Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Curs formare sofer profesionist !!


acest produs prezinta interes in randul celor care sunt si a celor care vor sa devina soferi profesionisti ??  

231 membri au votat

  1. 1. acest produs prezinta interes in randul celor care sunt si a celor care vor sa devina soferi profesionisti ??

    • da , sunt interesat !!
      193
    • nu !!
      0
    • nu , am mai mare incredere in institutiile statului !!
      5
    • pierdere de timp !!
      5
    • sunt sofer profesionist , nu ma intereseaza !!
      17


Postări Recomandate

  • Members

@ionutzoprea regulamentul 561/2006 se aplica in multe tari pe care tu le-ai enumerat mai sus ,tari care sunt semnatare ale acordului SEE.In afara statelor din Uniunea Europeana mai sunt semnatare ale respectivului acord si alte state precum: Islanda, Lichtenstein,Norvegia,Finlanda,Elvetia, Andorra,Armenia..si lista poate continua!In general mai toate tarile europene sunt semnatare ale respectivului tratat!Asa ca te rog ca pe viitor sa fii atent la informatiile postate astfel incat acestea sa fie reale.Diferentele dintre regulamentul 561 si normele AETR sunt in mare, reale!Pentru acest lucru te felicit!Pentru vointa de a invata!Pentru ca nu vad rostul unui alt raspuns postat de mine am modificat acest raspuns.Ii multumesc lui Marius pentru ca a fost mai atent si ne-a atentionat in mesajul de mai jos.Afirmatia ta in legatura cu pauza mai mica de 15 minute nu este corecta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members
citat .(pauza de mai putin de 15 minute nu este considerata pauza de repaus, ci timp de lucru)??

stiu si eu ca pauza mai mica de 15 minute se considera timp de lucru, dar eu am zis ca pauza de 45 de minute sepoate imparti in 3 pauze de 15 minute, adica minim 15 minute, nu mai putin pentru ca nu se mai considera pauza.

p.s. iar ca sa fiu sigur, fac pauza de 16 minute, 16x3=48, pentru siguranta mea ca nu iau amenda. am voi sa fac asa sau nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

7) Prezentul regulament (Reg 561) ar trebui să se aplice transporturilor rutiere efectuate fie exclusiv în interiorul Comunității, fie între Comunitate, Elveția și țările părți la Acordul privind Spațiul Economic European.

(8) Acordul european privind munca echipajelor vehiculelor care efectuează transporturi rutiere internaționale din 1 iulie 1970 (denumit în continuare „AETR”), astfel cum a fost modificat, ar trebui să se aplice în continuare transporturilor rutiere de mărfuri sau de călători efectuate de vehicule înmatriculate într- un stat membru sau într-o țară care este parte contractantă la AETR, pe întregul traseu, adică atât partea situată între Comunitate și o țară terță, alta decât Elveția, cât și țările care sunt părți contractante la Acordul privind Spațiul Economic European, cât și partea care traversează teritoriul unei astfel de țări.

Este esențial să se modifice AETR cât mai repede, ideal în următorii doi ani de la data intrării în vigoare a prezentului regulament, în vederea punerii în conformitate a dispozițiilor acestuia cu prezentul regulament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • Members
Acum 2 ore, depecher a spus:

Deci avem vreo șansă să vedem materializata idea? Sau cel puțin pe un canal YouTube

Trimis de pe al meu E6633 folosind Tapatalk
 

3 pauze a cate 15 minute? De unde?

Trimis de pe al meu E6633 folosind Tapatalk
 

Pe canalul de Youtube deja este postat filmulet de 18 minute și ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.