Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Lkw.Stark.at


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

km din auftrag mai bine nu e o grila de salarizare iti da cit vrea patronu si pe desupra te prosteste in fata iti trage bani pt orice,va spune un sofer care a lucrat vreo 4 ani la ei da am plecat de 2 ani,am vrb recent cu soferi si ia 1000,1100,1200e maximcu tot ,nu ai transport[da inainte a fost bine]dar au venit de astia cu foamea si pe 1000e,ziceau ca nu au vazut atitia baini in mina in viata lor,firma e la orsova si se numeste west cargo trans.au fost cazuri care veneau soferi cu bani de mincare muncea 0 luna jumate doua il abure si cind era sai dea bani il dadea jos din camion sil lasa in garaj,si interzicea la vreun sofer sal ia in spre it ori alta directie.nu am nimic de pierdut nici de cistigat dar sfatul meu e fugitiiiiiii cit puteti de ei,ori ducetiva si convingetiva .dr bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

da. va pot spune multe.

patron , ( eliminat ) ..... un bosniac jegos care nu stie altceva decata sa fure soferii, un director la fel ca si el, disponenti fara nici cea mai mica cunostinta.

cred ca v-am spus destule....

pentru orice intrebare despre aceasta firma ......... lasati pm

lkw.stark.at sunt decat remorcile.

capetele tractor care le trage sunt romanesti si unguresti.

cele romanesti sunt westcargo trans.srl, o firma din orsova iar patronul aceste firme este bosniacul de care va spuneam mai sus..

stark.at este o firma renumita in austria dar problema este ca nu la ei suntem angajati ci la firma care trage aceaste remorci.

eu NU RECOMAND .....

luati TEAPA ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • Members
La 20.05.2015 la 13:11, mvtravel a spus:

Sunt neseriosi, nu platesc. Nu recomand sa va incurcati cu ei. Am lucrat la ei cu camionul meu si nu am luat banii. Daca vrea cineva detalii, sa ma contacteze la mv_travel@yahoo.com.

De ce nu scrii si  de ce nu ai fost  platit ? 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • Moderators

bun,asta spun toti la diverse firme..insa nimeni nu vrea sa detalieze din pacate...adica ''la ce sunt tepari''..nu iti platesc salariul la timp..?? nu va dau corect diurna..? va opresc nejustificat bani..etc..repede sunt tepari si gata...scumpi la vorba...ginditi-va ca ar fi vorba de voi si ati vrea sa aflati informatii noi despre o firma..Ati fi  multumiti cu acest raspuns simplist..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut, am plecat in concediu si mi-am dat si demisia de la ei, cand a venit ziua de salariu mi-a bagat salariul pe tara  atat, diurna cei 1260e nu mi-a mai bagat-o  pe motiv ca a stat camionul pe dreapta si n-au avut sofer la schimb,

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

eu te rugasem sa detaliezi bucataria interna de la firma..tu imi spui motivul pentru care ai plecat..in fine...referitor la cazul tau adreseazate direct la judecatorie,litigiu de munca nu se plateste si se merge mai repede decit la unul civil..fa si o sesizare la itm-ul de care apartii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.