Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Van Dievel sau Diabol sro sk


Postări Recomandate

  • Members

Buna Ziua! dragi colegi

Daca doritisa va angajai la Diabol sa stiti ca nu este chiar asa cum vi se prezinta.Din 13 sau 15 ore de amplitudine cam jumatate tragi la transpalet iar restul conduci.pauzele de 45 de minute le faci descarcind trailerul.Sint curse scurte max 350 km. in rest platesc ai ceva conditii cind mai ajungi la garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pai in primul mesaj ii avertizezi pe colegi ca nu e chiar cum spun ei la angajare si apoi in urmatorul ii indrepti spre ceea ce nici tie nu -ti place.Atunci cum e,ori alba,ori neagra.Nu deschide un subiect doar de dragul comentariilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut tuturor!la diabol...ce sa zic...in contract se stipuleaza un program de 12h/zi,dar efectiv,15h/zi!rareori ajungi la 9h conducere/zi,deoarece intr-o zi de lucru de 15h,descarci si incarci intre 5 si 10h!ei fac in asa fel calculul ca ai de condus min 4h,in rest lasi remorca goala,iei alta incarcata,sau incarci/descarci!majoritatea clientilor van dievel(diabol)au intelegeri contractuale de incarcare/descarcare,care revin in sarcina soferului!ATENTIE...timpii de incarcare/descarcare sunt monitorizati,se fac comparatii incrucisate!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii care lucrati sau ati lucrat la diavolii astia, imi puteti spune si mie cam la ce bani se ajunge la ei?? Daca te rupe cu lisa macar se merita la bani?? Ce parc auto au?? Mersi drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bani 50 euro la zi 500 salar impozabil si 120 transport. si raspuns pentru CICO fiecare are greptul sa aleaga unii se complac altii nu depinde de fiecare eu de exemplu nu am permis pentru transpalet. Daca mai aveti intrebari va rapund cu placere.

Va doresc tuturor drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Au Daf toate automate nu cara rahat in rest de toate in rest cum am scris incarci ,descarci si daca vrei sa incerci suna +32475450622 Mia de Wael vorbeste engleza. I_ti doresc succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna Ziua! dragi colegi

Daca doritisa va angajai la Diabol sa stiti ca nu este chiar asa cum vi se prezinta.Din 13 sau 15 ore de amplitudine cam jumatate tragi la transpalet iar restul conduci.pauzele de 45 de minute le faci descarcind trailerul.Sint curse scurte max 350 km. in rest platesc ai ceva conditii cind mai ajungi la garaj.

Hai ca exagerezi cu pauzele de 45 pe descarcare io lucrez la ei si inca nu am facut in 6 luni nici o pauza pe descarcare doar cind aveam interes personal si nu mai vroiam sa mai stau dar in rest pe ciocane tot timpul cind ma dau jos din camion....cam furi curent si cred ca esti unul dintre cei care au plecat prin usa din spate asa ca laso mai moale ''colegutu;:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pai in primul mesaj ii avertizezi pe colegi ca nu e chiar cum spun ei la angajare si apoi in urmatorul ii indrepti spre ceea ce nici tie nu -ti place.Atunci cum e,ori alba,ori neagra.Nu deschide un subiect doar de dragul comentariilor

Da da ai tu dreptate ca au fost verigi slabe cei care au trecut pe la firma asta :)))) care nu s'au adaptat care au fost dati afara dar viata merge inainte : :ymdevil:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna Ziua! dragi colegi

Daca doritisa va angajai la Diabol sa stiti ca nu este chiar asa cum vi se prezinta.Din 13 sau 15 ore de amplitudine cam jumatate tragi la transpalet iar restul conduci.pauzele de 45 de minute le faci descarcind trailerul.Sint curse scurte max 350 km. in rest platesc ai ceva conditii cind mai ajungi la garaj.

Nonno stiu ca ai lucrat pt. ei dar nu chiar tot ce zici tu acolo este si adevarat 100% sa fim seriosi acum se munceste poate uneori si 3,4 ore incarcare descarcare cu lisa dar nu zilnic asta vreau sa specific dar jumate din program exagerezi si sa nu uitam ca te dadeai greu plecat dimineata din cauza ''oboselii''...mai cu o bercica mai pe net e si normal ca peste zii te simteai obosit...daca te odihneai 3,4 ore dintr'o pauza de 9H nu pre ajungea si o mai si prelungeai fara acceptul celor de la planning :-h:-h:ymdevil::ymdevil:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pai in primul mesaj ii avertizezi pe colegi ca nu e chiar cum spun ei la angajare si apoi in urmatorul ii indrepti spre ceea ce nici tie nu -ti place.Atunci cum e,ori alba,ori neagra.Nu deschide un subiect doar de dragul comentariilor

Da da ai tu dreptate ca poate au fost verigi slabe in sistemul asta de lucru belgian care nu cade asa bine pe placul tuturor..au fost unii care nu s'au adaptat... unii au plecat de buna voie,dar au fost situatii cind colegutii a fost eliberat din functia de driver din diferite motive ''prietenii stiu de ce'!!..viata merge inainte : :ymdevil:

orcum mesajul este fiti baieti cuminti si dati dovada de profesionalism daca mergeti in alta companie :-h:-h
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut tuturor!la diabol...ce sa zic...in contract se stipuleaza un program de 12h/zi,dar efectiv,15h/zi!rareori ajungi la 9h conducere/zi,deoarece intr-o zi de lucru de 15h,descarci si incarci intre 5 si 10h!ei fac in asa fel calculul ca ai de condus min 4h,in rest lasi remorca goala,iei alta incarcata,sau incarci/descarci!majoritatea clientilor van dievel(diabol)au intelegeri contractuale de incarcare/descarcare,care revin in sarcina soferului!ATENTIE...timpii de incarcare/descarcare sunt monitorizati,se fac comparatii incrucisate!!!

Neculaie cind vro data tu ai ajuns la 5,10 ore cu tandemul? incarcari si descarcari ? [-x[-x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu stiu cine esti dar poate i-ti place, fiecare are opinia lui dar nu stiu ce interes ai sa-i lauzi. mai este o opinie postata eu oricum am renuntat. Oricum i-ti urez succes daca esti asa multumit,oricum mai intraba si colegii cit este de bine.Cu asta am terminat subiectul eu nu ma vind asa usor. Va doresc tuturor drumui bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • Members

Salutare tuturor! Vreau sa adaug si eu un comentariu transparent si sincer si va recomand prieteneste sa va feriti ca de dracu’ de dracii astia, pt ca Van Dievel sau Diabol sro Slovakia = aceeasi mizerie. E sclavie 100% , ceea ce bineinteles ca cei care lucreaza acolo nu recunosc, si de fapt si de drept sunt vai mama lor si mai zic ca serviciu ca asta nu mai exista. Poate in mintea lor cred ca 1800 euro sunt multi bani pentru munca prestata, dar realitatea este ca din 9/15 ore program de lucru zilnic, nu iese nimeni si zecile de incarcari si descarcari pe care soferul le face “ar fi ceva normal”. Soferii belgieni isi dau demisia pe capete din cauza muncii dure, prost platita si bineinteles ca romanii sunt salvarea lor. Degeaba ofera compania conditii bune la baza, atata timp cat soferii nu beneficiaza de ele, nu-si au rostul; nu ai timp nici sa mergi la wc, nici sa gatesti, nici sa-ti speli hainele sau sa faci dus pentru ca ajungi epuizat, iar cele 9 ore de odihna sunt insuficiente. Realitatea este ca patroana Mia de Wael nu sta bine cu capul si pe deasupra incalca orice regula a dreptului uman, pentru a se imbogati, “biciuind” pe supusii sai sclavi romani, care aduc la indeplinire sarcinile trasate cu deosebita umilinta. Acestei “baroane” ii recomand sincer un consult si un tratament psihiatric, iar celor care viseaza sa lucreze la Van Dievel ii sfatuiesc sa uite de aceasta companie. Daca pretuiti viata si sanatatea dumneavoastra, ganditi-va de doua ori inainte de a semna un contract de munca cu Diabol’ul. Dupa aceea…, poate fi prea tarziu si nici banii nu va vor mai fi de folos.

Drumuri Bune si Sarbatori Fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salutam cu deosebit respect pa fratele nostru TEAVA.Laly,Tavy,Gabi Petrescu,Sarpele,Piticu,Marius Taticul Distrusilor,Parintele , eu si ceilalti distrusi din garaj iti dorim un an nou fericit,sanatate si implinirea tuturor dorintelor.Hai la munca mey lansatule.....Hai ca te asteapta Mama Mia cu trambula.....mai lasa bautura....intra pe facebook la mine sa vezi poze de craciun la Van Dievel.Cat despre gurile rele.....sa ne spuna si noua unde siau gasit de munca dupa ce ia lansat firma cu 60 de euro bani de drum adica bani de verigi slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.