Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lucarom Cluj


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • Members
La 19/10/2017 la 18:10, victor_gl a spus:

Buna seara

Ceva noutati ? S-a mai schimbat ceva intre timp ?

Salut..sunt angajat de 4ani la ei,si de când sunt angajat s.au ținut de cuvânt în toate privințele..se respectă timpii de condus si de repaus,salariu îl dau la timp,nu se opresc bani din diferite motive cum ar fii: consum,ore lucrate prea puține s.a.m.d.

Tot ce sa vorbit pe aici bănuiesc că,colegii se referă la coloana din Spania unde se trăgeau remorcile tip frig de la navaro.Coloana aceia nu mai e de ceva timp si acolo au fost alte reguri alte obiceiuri si nu comentez..

Pe coloana din Germania,lucrurile stau cu tot altfel..

Bani sunt dați la zi,de când lucrez la ei nici o zi nu au întârziat,ore conduse în două săptamini în jur de 60-70/h,km între 6000-8000 dar hai să spunem maxim 10.000 si atunci e sărbatoare când se fac,..

Sunt colegi care au 8-10 ani în firmă..

Iar ce se aude de firmă,si mai ales de cei care facem Germania sunt doar povesti..

Asa cum se aude si de Dianthus;J'carrion, s.a.m.d 

Drumuri bune.✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Din 2013 pina acum este primul comentariu...nu stiu ce sa zic..dar ca simplu user mi se pare cam aiurea...Discutia de aici nu a fost despre coloana din spania ci despre firma..cu locatia din cluj...cum s-au prezentat si platit...Sunt de acord ca intotdeauna vor exista 2 parti...dar dupa cum spuneam...doar 1 coment..pfff......poate intervin si alti colegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 05.11.2017 la 6:32, cico_3504 a spus:

Din 2013 pina acum este primul comentariu...nu stiu ce sa zic..dar ca simplu user mi se pare cam aiurea...Discutia de aici nu a fost despre coloana din spania ci despre firma..cu locatia din cluj...cum s-au prezentat si platit...Sunt de acord ca intotdeauna vor exista 2 parti...dar dupa cum spuneam...doar 1 coment..pfff......poate intervin si alti colegi...

Salut.

Eu i-am raspuns colegului ce intreba despre firma si i-am expus punctul meu de vedere dupa o experienta de 4 ani in aceasta firma. Poate sa ia in considerare sau sa se documenteze si pe la alti colegi care nu au probabil cont pe soferii.ro . Coloane sau nu din spania sau din alte tari/continente, nu era intradevar relevant dar am spus ce mi-au spus alti colegi despre ce se intampla acolo (apropo si care mai lucreaza in firma pe coloana din  Germania). Era asa ca info. Drumuri bune colegi si sper sa nimeriti in firme care sa se ridice la nivelul vostru de asteptari.
P.S.: Reticenta ta ca nu a scris nimeni nimic din 2013 ma dezamageste pentru ca nu intra nimeni sa scrie cand are ceva pozitiv de spus, doar cand are (poate) o frusfrare sau cand se simte nedreptatit sau sa denigreze. Rar am intalnit pe cinva sa scrie (sau chiar nicio data) din senin, ca ce bine e. Ata am avut de spus, considerand drept la replica.

Multumesc 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eu consider o discutie..nu un drept la replica...Reticienta intradevar poate am..am si spus de ce...Faptul ca ai dorit sa aduci noi informatii despre aceasta firma e un lucru imbucurator...Numai ca ne-am invatat sa cernem lucrurile..Posibil sa gresim uneori in opinii..ca toti altii..dar puteai intra sa spui ceva in 2014...2015...2016...in fine...Eu ramin la opinia mea..Intradevar foarte multi isi varsa oful cind sunt  la ananghie..pina atunci nimic de zis..Totusi si lor le spun acelasi lucru..in alta forma desigur..Bafta,Ma astept ca in curind sa fie nevoie de soferi la firma voastra...Atunci chiar s-ar lega lucrurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.