Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Van Steenbergen Transport (VST)


Postări Recomandate

  • 4 months later...
  • Members

am lucrat 3 ani la ei,ar fi multe de spus,de 2 luni nu mai lucrez acolo. ce cred eu ca e rau ,,salariul intarzie minim 2 luni si jumatate,schimbi capul tractor de 2 ,3 ori in 6 saptamani,alteori doar odata,colegii polonezii au toti masinile lor,romanii doar uni.la aceasta firma sant angajati ,,slovaci ,cehi,polonezi si romani care sant si cei de pe urma la toate..salariu 1700 e.lucrezi 6 cu 2 acasa,75 e pentru drum cand vi acasa primesti,te angajeaza pe cehia ,slovacia,portugalia ,cum ai norocul..interzis magnet,uneori faci overtime ,platesc ei amenzile ,cand ei cer asta..curse de anglia.olanda,belgia,spania,germania,franta,mai rar polonia,cehia.portugalia.comunicarea in franceza,engleza,germana,la alegere.se fac angajari cam de 3, 4 ori pe an..cand sant in criza angajeaza si incepatori.garajul e in belgia,numai mercedes actros au si vechi si mai putin vechi.dispeceri buni.raspund la intrebari daca aveti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

birou vansteembergen ..003214689831 ..de la persoana care angajeaza ,el este unul dintre patroni,0032473262104 numele Rik,,trebuie insistat pana raspunde,vorbeste engleza ,germana si putin franceza..daca mai doresti si alte detali ,astept intrbarile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

salut baieti.eu inca lucrez la aceasta firma dar nu am cuvinte de lauda.sint angajat de anul trecut din iulie si sincer imi pare rau ca am plecat de unde am lucrat inainte.si pot sa va spun ca am lucrat la o firma romaneasca si patronul era roman.recent am facut un accident in anglia cu un camion si imi opreste 300 euro pentru acel accident in conditiile in care masina este in lizing si are asigurare suta la suta.ca mine mai sunt si alti colegi care le opreste banii pentru diferite motive.multi dintre noi cautam sa plecam in alta parte ca nu putem sa acceptam sa fim inselati de acesti belgieni(flamanzi) care nu se mai satura de bani.problemele ar fi mult mai multe la aceasta firma.cu salariile tot in urma sint.deci eu personal va sfatiuesc sa nu va angajati la aceasta firma.motivele ar fi mult mai multe dar ma opresc aici ca nu prea imi plasce sa scriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cristi mie mi se pare corect sa traga bani pentru asa ceva meseria ta e sa ti ochii deschisi nu conteaza ca are masina asigurare sau nu la mine la firma de exemplu daca spargi o oglinda sau un capac in peaj ti-a luat bani pe ea sau pe orice altceva si asta ti se spune de la inceput e foarte simplu nu esti atent , platesti .. Mai vad multi pe forumuri sau prin parcari ca bag ceva in ei ca am lovit masina si ca mi-a tras bani pai ia nu loviti masinile si mergeti ca oameni sa vedem pentru ce va mai trage bani? eu am destul de mult in firma in care sunt si vreau sa zic ca singura (paguba) sunt 31 Euro cabluri pentru curent pentru ca am pierdut bonu eh no problem nu strica acasa in rest nu mi s-au tras bani pentru nimic ca na ... nu au avut pentru ce :D

te rog ai grija la limbaj , bunul simt unde este ? urmarind toate subiectele postate azi , te invit la o citire urgenta a regulamentului , nu de alta , dar o sa te superi rau cand o sa fi restrictionat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

Raiu Mihai daca tinea masina in parcare nu o atingea nimeni, la varsta care o ai in profil cred ca ai si vechime multa si cu soferi dintrastia construim democratia sa ni se para normal retinerile . Suntem pe strazi si sunt multe probleme dar asta este platim ca suntem si platiti. Asigurari pentru ce sunt, sa nu mai faca asigurari ca doar plateste soferu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members
daca mai stiti ceva noutati actualizate despre ei ?

Salut,eu inca lucrez la aceasta companie si sunt "multumit".Despre salariul in urma este adevarat,am vechime destul de mare la ei si tot asa a fost salariul si cand m-am angajat eu dar asta nu este o problema pentru ca banii ii primesti daca pleci de la firma,salariul este 1700 euro.Anul asta au cumparat camioane si remorci noi.I-mi place sa lucrez aici pentru ca nu te streseaza,i-ti da de lucru si pe urma te lasa in pace,nu e ca la alte firme sa te streseze cu telefoane sau mesaje daca te opresti pe drum sa te intrebe de ce stai,de ce nu conduci.Am vazut pe forum nemultumiri ale colegilor mei si vreau sa va spun ca multe din probleme se regasesc si la alte firme de transport,adevarul este ca in ultimul timp soferii romani nu mai sunt vazuti cu aceeasi ochi cum erau vazuti la inceput.Colegii care au scris pe forum acuza conducera companiei despre conditiile de lucru de aici si despre felul cum se comporta acum cu noi (soferii romani pentru ca mai sunt cehi,slovaci si polonezi) dar nu am vazut nici unul sa scrie despre problemele pe care le au creat soferii romani la aceasta companie ln privinta lipsurilor la carburant,lipsuri la marfuri,lovirea camioanelor etc..Nu tin partea conducerii deoarece toti suntem tratati la fel (nu conteaza cata vechime ai la firma),dar si eu as proceda la fel daca as fi in locul patronului.De lucrat se lucreaza 6 sapt cu 2 sapt acasa,la plecarea acasa primesti 75 euro pt drum.O conditie pt angajare este cunoasterea unei limbi straine (engleza,franceza,germana sau flamanda) pentru ca nu sunt dispeceri romani la aceasta companie,in rest ce sa va mai spun,vedeti voi cand ajungeti aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Nu te angajeaza daca nu stii o engleza, germana sau franceza.

Angajarea se face in urma unui interviu, daca vorbesti bine una dintre limbile de mai sus si e in criza de soferi nu prea mai conteaza daca ai experienta.

Interviurile se fac in Timisoara la hotel Continental si vine de obicei inainte de sarbatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • Members

Salut nu stiu daca mai este cineva interesat de firma asta dar eu azi am avut un interviu cu dansii si am fost acceptat .interviu s.-a tinut la Cluj si din cate stiu peste cateva saptamini Se vor duce si la Timisoara..Drumuri bune

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Salut nu stiu daca mai este cineva interesat de firma asta dar eu azi am avut un interviu cu dansii si am fost acceptat .interviu s.-a tinut la Cluj si din cate stiu peste cateva saptamini Se vor duce si la Timisoara..Drumuri bune

despre firma van steenbergen ...... salariul intarzie cu doua luni, sau doua luni jumate. multe depasiri de program. mai ales amplitudine, 20 ore,21 ore, chiar si 24 ore. asa sunt regulile firmei. trebuie sa mergi pana ajungi la destinatie .salariul nu e stabil, . in general 1700 euro. curse care trebuie facute in doi soferi, aici se fac intru-n singur sofer. multi soferi au plecat la alte firme. trebuie sa stii o limba de conversatie. germana, engleza sau franceza. trebuie sa stii sa si scrii deoarece trebuie sa trimiti mesaje cu diferitele probleme pe care le intampini pe traseu. nu se stie cine este liber de revelion , sefii decid daca mergi sau nu acasa de sarbatori. masini noi si vechi. ei spun ca esti platit la zi, adica salar fix. dar de multe ori salariul este mai mic si nu-ti da nici o explicatie de ce ti-a dat salariul mai mic. spun ca nu stiu.....normal ei spun ca se lucreaza sase saptamani cu doua acasa, dar trebuie sa le spui din timp cand vrei sa mergi ca sa-ti poata da verdictul daca poti sau nu sa pleci. ei decid cand pleci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

La Van Steenbergen nu se respecta programu de lucru nici de condus salariile sant cu o luna in urma,soferul plateste parcarile si taxele de autostrada in Uk gen M6 podu de la Newport si toate astea pe 1700e.Acum mai nou s au bagat romanii nostri la birouri si e bini di tat!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.