Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SancatTrans SRL Prejmer Bv


Postări Recomandate

  • Members

Firma SancatTrans SRL din Prejmer Brasov,este o firma de rahat.La inceput promite marea cu sarea dar dupa citeva curse se leaga de consum,opreste bani pe motorina.Dupa ce ca ai 10 descarcari pe Franta,i-ti mai da si 10 incarcari sa te linisteasca.Patronul Sandu Rogojelu,un gunoi(fost bijnitar,valutist)obisnuit sa traga tepe oamenilor,face asta si in rindul soferilor.Feritiva de firma asta de cacao!!!Salariu nu se da,precum ca nu te cheama la garaj.Dar masina probabil se duce la incarcat si la descarcat fara sofer.Daca stai pe afara inca o saptamina,nu se da nimic,cica nu din cauza lui ai stat!Daca faci socotela iesi cam la 0,65 de centi pe kilometru.Pacat ca sint prea multe firme ca asta in romania si nimeni nu ia masuri!!!Toti gunoii isi fac de cap!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sc Gheden Trans Srl Vaslui si Sc Autorimexx Srl Bucuresti - nu se merita sa va angajati la ei, nu dau banii promisi si nu ai dau la timp, dau doar asa ce scapa printre degete si ca sa nu mori de foame sa poti sa mai conduci cateva curse ca ei sa ia bani si tu sa faci experienta!Si banii care tii baga trebuie sai cersesti vreo 5-10 zile ca sa-i obtii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Reprezint firma Gheden trans ,iar acest Bogdan a fost sofer la Autorimexx un subcontractor al nostru cu care colaboram de 2 ani.Acest Bogadan din Barlad(cine doreste putem da detalii) a fost bucatar de meserie sataurandu se de curatat cartofi a incercat sa devina sofer preofesionist de meserie(putem trimite doritorilor actele sale pt a vedea de ce mult timp este el sofer).

Dl Mihalcea Liviu (sincer nu stiu din ce motive) l a luat pe acest Bogdan sa il invete meserie(la Autorimexx fiind primul lui loc de munca de sofer profesionist),dl Mihalcea l-a invatat pe marele sofer Bogdan meserie ,dupa 2 luni soferul a insistat sa ramana singur pe masina(un Renault) fiindca el se descurca si stie in sf sa conduca,la 3 saptamani bucatarul Bogdan suna disperat ca de ceva vreme se auzea un zgomot la masina(a fost intrebat -batea matorul,ce fel se zgomot se auzea-el a raspuns ca habar nu are de unde venea zgomotul -din spatiul interstelar nu era ,de la masina dar omul nu are habar de nimic) si ca i s -a oprit masina pe autostrada si ca scotea un fum si el nu e vinovat de nimic.Soferul Bogdan impreuna cu masina a fost remorcat de pe autostrada(ca omul bucatar nu si-a dat seamana daca masina nu mai trage ,scoate fum,se aud zgomote ciudate sa targa in parcare el a mers in continuu ca...) ,remorcarea costand 4500 de euro,la diagnoza cutia din pacate era praf,costul cutiei reparate in Franta =8900 de euro(cine doreste lasati va ruga adresa de mail pt a va trimite facutir scanate prin care se justifica valoarea reparatiilor si a daunelor).

Minunatul sofer bucatar Bogdan paguba la Autorimexx 13.000 euro in total .L-am intrebat pe dl Mihalcea de ce l-a luat sofer fara sa ii puna ceva gaj sau sa ii lase o garantie la un incepator la care dl Mihalcea ne-a spus ca omul efectiv nu avea ce manca,are 22 de ani si un copil de 3 ani acasa ,si ca l-a implorat sa il ia pe camion promitandu i ca nu ii va face probleme si ca va avea grija de masina,fapt care s-a si petrecut a avut grija totala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu nu cred ca sa intamplat cum povestesti stimabil patron.doar stiti si voi colegilor cum se comporta patronii nostri din ro,daca sar putea ar trebui sa mergem si numai cu o roata ati fi in stare,hai mai fa o cursa lasa ca cand te intorci reparam,si nu te mai intorci niciodata e posibil,mr tu latri la luna astai forumul soferilor nu al teparilor.va pare rau ca va dezvaluim secretele?acum urca tu in cabina si mergi pe comunitate 2 luni cu salariul la km.vezi ca d-zeu nu doarme mai trimite cateodata pe cineva sa va mai traga de urechi ,remorcatul 4500 e,unde ai auzit tu omule nici cu elicopterul nu te costa atata,ti-ai dezvaluit secretele in fata colegilor,poate isi dau si ei seama ce ai postat aici, soferul tau nu stia si ceai fi zis sal sperii putin si sal fac de ras in public,rusine tie macar sterge si taci!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Revin cu scuzele de rigoare ,si din serialul ce a mai facut Bucatarul Bogdan revin cu un alt incident,in data de 4 ianuarie 2013 acest sofer nu a avut bani de microbuz sa ajung in Franta fapt pentru care a fost ajutat de un alt coleg cu un Man galben (omu revine la Itp IN SEPT IN TARA si va posta aici) l-a luat si pe Bogdan cu el prin Ungaria soferul asta spune hai ca pot conduce si eu sa ajungem mai repede,omul ii da masina(proprietarul era cu cap tractor mergea la lucru),Bogdan o izbeste prin Ungaria de un parapet(masina omului noua) ii atinge pe ici pe colo cate ceva ,si Bogdan ii promite ca ii va repara masina ,lucru care nu s-a intmplat(bucatarul stie despre ce este vroba ,dar a uitat sa mentioneze cat de meserias este),peste 1 luna proprietarul Manu -lui revine in tara pt ITP si va reveni si dupa Bogdan care a cam mai uitat sa il sune sa se inteleaga cum sa plateasca danua.

Pt dl Valerica-o sa postam factura de remorcare(cap+remorca),care poate fi confirmata de Bogdan,dar sa -l asteptam sa intre.

Am inteles ca putem posta multe despre firme de r......,sa facem o rubrica si despre SOFERI DE R......, mentionez ca nu sunt patron de azi de ieri ,ca am ore conduse pe comunitate cat sa cresti un copil ,sau ati lucrat la mine ati fost corect si nu v ati primit banii?

Nu cred .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mentionez ca la Autorimexx a fost sofer dar cunosc situatia foarte bine ,mai ales cea cu Manul galben ,il invitam pe dl Bogdan sa si spuna punctul de vedere daca noi am mintit.

Se vede ca sunt multi soferi minunati care nu sunt capabili de nimic ,nu neg ca sunt si patroni neseriosi ,dar difera situatiile,in cazul de fata firma mea a fost manjita de bucatarul Bogdan fara ca eu sa am vreo obligatie fata de el,in cazul in care crede ca ii datorez ceva(???????????) il invit la sediul nostru(stie unde este) pentru discutii .

Cum fiecare are dreptul la replica noi ne-am expus punctul devedere ,bucatarul Bogdan poate afirma vreodata ca nu sunt reale pagubele care le-a cauzat?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am lucrat la dv si nam sa lucrez,dupa afirmatiile colegului nostru bogdan,cred ca merita respect si stima pt optimismul care a dat dovada imbratisand meseria de sofer,proverbul ala vechi spune;femeie ......... si masina nezgariata nai sa gasesti niciodata,sa numi zici ca ai fost un sofer model si esti un sfant si ai ajuns patron??rufele murdare le speli acasa la tine,nu pe forumul soferilor,schimbati ideile si lasa omul in pace,sigur iti vei recupera gaura din buget pe spatele altor necajiti'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegu valerica din sampetru...ai o gandire foarte naspa...tie ti-ar convenii sa platesti in locul lui bogdan? daca da domnule danila da-i contul pentru a putea face un transfer rapid. domnu valerica daca tu abia te-ai insurat si vine unu si se culca cu nevasta ta si ii mai face si un ochi vanat ti-ar convenii? asa e si cu masina...daca a lovit masina omului, nu conteaza ca e ultima cazatura, trebuie sa plateasca. cat despre rufele murdare....ce sa mai zic...daca ar fii totul roz nu ar mai exista acest forum.

astept cu nerabdare deznodamantul acestei probleme. domnu danila daca a-ti venii cu niste dovezi concrete ar fii si mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
nu am lucrat la dv si nam sa lucrez,dupa afirmatiile colegului nostru bogdan,cred ca merita respect si stima pt optimismul care a dat dovada imbratisand meseria de sofer,proverbul ala vechi spune;femeie ......... si masina nezgariata nai sa gasesti niciodata,sa numi zici ca ai fost un sofer model si esti un sfant si ai ajuns patron??rufele murdare le speli acasa la tine,nu pe forumul soferilor,schimbati ideile si lasa omul in pace,sigur iti vei recupera gaura din buget pe spatele altor necajiti'

colegu valerica ai gresit cu acest comment,nu,s patron nici nu tin cu ei neaparat !

dar in cazul de fata n,am cum sa,ti dau dreptate

1. respectul se castiga,,nu se obtine o data cu categoriile de sofer !

2. cu femeia ta faci ce vrei . cu masina omului faci ce vrea el !

3.nu,i neaparat sa fie masina zgariata daca nu este inca !

4. omul nu a spalat haine murdare aici ! a dus niste argumente la niste acuzatii !

in locul omului cu Man daca ai fii tu ai mai zice sa `(schimbati ideile si lasa omul in pace,) nu cred !

iar de cofetari.bucatari,patiseri sant aici pe soferii.ro cati vrei !

din spatele la laptop,calculator cam toti sant zmei !

ca un p.s,,cred ca ai avut ceva experiente nefericite cu patronii de ai asa idee preconceputa despre ei,,sant si patroni buni si rai ! la fel si soferii. eu cred ca ar trebuii sa nu mai dai sfaturi despre schimbarea ideeilor unui om pana cand nu auzo si ceaelalta parare sau comment a celui in cauza !

numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pentru a nu degenara discutia si a ne lamuri cit de cit,probleme sunt si la modul cum trateaza patronii soferul si sunt si la modul cum trateaza soferul masina si firma la care lucreaza,deci intotdeauna este bine sa nu amestecam toate cazurile.

Deoarece un utilizator a adus niste acuzatii altuia este corect ca cel invinovatit sa raspunda si sa isi spuna punctul de vedere.Nu conteaza daca cel care raspunde este patron,sofer,firma,etc.Pentru noi toti este un utilizator al aceluiasi forum.Acum daca un sofer [bogdan] aduce acuzatii cuiva [Gheorghe] si acesta ii aduce argumente ca povestea nu este chiar asa....e o alta problema,de asta spun ca este bine sa asteptam si punctul celui care a adus invinuiri prima data.Fiecare parte implicata vine cu punctul lui de vedere si cine are si cu ceva dovezi in sprijinul afirmatiilor.Asa se poate vedea cine ...umbla cu cioara vopsita.

ps.

Personal atunci cind aduc acuzatii cuiva le si probez,nu merg doar pe vorbe.Tot personal cred ca din 10 insi care au carnet de conducere doar 1 este sofer profesionist,in adevaratul sens al cuvintului,restul....sunt de umplutura.Repet...este opinia mea personala verificata in timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

domnilor adevarat este ca sunt patroni care isi bat joc de oameni platind la km sau altele dar sunt si soferi care isi bat joc de masini. in ambele cazuri fiecare parte are de suferit si cel mai mult o au incepatorii care cauta de munca si care poate ar fi seriosi.cel mai indicat(asa cum am vazut la un prieten incepator angajat la o firma)ar fi ca (si in cazul acestui sofer dar si al patronul) pe o perioada(cea mai mica de 6 luni)acel patron sa-l fi trimis cu un(doi) sofer(i) mai experimentat in cursa(nimeni nu s-a nascut invatat iar meseria asta nu o inveti cu cartea in mina, se "fura")si atunci ar fi avut 1-2 sau mai multe pareri despre respectivul.dar aici adevarul e ascuns si asa cum un antevorbitor vorbea ar fi bine sa se fi spalat rufele in casa. si mai spunea cineva ca de ce nu i s-a cerut garantie. acum intreb si altceva. de ce sa ceara garantie? daca patronul ar fi fost corect cred ca omul avea contract de munca si se poate adresa in instanta pentru pagubele produse. acelasi lucru se poate spune si de sofer daca nu a fost multumit de remuneratia data.

in concluzie toti avem de suferit. patronii care vad astfel de oameni si nu mai au incredere in incepatori si soferii care vb de firma respectiva si de patroni.

su stima

un incepator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • Members

studiati dosarul civil 5525/333/2013,dosarul civil 7582/333/2013 jud vaslui.gheden trans prin administratorii sai refuza sa puna in aplicare o hotarare judecatoreasca definitiva cu executare din data de 1 11 2013.concluziile le trageti dumneavoastra.pentru domnul moderator ,daca site-ul. judecatoriei vaslui nu este concludent va stau la dispozitie cu documente complete despre sc gheden trans,danila adriana,danila gheorghe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnu reprezentant de firma asta bomba care ajuta soferii sa iasa din foame de ce nu dai niste detalii din ce an era RENAULTUL cati KM avea cand ati schimbat ultima data sau daca ati schimbat vreodata uleiul din cutie ,daca ati angajat incepatorul ala cum lati platit ( banuiesc ca iati umplut sacosa ,din nefericire stiu ce foamete este le voi in judet si mai stiu si cum va bateti voi joc de bieti angajati aveti pretentii exagerate si masini majoritatea ciurucuri reparate cu dalta, ciocanul si multa sirma pe bordura la marginea drumului)

Din aceste motive nu mai aveti baieti seriosi in judet ca toti baietii buni au plecat afara sa munceasca pe bani si camioane adevarate (nu in loc de bani o sita de malai si sa fie si mecanic la rapciugile voastre de masini)

Referitor la incepatori nu va mai plangeti domnilor patronasi de incepatori ca va place la nebunie cand vine la voi la poarta si va accepta conditiile si salariile de mizerie care un sofer care se respecta nici nu vrea sa auda sa fie sluga aiurea

Cu treba cu remorcatul masini asa se procedeaza in EUROPA si mai ales la o firma si un patron adevarat cand se strica masina vine firma specializata si te duce la service tata si masina se repara cu piese noi originale nu stai tu in parcare la marginea drumului 2-3 zile pana aduci doi trei betivi de asazisi mecanici si mai legi o sirma afara la o anumita perioada un anumit nr de km se renoieste parcul de masini se mai face o revizie calumea de niste oameni competenti nu de sofer DEAIA RAR VEZI UN CAMION STRAIN REMORCAT PE AUTOSTRADA

Afara soferul nu trebuie decat sa schimbe becuri sa verifice nivelurile restul se face la service ca daia exista service cu mecanici si electricieni

Suntem cetateni europeni si trebuie sa ne comportam ca atare nene, in EUROPA patronii au asigurari la marfa asigurari la masini si nu procedeaza ca la noi cand se strica junghiul reparatia trebuie platita de prostul de sofer ca e un incompetent

Sa nu credeti ca sunt veun coconos ,stiu ce se mananca mecanica si un pic electrica inainte sa ma urc pe masina am lucrat ca mecanic vreo 2 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

mihai05...nu cred ca inteleg de ce apare in comentariul tau ...pentru domnul moderator...asta in situatia in care tu ai doar un comentariu postat aici...este posibil insa sa ne spui in avans de dovezile aduse de tine si atunci este cu totul altceva.In acest caz pot sa iti spun ca niciunul dintre moderatori nu va sta sa verifice pe site-ul judecatoriei...fiecare user care aduce cuiva acuzatii este bine sa le probeze....tu dind detalii referitiare la caz [daca am inteles corect] esti pe linia buna. Probindu-le oferi informatii corecte tuturor si nu poti spune ca este doar o ""birfa""....si in cazul in care cineva doreste sa iti dea replica aveti un punct de plecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna ziua,ma adresez in principal firmelor de transport pentru a evita colaborarea cu numitii danila adriana si danila gheorghe pentru ca nu-si onoreaza obligatiile financiare asumate prin contracte,verificati firmele gheden trans vaslui,gheden trans roumanie[tva invalid belgia],acst netherlands b.v,mga next suportaffaires cui 32643675.pe romaneste sant ....pentru soferi doar din auzite si am auzit multe.scriu acestea pentru a nu ajunge si altii in instantele de judecata,pentru a nu avea conturile blocate,pentru a nu ramane fara bani de existenta in europa.va multumesc si fiti vigilenti,o zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Buna ziua,aduc niste informatii verificate ;sc mga next suport affaires srl sediul vaslui(identic cu al sc gheden trans),actionar danila gheorghe,sc gheden trans actionar danila adriana.Acestia nu au propietati la spit ,tot ce au este leasing si chirie,deci nu pot fi executati silit.Nu au licente de intermediere dar trag la greu.Informatii pentru soferi;un sofer din vaslui se lupta in justitie pentru a-si recupera diurna restanta,dupa ce a fost lasat pe drumuri in franta.Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.