Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

restrictii spania


danducu

Postări Recomandate

  • Administrators
poate sa-mi spuna cineva daca se poate circula cu 40 to pe N II ( nationalul paralel cu AP 7 ) in spania de la jonquera la barcelona .

stiu ca in iunie era interzis nu stiu care esituatia acum .

multumesc .

restrictia e permanenta .

http://www20.gencat.cat/portal/site/tra ... 0c1e0aRCRD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

da , dar n2 pe coasta e greu , plin se sensuri giratorii . , eu ti-as recomanda sa mergi pe plata pana in barcelona , de la iesirea 9 pana la peajele de la roca ( dupa iesirea 12 ) , nu trebuie sa fie mare diferenta iar de la 1 ianuarie 2014 si catalanii vor sa puna vigneta , asa ca .......

acum depinde si unde vrei sa ajungi , se pot gasii rute alternative dar cu pierdere majora de timp .

daca totusi vrei sa economisesti un ,, leu ,, in plus , de la iesirea 10 -hostalric , iei c35 pana la granollers , la iesirea 12 , intrii in autostrada platesti un punct de peaje si dupa liber ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Administrators

ap 7 , directia girona -barcelona pana la iesirea 8 , cu calm si rabdare c25 -vic , manresa , si dai in autovia a2 in cervera , tot inainte llerida , fraga , unde banuiesc ca te intereseaza fara plata , national N2 pana la alfajarin unde se reintra in autovia a2 , se inconjoara zaragoza , mentii autovia a2 si tot asa catre calatayud , guadalajara , madrid .

diferenta intre ap7 pana in barcelona , ocol si martorell intrare a2 , fata de diagonala girona - c25 -cervera a2 consta in pretul autostrazii pana in barcelona ( peaje la roca 12 ap7 ) si martorell ( iesirea 25 ap7 ) si undeva 80 /90 kilometrii in plus care undeva compenseaza mersul in ,, tras ,, din c25 ... in rest , desi cred ca raspund tarziu , drum bun !! fara prostii ca amenzile sunt mari !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

legat de restrictii , in curand va fi restrictionat si n340 , pe toata coasta -tarragona - amposta - castellon - catre sagunto - valencia , desigur se poate face accesul catre o destinatie in zona si acea pe cea mai mica distanta posibila fata de autostrada ap7 ( ca si n2 girona catre la jonquera ) nu stiu data precisa , dar e bine de tinut in seama .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
legat de restrictii , in curand va fi restrictionat si n340 , pe toata coasta -tarragona - amposta - castellon - catre sagunto - valencia , desigur se poate face accesul catre o destinatie in zona si acea pe cea mai mica distanta posibila fata de autostrada ap7 ( ca si n2 girona catre la jonquera ) nu stiu data precisa , dar e bine de tinut in seama .

Ce amintiri cand aud de localitatile astea... In peniscola am facut o vacanta asta vara de o luna. Cervera, benicarlo, tarragona, castelon.... Frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.