Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

la Gokbora acum 1 an erau  angajati 5 romani,din care unul pe aia mica de 7.5

Daca chiar esti curios mergi in Otopeni langa Philip Morris cu un Cv ...

bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prin Iasi sunt vreo 15/20 tiruri le vad parcate sau in mers , nu am idee unde se duc , e firma turceasca , care a aparut asta iarna... insa nu mi e clar dc freaca tirurile pe toate stradutele , ca pe nici unul nu l am vazut sa descarce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Colegii, care mai trece-ti pe la km 23 Bucuresti Pitesti, este un Banner mare cu Angajam soferi, are afisat un numar mare de telefon, nu l-am memorat... oricum daca ma mai duc saptamana asta il salvez in telefon si il afisez aici. Care mai sunte-ti de prin bucuresti incerca-ti si la Ekol, au camioane multe in curte, tot la km 23. Astea doua firme sigur angajeaza, de ficare data cand ma duc la incarcat la ekol este cate o persoana care asteapta sa i se dea cheile de la camion. Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu Mahocy inseamna k e ceva la mijloc daca se fac angajarii asa pe banda rulanta. Am mai vazut eu ceva de genul asta la succes in tg-jiu. pe usile din spate la camioanele lor, scris mare ,,angajam soferi profesionist`` si l-am intrebat pe sofer, bai colegu da` chiar au nevoie de soferi in permanenta? pai cik dak nu stau oameni ca sunt magarii si opresc banii la motorina, masini de cacat, etc. Cik nu se mai obosesc sa dea anunt in ziar in fiecare luna. Sa nu fie ceva asemanator si in cazul asta, dar poate ne ajuta vreun coleg care lucreaza la una din firme sa ne spuna despre ce este vorba. numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Fratilor,daca vreodata aiti impune sa mergi numai pe nationale si departamentale in Franta .Auziti de firma GOKBORA.....FERITI-VAaaaa. Sunt foarte rau platnici,in Germania 70-80% din trasee te baga tot pe nationale,ti se da consum,iar cand vi la decont,bineinteles ca ai iesit gaura cateva sute de litrii care ti se imputa.Asa ajungi sa faci cursa pe banii tai.Daca ai noroc iti mai raman ceva maruntis pentru tine,sa mananci pe afara.Asa ca FEREA din calea lor!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Fratilor,daca vreodata aiti impune sa mergi numai pe nationale si departamentale in Franta .Auziti de firma GOKBORA.....FERITI-VAaaaa. Sunt foarte rau platnici,in Germania 70-80% din trasee te baga tot pe nationale,ti se da consum,iar cand vi la decont,bineinteles ca ai iesit gaura cateva sute de litrii care ti se imputa.Asa ajungi sa faci cursa pe banii tai.Daca ai noroc iti mai raman ceva maruntis pentru tine,sa mananci pe afara.Asa ca FEREA din calea lor!!!!

As mai avea ceva de adaugat...traseele care ti le dau sunt facute dupa VIA MICHELLIN si GOOGLE MAPS.Nu au un program de navigatie pt camioane."Ditamai" firma....

:ymsick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

normal ca este ceva la mijloc ... de facut nu faci mai mult de 8000 km / luna daca nu iti faci aranjamente cu cine trebuie , faci numai nationale , consum mic impus realizabil in cond in care mergi pe autostrazi , te scot lipsa la motorina , iti opresc garantie la fiecare cursa , iti opresc banii din diurna in caz ca ai lipsa , daca ai de gand sa pleci ai grija sa nu lasi cardul pt ca il mai vezi dupa cateva luni sau poate daca ii dai in judecata , daca ai bani de luat la plecare sigur nu ii mai vezi ( gasesc ei motive ) darte fac sa stai cateva zile [pe porta (nu in curte) ca sa faca misto de tine , cand vi din cursa dupa 4 saptamana , mai dureaza cateva zile pana iti face decontul si te poti considera norocos daca iti da banii inainte sa pleci in cursa . ai avans de cursa in lei si euro . nu vor soferi din ct pentru ca ii prefera pe cei din pitesti/bucuresti/ilfov , ii aburesc ca sunt aproape de casa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.