Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Problema, cutie de viteze!


hermanflorin483

Postări Recomandate

  • Members

Am un man tga din 2004 480cp dintr-o data nu mai schimba jumatatile nici cu comfor-shiftu-ul nici cu ambreajul.Ce sa fac???

     

                                                                                                                                        Va multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • Members

Am si eu o problema la cutia de viteze manuala nu schimba de la mic la mare si intra greu in viteza in bord apare cruch pedal comfort shift defect si ffr 00033-06

am achimbat senzoru de pe cilindru de ambreiaj si tot asa face in special cand cobor o panta.

E vorba de un MAN tga 32410 din 2003 basculanta 8x4

Senzoru e de alta marca decat cel original posibil sa nu il recunoasca calculatorul

Stie cineva care e problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am si eu o problema la cutia de viteze manuala nu schimba de la mic la mare si intra greu in viteza in bord apare cruch pedal comfort shift defect si ffr 00033-06

am achimbat senzoru de pe cilindru de ambreiaj si tot asa face in special cand cobor o panta.

E vorba de un MAN tga 32410 din 2003 basculanta 8x4

Senzoru e de alta marca decat cel original posibil sa nu il recunoasca calculatorul

Stie cineva care e problema?

 

De regula pui o piesa originala . Fara diagnoza ....    Banuiesc ca din ambreaj e nenorocirea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Am rezolvat problema erau doua fire de curent in scurt.

In partea stanga sub cabina este un tub cu mai multe fire,doua dintre ele faceau scurt intre ele si cu sasiu.

Va salut cu respect.

Drumuri bune sa aveti.

Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.