Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Norbert Dentressangle


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

cu baieti de la norberg m-am intilnit prin parcari, pe la firme FM logistic si am inteles ca le merge binisor nu iam auzit sa se plinga au masini bune ,curse asigurate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  dan2008gh daca spui ca sunt prostii, nu crezi ca ar trebuii sa vii cu argumente. Ai spus un singur cuvant si ai taiat-o prin balarii. Corect este ca, daca nu iti place un anumit comentariu sau stii mai multe despre acel subiect sa ne deschizi ochii si noua ca de.....suntem mai nestiutori ca tine. Asa vad eu lucrurile. Sanatate si la cat mai multe...lucruri, doar de tine stiute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Norbert este cea mai buna firma de transport din RO. se lucreaza 1 luna si 1 saptamana pauza.Transportul este asigurat de la Arad la camion si de la camion la Arad. Norbert este singura firma de transport cu lider de sindicat care este cu adevarat LIDER DE SINDICAT.Mai multe nu cred ca este nevoie sa relatez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane, vollvo_01, de acord cuntine ca e OK ca au lider de sindicat...

da te rog citeva informatii,din inside, cum ar fii...masini bune si foarte bune, se respecta programul, se plateste la timp....

un telefon , un om de contact,citeva conditii pentru angajare

astea sint informatii de care ducem lipsa...

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Hai sa va spun cele mai noi informatii.

In primul rand, NOIRBERT E DIN FRANTA, NU ND.

Norbert face angajari pt. coloana din Arad. Trebuie sa te duci la baza din Arad, sa te inscrii personal (prin telefon nici nu te baga in seama, si au foarte mare dreptate), si faci o proba practica: tras la rampa, mers pe traseau, etc... ) Daca e cazul, te vor anunta sa te duci inapoi si sa participi la cursuri de pregatire (3-4 zile).

Salariu:

Lunar fix: 1.050 RON

Km: 0,95 euro cent / km, adica 95 de Euro / 1000 km.

35 de EU sambata, duminica si zilele de sarbatori cand ai camionstop

50 EU dus, 50 EU intors pt. drumul de acasa + trasnport gratuit de la camion (Dijon, Franta) pana la baza din Arad

Cursele:

4 saptamani in comunitate dupa care o saptamana acasa.

Cerinta pt. care te da afara pe loc daca incalci: camionul sa nu depaseasca niciodata 85 km / h.

Tarile in care trebuie sa faci curse:

Franta, Italia, Anglia, Spania + mai rar: Germania, Benelux.

In RO nu vii niciodata cu camionul.

In concluzie: CEA MAI BUNA FIRMA IN MOMENTUL DE FATA IN EU!!! (Dar e greu sa ajungi la ei, cerinte:  min. 1 an pe international, inscris in cartea de munaca: SOFER TIR INTERN SI INTERNATIONAL) Deci daca ai fost pe afara la niste fime de 2 bani care te-a angajat ca simplu SOFER, nu-ai ce cauta la ei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

......." inscris in cartea de munca: SOFER TIR INTERN SI INTERNATIONAL ".......cam trasa de par  titulatura asta,in nomenclatorul meseriilor din EU nu exista asa ceva......sofer tir intern si international.........sint atit de seriosi ca majoritatea soferilor lor sint negri sau tunisino-marocani....

.... "Cerinta pt. care te da afara pe loc daca incalci: camionul sa nu depaseasca niciodata 85 km / h"..

..o alta aberatie,vin-o sa vezi cum circula camioanele lor pe autostrazile italiene,90 km/h, ca de abia reusesti sa-i depasesti.........pentru restul no comment !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

sanatate multa la toti  Ultima stire LA NORBERT DETRESSANGLE SOFERII PLATESC SERVISUL detaliile mai tirziu pentru aproteja sursa  LA POMUL LAUDAT NU FUGITI CU SACUL

Colegu, ia nu mai veni cu barfe de prin parcari ... daca ai ceva de spus, fa-o cu voce tare !

De unde scoti ineptiile astea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

am fost si eu la ND dar daca nu ai cel putin 1,5 ani nu te prea baga in seama .Eu nu am foarte multa experienta dar ce am este facuta numai pe comunitate la Kurt Beier si Bomquist.sk. Oricum la testare examinatorii sint foarte scirbsi in prima faza

      Colegu mai stii ceva de ei ,mai fac angajari...ms  drumuri bune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

celor carora le este de folos...uitati ce-am gasit pe youtube...despre firma cu pricina...si nu numai. este un reportaj interesant realizat partial cu camera ascunsa... colegii mei francezi l-au vazut in direct pe postul national francez acum cateva sapt....vizionare "placuta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.