Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Licenta Transport


sitaru

Postări Recomandate

  • Members

Va Salut,

Sunt membru mai nou pe acest forum si am o nelamurire cu licenta de transport.

Vreau sa scot licenta la un cap tractor,dar nu este pe numele meu.Vreau sa fac contract de inchiriere la firma SC.ABC.SRL dar detin doar procura pe camion.Cum procedez cand ajung la finante?Trebuie sa vina proprietarul din acte sau pot sa o fac si eu in baza la procura sau a unui contract de vanzare-cumparare(dar fara a detine fiscalul).

Va Multumesc.

Drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut,

pentru a obtine copia conforma aferenta camionului ai nevoie doar de contractul de inchiriere intre tine si proprietarul camionului care poate fi persoana juridica/fizica. Cu aceasta copie de contract avand formula "declar pe propira rasp privind fals in dec ...." pe fiecare pagina, o copie dupa talonul masinii si o copie dupa CIV, taxa aferenta platita prin OP la banca, te adresezi la ARR si fara nici o problema iti vor elibera copie conforma pt auto luat in chirie.

Se presupune ca ai bilantul depus la 31.12.anul care a trecut pentru a se calcula suma minima pe care trebuie sa o detii, in caz contrar iti faci asigurare.

Nu ai nevoie de nici o procura de la nimeni. Mare grija ! Dupa ce iei copia conforma, cand mergi la treaba cu camionul trebuie sa existe la bordul lui aceasta copie de contract inchiriere, stampilat pe toate paginile "Conf cu orig", in caz contrar veti lua o foarte mare amenda.

Spor la treaba,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.