Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MULTUMIRI SOFERULUI DE PE DUBITA B 21 JIT


geluioan45

Postări Recomandate

  • Members

Pe teritoriul Germaniei in localitatea ANSBACH un tir a taiat calea masinii conduse de mine.In masina eram 5 persoane,barbati,care mergeam dupa masini in Germania . Am intrat cu WV-ul sub TIR fara a reusii sa iesim din masina,care fumega in urma accidentului. UN SOFER de pe o dubita cu NR ROMANESC a scos chingile si ne-a scos de sub tir,in acest timp masina fumega .SOFERUL DUBITEI a spart geamurile WV-ului si ne-a scos afara din masina,care se aprinsese in partea din fata.Acest SOFER a tras masina aprinsa la marginea soselei iar pe noi ne-a transportat repede la spitalul din ANSBACH pentru ingriiri medicale.Am ramas in spital internati 2 saptamini fiind in gips.La televiziunea locala din ANSBACH am vazut numarul dubitei B 21 JIT si am aflat ca soferul este din Romania din orasul Zalau si se numeste SANDOR IOAN.Multumesc mult,si pe aceasta cale,pentru initiativa de a ne extrage cu chingile de sub acel tir pina la sosirea pompierilor germani . Acest OM ne-a transportat cu dubita la spitalul din ANSBACH PINA LA SOSIREA POMPIERILOR GERMANII.Prin intermediul televiziunii locale am aflat,dupa cum am spus,ca un roman a fost omul care a actionat ca la carte si nu am luat FOC IN MASINA ACCIDENTATA.

MULTUMESC SANDOR IOAN DIN ZALAU PT SPIRITUL DE INITIATIVA DE CARE AI DAT DOVADA

Cu respect GELU din Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Am avut ceva de munca...dar a meritat pentru gestul colegului care v-a salvat din acel accident.

Multumim si noi colegului Sandor care s-a comportat exemplar .Ulterior daca mai postezi vreun comentariu o sa te rog sa scrii cu litere mici,nu mai folosi caps,succes si insanatosire grabnica si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Gelu cred ca se impune sa revii cu ceva amanunte...daca inteleg bine este vorba de gasirea soferului care a condus B 21 JIT si care este posibil sa fie alta persoana..? te rog sa lamuresti aceasta problema..oricum dragi colegi..trebuie sa gasim masina apoi aflam noi si soferul,succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.