Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATLASSIB angajeaza:Soferi , dispeceri,sef coloana,responsabil consum,ingineri!


mik23n2

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • Members

atunci o las balta.... schimb foia caut pe tir ;)

Te suna in vreo 2,3 saptamani au mii de CV uri. Cand  te suna iti zice sa vii la Sibiu cu primul autocar ( taoate rutele  trec pe acolo)  ajungi, dai o proba de 2,3 km si la km 10 esti angajat :)

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

la atlassib se angajeaza fara experienta,soferii cu experienta nu au nevoie pt ca noi stim prea multe pe noi nu ne pot fraieri cum vor ciobani de la stina din sibiu,........asa e colegiilor adevaru le trebuie numai cardul tahograf,stiu soferi de7 luni care au descarcat numai bagaze volanu nici nu lau atins macar sa vada din cei facut dar cardul tahograf a functionat cum a vrut sefu de autocar,deci bafta pt.incepatorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stiu soferi de7 luni care au descarcat numai bagaze volanu nici nu lau atins macar sa vada din cei facut dar cardul tahograf a functionat cum a vrut sefu de autocar

astea sant  povesti de adormit copii ,  bagi si la condus  la greu , prost  o fi sefu de masina sa conduca  non stop si tu sa te ocupi doar de bagaje .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

astea sant  povesti de adormit copii ,  bagi si la condus  la greu , prost  o fi sefu de masina sa conduca  non stop si tu sa te ocupi doar de bagaje .

RADU :))  daca ai sti ce rad... eu  deacuma  visez noaptea sa  car bagaje 7 luni  si sa mi iau salar si diurna , le dau card,  si tot ce vor ei :))

P.S  : tot ati ametit-o cu cardurile astea.... eu va spun ca 99 % dintre noi  nici nu bagam vreun card in tahograf, ca oricum daca ar fi sa ne prinda cineva, cu cardul bagat in aparat sau fara el , beleua e la fel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Atlassib tot timpul angajeaza soferi deoarece nu prea le stau oamenii-cum se spune.De ce?Ore prea multe de condus,bani putini,plus ca te mai trezesti cu mr.Carabulea care iti urla din te miri ce.Eu am lucrat pentru ei o perioada de timp(inainte sa plec in Germania) si va pot spune ca am reusit performanta sa fac 7 curse Lugoj-Padova in 30 zile.....Iar la bani te trezesti ca iti opreste 10-20% garantia masinii(bani pe care teoretic ti inapoiaza dar practic nu prea) si ramai cu 100-110 euro pe cursa......Referitor la ITM va sfatuiesc sa apelati,dar direct la Bucuresti(eu asa am facut si mi-am recuperat banii integral-chiar m-au rugat cei de la Atlas sa vin sa ii iau) fiindca cei de la ITM din teritoriu mi-au dat de inteles ca nu au putere sa ma ajute.O scrisoare recomandata la Bucuresti cu solicitare expresa de raspuns in scris si se revolva problema garantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salutare,

Aveti idee daca mai exista si acum regula daca pleci mai de vreme de 3 ani trebuie sa platesti acei 10.000 lei? Daca da si pe intern este aceeasi regula?

Este mentionat in contractul de munca acest aspect sau trebuie sa semnezi vreo conventie cu ei?

Sunt multe pareri pro si contra insa avem nevoie de informatii concrete de la colegii care au lucrat sau lucreaza la Atlassib.

O zi buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Din nou valabil :) cerinte permis BE,CE,DE ,

Observatii Candidatii vor prezenta:

- cerere de angajare cu numar de telefon

- copie carte de identitate

- copie permis auto fata-verso si atestate profesionale

- copie diploma scoli absolvite

- copie carte de munca

- 2 poze color tip buletin

- adeverinta medic familie- APT DE MUNCA

- cazier judiciar

Dosarele se vor depune la coloanele sau agentiile din localitatea de domiciliu sau la sediul Atlassib, str Tractorului nr 14, Sibiu

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

P.S nu va mai speriati de contractul cu 3 ani, asa e la toate firmele din holding , nu so aplicat clauza de 100 mil asupra nimanui care a vrut sa plece ( evident care nu a avut probl. cu motorina , incasari , bagaje , etc, sau masina lasata pe drum.....)

SUCCES va doresc ! si o primavara frumoasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.