Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

amenzi pt diagrame


costi77

Postări Recomandate

  • 9 months later...
  • Members
salut colegii, cine poate sa spuna daca e corecta o amenda p ungaria si daca stiti vreun avocat pt contestatie e urgent pt ca trec cele 15 zile multumesc

Amenda este corecta , daca ne spui si despre ce este vorba ! Daca ai calcat pe bec , bine inteles . Cu contestatia ....mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Referitor la ce spunea un coleg intr-un comentariu postat mai sus,cum ca trebuie sa traduci ce a scris Pizsta(sau Janos), as vrea sa va relatez un caz. Am avut un coleg la Edy care la Nicklesdorf/Hegyesalom a cerut bon de cantar si nu au vrut sa ii dea(era in regula cu tonajul, desi cam la limita). La Nadlac, desi a rulat fara sa mai alimenteze, deci, logic, era mai usor, zice Pizsta "domnu' problem tonajul". Degeaba i-a explicat colegul ca la intrare i s-a zis ca e ok, asta i-a cerut bon. Cum nu avea asa ceva, i-au zis ca trebuie sa plateasca amenda(nu mai stiu cat era). Colegul a cerut sa vina translator. Pizsta aduce o femeie, colegul ii cere autorizatia, dar femeia nu avea asa ceva. Dupa vreo 4 ore, vine Pizsta si ii da unda verde colegului, dar ii da o mica amenda pentru anvelope. Un alt caz e cu un coleg care, la aceeasi cursa, a fost controlat de 2 ori, o data in Franta, a doua oara in Ungaria. In Franta a fost ok(avea si document de control), la Nadlac nu a fost ok(cica de ce nu are foaie de concediu, desi nu miscase camionul aproape 4 zile; francezul a zis ca nu e nici o problema). Degeaba i-a aratat colegul documentul de control, Pizsta ii da amenda 1500 euro. A facut colegul contestatie si a castigat. Deci eu cred ca daca esti in regula si te tii tare pe pozitie, nu prea are ce sa iti faca. Si pe mine m-au controlat la Petea(aveam tahograf analogic). mi-au cerut 28 de diagrame si, cum nu aveam, au vrut sa ma "premieze". Cand s-au uitat pe foaia de concediu, au lasat-o mai moale, adica mi-au zis ca pot sa plec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.