Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cel mai folosit program de navigatie


CALIN

Care este cel mai folosit program de navigatie?  

150 membri au votat

  1. 1. Care este cel mai folosit program de navigatie?

    • MY GUIDE
      1
    • IGO AMIGO
      2
    • IGO PRIMO
      27
    • AUTOROUTE
      14
    • ROUTE 66
      4
    • GARMIN
      22
    • MIO
      23
    • SYGIC
      1
    • IGO
      54
    • TOM TOM
      45
    • Navilock MarcoPolo 2009
      1


Postări Recomandate

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

asa este cum spune malefice tom-tom e cel mai bun pt camioane.tatal meu are un mio si isi face treaba cu el si este si ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Unde a ajuns tehnologia bai fratilor,...Pfiu !.Acum 15 ani inca se uitau soferii pe harti luate din statii de carburanti, si astazi ?!.Cred ca inca in 15 ani, nici nu va ajunge soferul la preluat marfa ca el deja va avea un traseu optim stabilit (de dispecer, cred). :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Nu te poti baza asa de bine pe GPS inca, TOT HARTA RAMANE SFANTA ,multi prefera harta in loc de GPS

Ai dreptate si in opinia mea harta este sfanta pt soferi.Pe mine unul prin tzara mi-a fost mai de folos harta decat gps-ul.La noi in tara cele mai exacte harti erau alea de la Mol. La gps-uri nu ma bag fiidca nu ma pricep asa de bine.Am avut unul la firma la care am lucrat ( spre rusinea mea nu mai stiu ce marca era), dar l-am folosit de vreo 2-3 ori prin oras si am vazut ca nu alege cel mai bun traseu , as fi ocolit de numa dupa el . Asa ca tot pe sfanta harta o venerez  ;D. As vrea totusi sa stiu care sunt cele mai bune , in special la camioane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Nu te poti baza asa de bine pe GPS inca, TOT HARTA RAMANE SFANTA ,multi prefera harta in loc de GPS

Folosesc si harta si programul GPS de pe laptop. Harta o folosesc pentru a vedea care sunt traseele recomandate pentru camioane, punctele de control ( balantele)....si c-am atit. Programul de pe laptop cu tot cu GPS, il folosesc in momentul in care imi calculez traseul si mai ales in orase, ma ajuta sa-mi fac o idee despre locul unde trebuie sa ajung.

Ca si programe : Microsoft Street and Trips, Copilot 9 sau 11. Copilotul este un program specific pentru camioane. Amindoua se folosesc pe laptop si au antena GPS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

cam ce pret are o harta deasta de la mol si cat de buna e?  ???

Harta de la MOL?????

Ce fel de harta? De Ro sau alta tara? Daca esti incepator in transport, te sfatuiesc sati iei un atlas de RO, am vazut la Petrom destul de reusite.

Daca te duci afara, caut prin Franta atlasurile Michelin,. Sunt bestiale, si au preturi foarte bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La mol sunt toate bune, dar ce-a mai buna e cea sub forma de carte.Acolo arata drumul exact, chiar si cele mai putin cunoscute(mai ales cele judetene si comunale care nu apar deobicei pe nici o harta).E bine sa ai pe langa cartea asta si o harta mare a tarii , k e inervant k nu poti vedea decat drumurile intre localitatile mai apropiate, ca daca e distanta mai mare intre cine stie ce orase trebuie sa dai pagina :D , dar sunt bune, scopul lor e sa te ghideze exact, si chiar reusesc ;) . Asta este valabil pt tara( si am auzit k si pe ungaria sunt bune( doar sunt facute de ei, nu  :D ), pt extern nu stiu care sunt mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La mol sunt toate bune, dar ce-a mai buna e cea sub forma de carte.Acolo arata drumul exact, chiar si cele mai putin cunoscute(mai ales cele judetene si comunale care nu apar deobicei pe nici o harta).E bine sa ai pe langa cartea asta si o harta mare a tarii , k e inervant k nu poti vedea decat drumurile intre localitatile mai apropiate, ca daca e distanta mai mare intre cine stie ce orase trebuie sa dai pagina :D , dar sunt bune, scopul lor e sa te ghideze exact, si chiar reusesc ;) . Asta este valabil pt tara( si am auzit k si pe ungaria sunt bune( doar sunt facute de ei, nu  :D ), pt extern nu stiu care sunt mai bune.

Carte.. hm... dupa cum stiu eu, ala e atlas, nu carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Administrators

Sti cineva daca merge instalat pe laptop programul IGO am antena si in prezent folosesc AUTOURUTE sunt multumit dar asi incerca si IGO Daca se poate instala  pe laptop.

Merge instalat dar e cam complicat si numai unul mai vechi si hartile din 2008 parca sau mai vechi. Nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

Unde a ajuns tehnologia bai fratilor,...Pfiu !.Acum 15 ani inca se uitau soferii pe harti luate din statii de carburanti, si astazi ?!.Cred ca inca in 15 ani, nici nu va ajunge soferul la preluat marfa ca el deja va avea un traseu optim stabilit (de dispecer, cred). :P

Nu pot sa uit, acum 3 ani jumate, cand mi-am luat laptop am dat jos din cabina 2 saci jumatate de harti si atlas-uri! Nu-mi venea sa cred cate se adunasera de-a lungul timpului. Le-am facut cadou unui coleg si prieten care era mai la inceput pe-atunci... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.