Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 5 weeks later...
  • Members

.Acolo este o firma de ciudati,de la mecanicu sef Philipe pana la directorul M.Pachet(sper ca am scris bine,ma rog...) acolo taie si spanzura Ciprian Savin.Asa haos nu am vazut la nici o firma la care am lucrat, se schimba remorci dar si masini intr-o veselie.Daca vor sa scape de tine te muta intr-o zi pe 4 masini de te lasi de meserie singur.Mai este Calin care fura diesel la Marsilia cu toti soferii, dar cand a ajuns cum spun ei FORMATOR, a restrictionat alimentarile pe la pompele unde vindea si el(ai uitat de unde ai plecat mare formator).Se depaseste foarte,foarte des programu de lucru(13,15 ore)am avut program de lucru si de 18 ore cu pauza de 9 ore ???Toata lumea trebuie sa aibe grija ce vb ca pupincuristii sunt unde nu iti dai seama.Diaconu tot se plange ca soferii fur motorina si nimeni nu vrea sa recunoasca dar el stie mai bine cine fura si cine nu.Au inceput soferii vechi (pupincuristii) sa se planga ca le loati "painea de la gura" : :'( : cu noul sistem de calcul al consumului.Este o firma care in schimb plateste la timp,unde directoru EVITA sa vb fata in fata cu soferii(mereu( ai treaba desi promiti ca esti la birou).Cam atat va mai stau la dispozitie cu alte info daca vreti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Era un timp cand angajau orice daca aveai permis corespunzator erai angajat,multi au inceput la aceasta firma sa conduca camioane,cauta nr de tel.de la V.Dornei si intreaba ori iti raspunde o "scarba"de la birou careia ii lipseste 7 ani de acasa ori dai de Diaconu.Iti urez mult succes ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am un prieten acolo care e ste de 3 ani la ei . nuprea l-am auzit sa se vaite. deasta am zis sa incerc si eu la ei . oricum nemultumiti sunt peste tot . dar trebuie sa vedem si partea buna a lucrurilor. intotdeauna cred ca se vor gasi si laudatori si critici la adresa acestei firme . dar as inclina sa cred ca se merita. sunt peste multe alte firme de transport de la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa este colegu haimana peste tot sunt pareri pro si contra dar cum am mai spus este o firma ciudata esti obligat sa porti vesta reflectorizanta de cum ai intrat in garaj daca te prinde de trei ori ca nu o porti iti trage din bani 25 eur,nu este destul ca o porti si la incarcari sau descarcari in fiecare zi este valabil si pt bocanci.pe mine m-a vazut portarul la 6 si 3 min dimineata si am fost avertizat.Este prima firma la care muncesc si  te pune sa scoti cardul taho daca nu mai ai program,daca ai cursa de spania pleci lejer cu 30t de marfa si amenda ghiciti cine o plateste ,dupa o pauza de 7 ore primesti un supertransport il faci si iti continui programu ca si cum nimic nu s-ar intamplat ghiciti cine plateste amenda  ;D (cine stie cunoaste).Poate sunt peste multe firme de transport de la noi dar am facut o mica paranteza .Aceste lucruri nu se spun la angajare.Multi colegi "au fost acoperiti de firma" si au platit amenzile nu in prima faza l-i sau tras banii dupa cateva luni crezand casoferu a uitat de ei .Doar romanii depasesc programul,merg peste tonaj si fac toate magariile pt ca polonezii,slovacii sau belgienii nici nu se gandesc si sunt platiti mai bine.Mergeti incercati si mult succes. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu te supara baiete dar tatal tau, este un om care da pe goarna la G.D(directorul firmei) tot ce se intampla in firma si ce fac colegii nostrii prin parcari.Se lauda ca este bun prieten cu translatorul Savin Ciprian si cu directorul firmei asta cred ca spune tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SAL DOMNILOR COLEGI/LUCREZ SI EU LA SKYP TRANS DE UN AN.CITESC PE FORUM SI NU PREA IMI VINE SA CRED  CE SCRIE PE AICI,VA ASIGUR CA ESTE O FIRMA SERIOASA,SALARIUL ESTE INTRADEVAR CAM MIC DAR DECIT LA 200E CU BANII PE CAIET MAI BINE ASA.EU AM LUCRAT LA MAI MULTE FIRME SI POT FACE O COMPARATIE,CINE ISI VEDE DE TREABA NU O DUCE RAU AICI.SA NU CREDETI CHIAR TOT CE SE SCRIE CA DIN PACATE AVEM SI COLEGI MINCINOSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

SAL DOMNILOR COLEGI/LUCREZ SI EU LA SKYP TRANS DE UN AN.CITESC PE FORUM SI NU PREA IMI VINE SA CRED  CE SCRIE PE AICI,VA ASIGUR CA ESTE O FIRMA SERIOASA,SALARIUL ESTE INTRADEVAR CAM MIC DAR DECIT LA 200E CU BANII PE CAIET MAI BINE ASA.EU AM LUCRAT LA MAI MULTE FIRME SI POT FACE O COMPARATIE,CINE ISI VEDE DE TREABA NU O DUCE RAU AICI.SA NU CREDETI CHIAR TOT CE SE SCRIE CA DIN PACATE AVEM SI COLEGI MINCINOSI

Inainte de a lansa acuzatii, ar fii mai bine sa folosesti litere mici pentru formatarea textului , utilizarea CAPS , nu este recomandata si se pedepseste ca atare .

Primul si ultimul avertisment !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cum va spuneam nu este totul in negru.un coleg spune de vesta ca te obliga sa o porti dar uita sa spuna ca majoritatea firmelor pe comunitate iti cer asta.altii ca nu se platesc amenzile,dar care nu spune.ce este din vina ta platesti ca nu o veni directorul sa iti inchida si sa iti deschida programul de lucru sau sa iti puna chingi pe marfa.eu de cind sunt la ei chiar imi este bine si sunt multumit.nu ai voie cu magnet cum sa spus chiar te dau afara daca te prinde(cred)tonaj este dar nu il duci in brate si de te prinde platesc ei.unii uita sa spuna ca nu schimba nici un bec.totul face servisul inclusiv pene si ce o mai fi.ar fi multe de spus dar m_am cam plictisit de stat pe aici.drumuri bune domnilor colegi si cu incredere la noi ca ................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegul iulianst poate ne explici cum poate fii serioasa o firma in care se depaseste des programul de condus(chiar daca esti acoperit de societate,asta e vorba)se cara supratonaj,pe spania si italia(tranzit elvetia prin pasul Simplon,cu filme de la Exxon)cand ajungi in garaj la battice sau pe la aubange enghien sau herstal si nu mai ai program, scoti cardul si descarci sau incarci,muti remorci(la indicatiile pretioase ale lui moldovan calin sau savin ciprian,apropo tatal lui ciprian crezi ca face asa?)singurul lucru serios acolo este ca platesc la timp si atat cat  au spus(40/zi)apropo daca esti doar de un an nu cred ca ai auzit de colegul Polonez care avea o incarcatura de 41to si este arestat  in Spania  deoarece i-a cazut o bobina de tabla din remorca peste o masina(au murit trei oameni)si omul luase semiremorca incarcata si sigilata ca asa se procedeaza la transporturile cu interes comercial special(cum  zic ei)deci colegii,ganditi-va mult pana acceptati sa facetii compromisuri de genulacesta si sa credeti ca va acopera societatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu cind ai lucrat sau daca mai lucrezi la ei.datul peste program depinde de tine daca vrei sa o faci.eu am facut asa ceva dar in ultimul timp nu prea se mai da si ai sa fim seriosi cite firme nu merg peste tonaj.sa nu imi spui ca daca fiul tau ere dispecer tu ai fi incarcat si desc vagoane pt altii.eu la battice am facut scandal ca nu aveam marfa asigurata.miau reasezat marfa si am asigurato.cine il impiedica pe colegul care ia sarit bibina sa ceara un nou sigiliu si sa isi asigure marfa,si nu cred ca o bobina sare chiar asa din fosa.cred ca a avut ceva viteza pe curba.am si eu ceva experienta cu masinile astea.intradevar nu sunt toate in roz dar cred ca prea se exagereaza cu acuzele.cel putin la mine a fost ok pina acum.sper ca si de acum incolo imi va fi la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt colegu :2 soferi  nustiu de ce esti tu asa inversunat impotriva lor . eu doar am relatat ce stiu de la cineva din interior . pe vorbele caruia pun mare pret ca fiind adevarate . si crede-ma ca stiu destule fara sa lucrez la ei . cu toate ca spui ca am poza pe un stralis de la ei . gresit poza mea este pe un euro star  cand lucram in tara pe bascula. daca lucrezi la ei si nu-ti comvine nu te tine nimeni legat . nu ma indoiesc ca esti un sofer experimentat. iar daca nu lucrezi nu vad de unde atata inversunare. cam asta am avut eu de spus . in rest bafta si drumuri bune va doresc la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule iulianst suntem soferii cu state vechi si stim cum se asigura marfa in masina si toate cele, dar daca esti asa de sofer ar trebui sa sti ca o incarcatura cum se duce la skiptrans pe spania si portugalia in greutate de 40tone plus masina care are min 14,5 tone fa un calcul ce iasa aici si cred ca familia ta si viata ta e pe prrimul loc nu skiptrans si nici alta firma sau loc de munca.Daca esti multumit foarte bine dar nu suntem mincinosi asta sa fie clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.