Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

TRANSCOM BRATASANCA


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Members

salut colegi va pot furniza mai multe informatii .

Se plateste la Km 0.24ron , program Non-Stop ( incarci seara faci cursa vii inapoi , incarci si plei seara ) incarcarea o faci singur cu liza electrica iar descarcarea in 50% din cazuri tot singur de obicei se merge numai noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Am fost eu la TRANSCOM acum cateva saptamani sunt din zona,am dat proba scris si condus ,scris au fost 10 intrebari cu timpii de condus si odihna. Am 2 ani si ceva experienta pe tir in tara si a zis ca pana in 3 ani se ia garantie 20000 ron depusi in contul lor ca cica nu este legal sa opreasca din salariu lunar ii vor pe toti odata si tb sa fie si ei acoperiti in caz de amenda sau alte daune.Se plateste 0,24 frig si 0,30prelata si nu ai salariu fix si 10 ron la fiecare incarcare si descarcare care o faci BATAIE DE BATJOCURA.Vor analizele medicale si avizul personalizate.Fisu face angajari are acelasi ADN ca tacsu`"aschia nu sare departe"(FISU la inceput vb frumos cu tn pe urma isi baga si-si scoate la greu ,in tn),stand prin curte ma uitam asa la fetele soferilor parca erau ZOMBII si cam timorati. DUCA-SE PE PUSTIA FIRMA ASTA- TRANSCOM .(nu se merita nici ca incepator sa te bagi aici daca este sa dai garantie mai bn dai cuiva sa te ia extern sau intern)parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Fugiti cat mai puteti de "marele" Transcom , amenzile le platesc soferii, va rupe la program, iar la angajare analizele le platesc soferii, dar legea spune ca: angajatorii sunt obligati sa asigure fondurile si conditiile efectuarii tuturor serviciilor medicale profilactice necesare pentru supravegherea sanatatii lucratorilor, acestia nefiind implicati în niciun fel în costurile aferente supravegherii medicale profilactice specifice riscurilor profesionale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • 4 months later...
  • Members

Salut Stefan92,

Am citit topicul (chiar stiu sa citesc si sa scriu in limba romana ca nu imi trebuie mai mult pe acest forum) si am vazut ca e cam nasol la aceasta firma (intr-adevar acum 4 ani sau mai mult). Nu cred, de fapt e cam imposibil ca sa fi murit patronu/sa se fi schimbat patronu, conditiile sunt aceleasi din punctul meu de vedere. Habar nu am cum e la firma aia, nu am vazut in viata mea un camion cu firma aceasta inscriptionata, nu am lucrat la ei, dar iau de bun ce au scris mai multi colegi. Ce zic eu de tine este sa te angajezi la ei, nu are rost sa intrebi ce e pe acolo .. si ce sa mai zic... bafta Citeste topicul si dupaia vezi daca e bine sau nu, daca ai mai putini neuroni poti sa pui o intrebare, ca poate nu esti convins. 

Eliminari partiale din text

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • Members

Angajat de la un supermarket aici. Un mic sfat pentru conducerea Transcom de la Ploiesti: invatati-va unii angajati (soferi) sa fie mai civilizati si sa nu se mai poarte ca niste nesimtiti, in magazin exista anumite procese de lucru, nu putem da drumul unui tir pana la finalizarea lor. Asa ca daca stiti ca aveti soferi prosti si nesimtiti in companie ori ii dati afara ori ii educati cum sa se poarte, nu am facut scoala si nu am baut impreuna sa vorbim in receptie ca la usa cortului. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Ah, nu, te rog. Nu așa.

Sună la companie direct! Și raportează și la conducerea supermarketului (la departamentul de transport), că sigur au acces la burse și să le facă un incident de transport și acolo, să se învețe minte.

Coincidență, sau nu, ieri am avut de furcă fix cu un astfel de cioban, cu pretenții de șofer.

Mie, când eram șofer, mi se spunea să nu mă cert cu nimeni, indiferent de motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Aici nu vei gasi conducerea firmei,probabil or sa citeasca vreodata.Ideal ar fi fost sa suni direct la ei si sa le prezinti incidentul.Personal cred ca lucrurile  stau putin altfel,si incidentul a izbucnit datorita asteptarii prea mari in rampa.Nu s-a gestionat situatia bine de ambele parti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.