Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Atestat Transport Marfa CPI


Postări Recomandate

  • Members

Pt adr am vrut sa fac si eu dar nu m-au lasat ca cica nu am varsta de 21 ani impliniti( eu am 20 si 4 luni) Dar am facut doar Marfa si agabaritic :) . Pe 8 septembrie am examen la calculator  un chestionar cu 40 intrebari pt marfa si 10 studii de caz si pt agabaritic alt chestionar cu 20 intrebari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pt adr am vrut sa fac si eu dar nu m-au lasat ca cica nu am varsta de 21 ani impliniti( eu am 20 si 4 luni) Dar am facut doar Marfa si agabaritic :) . Pe 8 septembrie am examen la calculator  un chestionar cu 40 intrebari pt marfa si 10 studii de caz si pt agabaritic alt chestionar cu 20 intrebari :)

La mine a fost invers. Patronul de la atestate mi-a spus ca pentru agabaritic sunt 50% sanse sa dai examenul daca cei de la ARR te accepta in nu stiu ce baza de date. Pentru adr nu m-a intrebat nimeni nimic. Inseamna ca eu am fost mai norocos :P

Vei da doua examene pe pc: unul cu 40 intrebari (marfuri generale) si altul 20 intrebari (agabaritic), apoi treci la scris unde vei avea un chestionar cu raspuns direct (30 intrebari) si 6 studii de caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

examenele pe calculator sunt cum ai zis tu colegu. Mi-e mi-a zis ca am 10 studii de caz a cate 3 subpuncte(30 intrebari) si trebuie sa fac minim 7 ( adica 21 de subpuncte) :) Drumuri bune!

Probabil ca ai inteles tu gresit. La scris ai un examen cu raspuns direct (acesta e format din 30 de intrebari) si cele 6 studii de caz (20 de intrebari din care trebuie sa faci minim 14) postate pe prima pagina a topicului. Eu am dat cu doua-trei saptamani in urma examenul si asa a fost. Nu cred sa se fi schimbat asa repede. Bafta 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cred sa difere in functie de zona. Daca este cineva care a dat in luna august pt CPI marfa sa ne zica si noua cate studii de caz sunt pana la urma, pt ca eu am dat la sfarsitul lui iulie si erau studiile de caz din primul post. Tind sa cred ca  profesorul de la scoala ta e mai nou si probabil nu cunoaste detaliile  :D. Oricum multa bafta la examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Examenul teoretic are urmatoarele probe:

a)CHESTIONAR PE CALCULATOR ,cu 40 intrebari

b)CHESTIONAR CU RASPUNSURI DIRECTE ,cu 30 intrebari

c)6 STUDII DE CAZ,cu 20 intrebari

Pentru a fi declarat "ADMIS"trebuie sa raspunzi corect la 70% din intrebari,adica 49 la chestionare si 14 la studiile de caz.Daca te intereseaza studiile de caz si intrebarile directe,da-mi o adresa de mail,pentru a ti le trimite.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

RĂSPUNSURI STUDIU DE CAZ NR. I. 2

1. nivelul uleiului motor, lichidului de răcire, lichidul pentru spălarea parbrizului, parbrizul,

ştergătoarele, instalaţia de spălare, verificare sumară privind starea frânelor, direcţiei, pneurilor,

funcţionarea farurilor, semnalizatoarelor, uşile de serviciu, ieşirile de siguranţă, etc.

ma scuzatzi dar cred ca sunt f. multe greseli pe aici pt ca in compartimentul motor ..nu se gasesc.. ..parbrizul ,pneurile, farurile, ..........sau cine stie ????????????......sau e bine sa treci cit mai multe ca nu le citeste nimeni .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salve tuturor.

Astazi am ridicat si eu atestatele. Dimineata m-am trezit fresh, pregatit pentru o noua cearta cu functionarii publici. Ma asteptam sa nu imi dea adr-ul si agabariticul pentru ca nu am 21 de ani, sa comenteze iar ca la ce imi trebuie atestate, ca nici nu mi s-a uscat cerneala pe permis,  si alte comentarii ieftine. Dar m-am inselat. Nimeni nu mai avea grija mea ca atunci cand am fost sa depun actele.

Cum unii colegi se intreaba  cat dureaza, am sa le spun eu: La mine a durat 50 zile din momentul in care m-am inscris, pana azi cand am ridicat toate atestatele.

Drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegu. Eu maine am examen pentru atestate (agabaritice si marfa)  . pt cartela tahograf eu am asteptat fix 1 luna de zile :)

Mie mi s-a spus ca atestatele (inclusiv cardul) vin in trei saptamani, exceptie facand adr-ul care vine intr-o luna. Pe 13 august am depus cererile, si azi m-am dus sa le ridic. Multa bafta la examene maine. Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bine de voi!!! >:( >:( >:( Daca as avea voie sa injur, as injura pe doua pagini. La voi in judet vin atestatele in 3 saptamani? La noi in judet nici dupa 8 saptamani!!! Adica 2 luni. Sun tot a 2-a zi sa intreb de atestat. Raspuns : "inca nu a aparut" >:( Sunt frustrat, nervos!!! Imi mai lipseste atestatul ala amarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.