Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members
unul dintre colegi a fost trimis acasa dupa 2 saptamani pentru niste fleacuri pot spune, dar la Bertschi cand e vorba de siguranta, nu e loc pentru nicio abatere.

Acum o sa vedem si pe propria piele cum e.

:-h

poti sa ne spui cumva si motivul pentru care colegul vostru a fost trimis acasa ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Depinde ce intelegi prin treaba care merge :D Eu nu mai pot sa-mi dau cu parerea pentru ca am fost acuzat ca sunt prea entuziast. Ii las si pe colegii mei sa se exprime. Daca vor sau daca sunt in stare.

Nu umbla cainii cu covrigi in coada, dar mai depinde si de tine daca iti e bine sau mai putin bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Cei care vin cu masina proprie, unde o parcheaza pe perioada cat stau la munca, O pot parca la firma in siguranta si de acolo sa plece cu busul firmei pana la camion unde se face schimbul sau este alta solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegi eu am lucrat la Bertshi dar nu credeti tot ce spun colegi care lucreaza inca la ei,a devenit o firma pe relatii si multi lingai cand am plecat eu in august 2013 au mai plecat trei colegi, tot noi stricam treburile ca asa este Romanul unde merge face ravagii eu unul iam dat in judecata deoarece diurna este variabila depinde de tara care esti cum eu lucram detasat permanent in Elvetia trebuia sa se calculeze alta diurna plus cazare si mancare, inainte deconta banii de taxiu acum iti da buna ziu asa ca fiecare stie mai bine unde vrea sa lucreze, si inca ceva sunt multi colegi chiar soferi de meserie dar Bertchi angajaza ospatari si bucatari nu soferi daca esti sofer nu stai la ei ..................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
Cei care vin cu masina proprie, unde o parcheaza pe perioada cat stau la munca, O pot parca la firma in siguranta si de acolo sa plece cu busul firmei pana la camion unde se face schimbul sau este alta solutie.

?

Nu vine nimeni cu masina lui personala la munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@GG

Nu exista BUS-ul firmei, dar poti sa parchezi la orice terminal Bertschi. Asta in cazul in care te-ai inteles cu ei sa-ti deconteze transportul cu masina personala. Astea sunt cazuri particulare care se discuta cu fiecare in parte, nu e o regula sa mergi cu masina personala la munca, dar nu e nici imposibil.

@RAUL G R G

Trimite CV si ne spui si noua daca angajeaza sau nu :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members
Eu zic ca n-ai fost tu atent si n-ai inteles bine. Suntem o gramada care castigm la fel, nu ia nimeni 2300 desi ne dorim :D

L.E. Eu am inceput pe contract bulgaresc si dupa o luna jumate am ajuns pe RO. Daca nu ai loc pe RO la inceput, te poate muta cu timpul. Oamenii sunt flexibili, in limita posibilitatilor.

ar fi normal sa plateasca cel putin 2000 eur , repet cel putin 2000 eur . contractual pe Bulgaria e o manarie, in Romania au cateva filiale , atunci de ce sa lucreze un sofer roman cu contract pe bg si un bulgar cu contract pe ro ? filiala la tm , ph , sb etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members
Ai cunoscut tu bulgar cu contract romanesc care lucreaza la Bertschi? :D

era vorba de romani sunt angajati pe bulgaria, oricum nu e problema mea , dar cei care lucreaza cu contracte de munca pe bg , pl , sk ar fi bine sa ceara firmelor la care lucreaza FORMULARUL A 1 , si eu lucrez pe contract de sk , am cerut si am primit acest formular. firma la care lucrez nu are sucursala in romania, spre deosebire de berschi sau h. essers etc.. Asta e dilema , de ce unele firme care au sucursala in romania , camioane cu numar romanesc etc , angajeaza soferi romani pe contracte de bulgaria , polonia sau mai stiu ce tara ? Daca soferul ar avea de castigat ceva , de exemplu , bani in plus sau unele drepturi as intelege , dar as fi curios in cazul in care soferul are nevoie de spitalizare , somaj , pensie , ce face , de unde obtine actele necesare ? ar trebui luata in serios aceasta problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.