

Poti scrie cu litere mici, nu ne deranjeaza. Avem cam toti vizitele medicale la zi.

Altfel parca strigi la noi.

E drept ca forumul a ajuns ca semnalele peste sat, dar nici chiar asa.

Nu mai striga peste sat ca te vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

colegii care sunt interesati de lucarom va rog frumos sa va feriti de a lucra la aceasta firma. te tine pe comunitate si la intoarcerea acasa iti baga tot felul de motive pt a nu iti da banii cum ar fii mers neeconomicos circulat prea mult pe autostrada km facuti in plus fata de calculatorul lui si nu stiu ce calculator foloseste dar ii un foarte mare tepar... gabriel impreuna cu tatal sau si ciprian asa zisul director ...... si eu am lucrat la ei si dupa 2 luni de comunitate am primit 800 de euro din 1600 cat trebuia sa primesc. va doresc drumuri bune tuturor si feritiva de lucarom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am fost la Cluj pentru angajare la aceasta firma, recomandat fiind de catre un prieten comun patronului Luca Tirnavean , am avut o discutie cu acesta si cu directorul Ciprian Cornea in urma careia am lasat toate documentele cerute de catre ei ptr. angajare.Urma sa fiu chemat in 2 saptamini cind faceau schimbul soferilor.Au trecut mai multe saptamini si,nefiind chemat am revenit cu un telefon la dl. Luca. Acesta a schimbat intelegerea in legatura cu ... retribuirea mea (micsorind considerabil ceea ce urma sa primesc )fiind surprins oarecum ca nu fusesem chemat , si mi-a spus sa-l sun pe Ciprian.Cind am sunat la marele director ,acesta cu un ton foarte arogant ami spune ca el are locurile... ocupate si ca daca nu l-am sunat pe el personal sa...tratez angajarea mea nu am fost bagat ... in carti. L-am sunat inapoi pe patron si i-am spus despre atitudinea directorului,acesta mi-a spus sa astept o sec., l-a sunat pe marele sef,(l-a mascarit un pic) dupa care m-a pus sa-l sun si eu pentru a stabili detaliile plecarii.... .Cind am revenit cu tel . la "seful ploii", acesta mi-a spus pe un ton indulcit ca urmatorul schimb are loc peste o saptamina si ca trebuie sa fiu pregatit cu bagajul sa plec... . Dupa tot circul asta, am inteles ca marea companie de transport este de fapt o pacaleala , ca nu exista seriozitate,( i-am spus in fata patronului ca nu prezinta incredere dupa ce a schimbat din mers termenii intelegerii noastre, si vazind cine avea putere de decizie in firma aceea... referindu-ma direct la caraghiosul lui director Ciprian Cornea ),mi-am luat inapoi dosarul meu cu documente ptr. angajare, si mi-am vazut de treaba... . Directorul Ciprian Cornea se autointitulase pe acest forum (user "CIPRIZEU") saracul de el ,(de unde nu e.., nici Dumnezeu nu cere !!!!)Tot ce am spus aici este un rezumat foarte scurt al "experientei" pe care am avut-o in legatura cu aceasta firma. Concluzia o trageti singuri, a mea personala este: firma nu este de luat in seama ca si ...oferta de lucru !

Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca ii dai in judecata ai sanse mari sa pierzi pt ca cu banii care ii fura de la soferi mituieste multa lume influenta.si in plus de asta actul aditional la contractul de munca til da sa il semnezi cand nu ai timp sa il citesti..si sunt convins ca nu scrie nimic acolo in favoarea soferului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

........ vad ca santeti aici 5 butoane de avioane care va dati cu parerea intru-n forum de cateva mii de useri, scriind fara punct si fara virgula dar uitati sa spuneti si motivele reale pentru care vi s-a intamplat ceea ce numiti voi teapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"butoane de avioane"... esti cu siguranta unul din cei despre care s-a vorbit in acest topic , unul dintre cei ce conduc "marea companie", la fel de arogant , de important si dojenitor ! Nu va mai suportati nici pe voi insiva cit de mareti va credeti ! In mintea voastra voi sunteti cei ce au pus Romania pe roate , tot voi sunteti alfa si omega , cu voi incepe si se termina ABECEDARUL si viata pe TERRA ! Esti atit de .....profund, ca mi-ai pus... acel membru pe ginduri...!!! Daca am mai scapat.... vre-o virgula , pune-o tu, ca sa stie omenirea incotro sa o ia !

Drumuri bune tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

,,adubaba''.... sant sigur ca despre mine nu s-a vorbit in aceasta discutie. Dar ca sa revenim la subiect : dupa cum recunosti si tu personal, exista o categorie de soferii care intradevar daca se pune problema de gadit .......gandesc cu acel membru. Este adevarat foarte putini recunosc asta. Te respect ca esti sincer, dar asta nu te scuteste de a spune lucrurilor pe nume. Eu am pus o intrebare simpla care necesita un raspuns tot atat de simplu. Tu dezvolti o teorie care defapt nu se regaseste in intrebarea mea dar ma rog.......

Drum bun !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
,,adubaba''.... sant sigur ca despre mine nu s-a vorbit in aceasta discutie. Dar ca sa revenim la subiect : dupa cum recunosti si tu personal, exista o categorie de soferii care intradevar daca se pune problema de gadit .......gandesc cu acel membru. Este adevarat foarte putini recunosc asta. Te respect ca esti sincer, dar asta nu te scuteste de a spune lucrurilor pe nume. Eu am pus o intrebare simpla care necesita un raspuns tot atat de simplu. Tu dezvolti o teorie care defapt nu se regaseste in intrebarea mea dar ma rog.......

Drum bun !!!

INCORECTI ! V-am spus direct pe nume acum ! Si am fost decent in exprimare.Este la fel de adevarat ca exista si soferi... manglitori , dar voi incercati sa prostiti pe toata lumea.... .Am vazut ce incercati sa faceti cu mine , si incerc sa-mi imaginez ce faceti cu un om mai naiv, constrins de imprejurari sa accepte urgent un loc de munca, si care sa nu aiba indrazneala ,timp si mijloace sa infrunte niste sefi ca voi. Si mai departe te rog scuteste-ne de aiurelile alea rasuflate care crezi tu ca "prind" la noi (simplii soferi) ! FITI CORECTI si atit ! E simplu .

PS Toate comentariile mele din acest topic se refera direct la "LUCAROM", si sunt intemeiate pe experienta mea personala , traita exact asa cum am relatat-o pe scurt in topic . Intentia mea este strict de a informa ceilalti colegi si a-i face sa fie atenti la... detalii.Si ma opresc aici cu acest subiect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

....la firma Lucarom exista permanent in jur de 80 de Conducatori auto angajati. 80% au o vechime de peste 2 ani, si aproximativ 40% peste 4 ani. Conflicte de munca exista in ori ce firma, dar mi se pare incorect atunci cand cineva genereaza o teorie care nu are o baza intemeiata pe motive reale. Vi se pare corect faptul ca un sofer in decurs de 1 an sau 2 schimba 3-4 firme iar peste tot unde a fost angajat el este victima? ......sant curios daca acel sofer poate sa i-si asume responsabilitatea si sa spuna sincer si motivul pentru care a fost tras la raspundere. !!! ce s-ar intampla daca ar exista un forum in care Transportatorii exact ca si aici, sub pseudonime, ar posta cu lux de amanunte inclusiv nume de sofer si motivul care a dus la desfacerea contractului de munca a acelui angajat???

PS Meseria de sofer si-a ales-o fiecare in parte. Nu trebue nimeni sa infrunte pe nimeni, fiecare cetatean are dreptul sa-si castige banii prin ceea ce a invatat. Exista si alternative......

Drum bun tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Multumiri ambilor pentru intelegere,acum ca suntem scapati de... ''membre'' ...putem continua la modul civilizat discutia spunindu-va opiniile.

ps

Sugestia cu un forum al transportatorilor este buna si o puteti pune in aplicare,sincer cred ca va fi un lucru bun pentru majoritatea conducatorilor auto,pentru ca in acel moment un sofer fara probleme,care isi intretine si conduce corect masina,care nu umbla cu alte ''mijloace'' va trebui sa primeasca si un salariu pe masura responsabilitatii si corectitudinii lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.