Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Transport persoane contra cost


BanuMarian

Postări Recomandate

  • Members

Daca plec dimineata in cursa la ora 5:45,am introdus cardul tahograf in aparat si fac o cursa pe o distanta de aproximativ 50km dus-intors termin cursa la ora 8:30 apoi plec dinou la ora 14:30 pe aceeasi ruta ma opresc iar la 16:30-17:00 apoi plec iar la ora 23:00 si inchei la ora 01:00.A doua zi execut acelasi program.Se poate considera ca se respecta programul de lucru tinand cont ca,condus efectiv nu este mai mult de 3,5ore pe zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

daca nu ma insel daca faci curse la mai putin de 50 de km poti merge fara diagrama, nu stiu exact...pune si tu o intrebare la arr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Colegulee... daca faci transport regulat legal de persoane si cursa este pina in 50 km fata locul de plecare nu aplici regulamentul 561,pe care sigur nu l-ai citit ,chiar daca ai atestat.Altfel observai ca are un capitol pentru EXCEPTII .Daca faci transport de persoane la negru e altceva,la fel daca e transport de marfa.Cred ca ar fi benefic pentru tine sa iti faci timp si sa te uiti si pe regulament,macar asa..sa stii ce ne cere si ce trebuie sa facem.

Ma abtin sa comentez ca intre 01 si 05,45 ai numai 4 ,45 ore de somn,si transporti persoane :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.