Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Certificat de atestare a activitatilor


Postări Recomandate

  • Members

30 aprilie 2015, control BAG pe A6 in apropiere de Saarbrucken. Amenda 500 euro pentru lipsa foii de atestare a activitatilor pentru perioada de 14 zile:5.04-18.04.2015. Omul a fost in vacanta de Paste si avea introduse datele manual in taho digital.  Explicatia neamtului: Daca dupa vacanta pleci DE LA SEDIUL FIRMEI atunci trebuie sa ai foaie...Pareri???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

[...] Omul a fost [...]

Și dacă n-ar fi, nu s-ar povesti...

Vrăjeală curată, nu cred povestea asta din nici o poziție. Peste tot numai de ''asupriți'' din-ăștia dai, bieții de ei. Muncesc din greu, corect și legal și vin nemții ăia cu abuzurile lor ca să-i bage-n datorii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am diagrama pe camion(nu vorbesc aici de cei cu taho digital)

daca ajung acasa si imi iau liber 5-6 zile voi folosi certificat de atestare a activitatii pentru a justifica cele 5-6 zile in care nu am lucrat .

corect ?

cei care stiti raspundeti cu DA sau NU

in cazul in care raspunsul este NU imi voi aprofunda cunostintele

multumesc

 

 

de ce zic sa raspundeti cu DA sau NU ?

sa ii raspunzi cuiva la inceputul discutiei cu : "pune mana si mai citeste" sau alte fraze de genul denota o aroganta din partea acelei persoane .

 

si sincer pe mine ma intereseaza ce se intampla pe sosea si cum aplica autoritatile legea nu frazele intortocheate din legislatie care si asa e destul de stufoasa si cu mai multe intelesuri .

 

vezi exemplul dat mai sus de colegul Vulcan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

dino , e grea lectura nu ? iti provoaca greata ?

tu crezi ca atunci cand unu te trimite la lectura o face din superioritate sau aroganta , sau ce visezi acolo ?

da ca ai dat un ban la atestare sa nu sti nimic , nu te enerveaza ?

, te am trimis la lectura sa cunosti sensul legi , sa vezi cu ochii tai ce scrie , dupa care sa aprofundam , discutam in cunostinta de cauza , asa nu o sa sti cine iti zice bine cine nu , daca iti arat un tricou alb , si eu zic ca e al , tu il vezi alb si gongy zice ca e negru , tu vazandul alb , pe cine crezi ......

un sofer prodesiont e cel care stapaneste baza teoretica a profesiei , fara esti un manuitor de volan , atat , manui fara rost ....

las ca te descurci tu prin parcari , cu manuitorii , 100 pareri diferite fara argumente legale ......

apreciati munca si atentia data aici , nu asteptati amenzile sa va invete minte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eram in parcare cand a fost controlat colegul, se numeste Cornel si era pe un iveco negru cu nr de DJ, ROA parca...tragea un frig, era incarcat cu sucuri...Voi aveti o problema, stiu si eu cum zice legea, eu va spun ce s-a intamplat. A, si colegul respectiv stia legea, si patronul lui, de aia nu a mai luat "foaia"(certificatul de atestare a activitatilor), ca sa priceapa si aia ce folosesc doar limba de lemn a legii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

,,daca ajung acasa si imi iau liber 5-6 zile voi folosi certificat de atestare a activitatii pentru a justifica cele 5-6 zile in care nu am lucrat .

corect ?``

Folosesti certificat de atestare a activitatilor sau 5-6 diagrame prelucrate manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.