Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ajutati-ma va Rog, Caut contract pe comunitate


radikx

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

freja din danemarca . pe link-ul asta gasesti ce cauti tu :http://www.freja.com/FRONTPAGE/Working-at-FREJA/Hauliers.aspx . dupa ce intri dai click pe Taastrup sau Stilling . se deschide o pagina unde ai datele de contact si oferta ( ai carduri dkv de motorina si posibilitatea sa ti se factureze net - fara tva - combustibilul pe care i-l platesc ei ) . ai maut platit pe germania , ferry etc . sunt seriosi si platesc la timp .te sfatuiesc sa folosesti contactul asta :

Poul Rønelv (Head of department WEST Continent)

Tel.: +45 96 70 51 39

E-mail: poul.ronelv@freja.com

trimite un mail in engleza ( daca nu stii roaga pe careva care stie sa scrie corect in engleza ) . poti folosi si nr. de telefon ( tot in engleza trebuie sa vorbesti ) , dar mail-ul e mai eficient .

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

viewtopic.php?f=8&t=11064

Firma de logistica din Austria, ofera contracte de transport pe comunitate ptr. camioane romanesti, indeosebi pe relatia Austria (zona de est si Viena) spre Belgia, Olanda, uneori si Germania, mai rar Franta.

Plata este de 1€/km (plin si gol) adica distanta dintre incarcare-descarcare si descarcare-incarcare; plata se face la 45 zile.

In mod normal se efectuau 12-13000km lunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

daca ai si tu camion,fa niste calcule,cat iti consuma camionul/100 km x 1.50 E/l motorina si ai obtinut un raspuns:)

sa zicem ca,camionul iti consuma 35%(am pus sa fie,asta e un consum daca ai un camion mai vechi:))),dar la un euro5-6 cred ca te incadrezi in 25-30(nu le prea am cu consumul...faci asa,la 10.000 km cantitatea de motorina consumata este de 3.500 l(la un consum de 35,bineinteles) x 1.50 E/l motorina(dar motorina e mai ieftina de 1.50,eu am pus 1.50 sa fie rotund...)=5.250 E,deci daca tu faci intr-o luna 10.000 de km=10.000 euro,5250 ii cheltui numai pe motorina,celelalte taxe nu le cunsosc(vigneta,,autostrazi si care mai sunt ele)sper ca ti-am fost de ajutor:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

huh, tocmai ce ma bucuram ca vad date de contact de la firme de afara si ma gandeam sa sun si eu, cand am vazut ultimul mesaj... adica merge numai daca ai camion? eu, daca nu am, oare gasesc ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members
http://forum.soferii.ro/viewtopic.php?f=8&t=11064

Firma de logistica din Austria, ofera contracte de transport pe comunitate ptr. camioane romanesti, indeosebi pe relatia Austria (zona de est si Viena) spre Belgia, Olanda, uneori si Germania, mai rar Franta.

Plata este de 1€/km (plin si gol) adica distanta dintre incarcare-descarcare si descarcare-incarcare; plata se face la 45 zile.

In mod normal se efectuau 12-13000km lunar.

Imi poti da detaliile de contact ale firmei te rog?

inactiv,inchis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.