Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

FILME CU SI DESPRE CAMIOANE SI CAMIONAGII


Postări Recomandate

  • Members

salutare tuturor...urmarind un film despre camionagii mio venit ideea de a deschide un topic pe tema asta

in acest topic puteti posta filme (FULL MOVIE) despre camioane si camionagii

am sa postez eu pentru inceput

-CONVOY-FULL MOVIE

Convoy - The movie (1978)

Burt Reynolds - Smokey and the Bandit - Video

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

pt colegu alim_delo ....sa mai punem p cd ceva filme e cam invechit..dar poate ne ajuti de pe site-ul ala platit sa scoatem neste cc-uri sa ne platim si noi moca un peaje sau vreo parcare..sau ceva soft mai destept ca noi nu chestii prafuite.

drum bun colegu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members

Salutam colegii! Sunt blocat in Franta si cautam pe net filme cu si despre camionagii si am dat de acest forum si m-am inscris imediat pentru a comenta si adauga filmele de care imi aduc aminte de cand eram tinar

Nu imi aduc aminte exact numele lor, o sa le caut cand voi avea (cand?) de aceea fac apel la colegii mai varstnici care poate le-au vazut si ma ajuta cu numele, apoi cautarea lor pe internet va fi mai usoara.

Deci incep:

1.Primul film, cred de prin anii '50, cu un transport de TNT care trebuia transportat la o mina (parca). Se pleaca cu doua camioane, pe drumuri neamenajate, unul explodeaza pe drum asa ca doar unul ajunge dar salveaxa situatia. Actorul principal cred ca era Burt Lancaster dar nu sunt sigur;

2.Al doilea film era un film italian cu doi tipi care lucrau pentru o conpanie, se ajunge la neintelegeri cu sindicatele, pana la urma reusesc sa-si cumpere camion cu trei axe (tip vechile patratoase Tatra), la un moment dat sunt gata sa cada cu el intr-o rapa si trece unul din fostii colegi si ii scoate din incurcatura;

3.Al treilea film este unul romanesc, cu Mircea Albulescu, cu diferite peripetii si aventuri pe cand facea pe soferul de tir in epoca de aur.

Sunt convins ca nu sunt singurul care am vazut filmele acestea si de-asta am reinviat topicul in speranta ca si altii vor cauta filmele, le vom gasi si le vom posta, este cate ceva de capul lor chiar daca sunt din epici trecute.

Un "drumuri bune" tuturor colegilor.

 

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Primul film..''Salariul groazei''..sau in original  Le Salaire de la Peur 1953

Al 2lea...nu imi spune nimic actiunea spusa..poate stie vreun alt coleg

Al 3lea este ''Cursa'' cu Mircea Albulescu..Tora Vasilescu si Constantin Diplan

As mai mentiona unul...pshihologic...vazut la Polivalenta pe vremea cind se dadeau cite 2 filme... Duelul....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc, intr-adevar filmul italian era "Il Bestione" - l-am cautat pe wikipedia si descrierea corespunde la ceea ce mai imi aduceam eu aminte. :rolleyes:

 

Cat despre primul  il gasisem si eu tot in aceasi seara pe internet (dar nu am mai avut cand sa raspund), "The Wages of Fear" era chemat in engleza si nu era cum gresit imi aduceam eu aminte cu Burt Lancaster ci cu Yves Montand... 

 

Ramane acum ca cine are timp de cautat pe internet sa caute respectivele link-uri (functionale) si sa le posteze. Le voi cauta si eu cand voi ajunge acasa (cand? - asta-i intrebare grea)... :lolno: ...oricum cel putin filmul italian voi incerca sa-l revad cat de curand voi putea... 

 

"Duelul" l-am vazut dar mi s-a parut putin cam fortat... cu masina mica sa nu scapi tu de un amarat de camion... asa-i trebuia... sa invete sa conduca... :lolno::eh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Gindestete ca duelul lam vazut la polivalenta cind se dadeau serii de 2 filme legate...el a fost al 2lea dat...si nimeni nu a plecat din acea sala arhiplina ...cu toate ca toti injurau ...pina la sfirsitul filmului...Toti asteptau sa il vada pe camionagiu...nu iti spun ce a mai fost la sfirsit ca ma apuca si acum risul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.