Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

AJUTATI-NE SA INCEPEM VA RUGAM!!!


Postări Recomandate

  • Members

Doresc sa deschid acest topic pentru ca am observat cat de greu se gaseste de munca si cat de greu este sa incepem.

Doresc sa rog pe cei cu experienta care pot si doresc sa ia in echipaj un incepator sau pe cei care pot oferi un loc de munca unui incepator (in a conduce gabarit sau pentru comunitate), sa faca cunoscuta oferta.

Rog sa lase aici detalii doar cei care ne pot oferi un ajutor celor la inceput. Iar noi incepatorii sa nu scriem aici despre noi ... putem sa dam un PM sau un telefon.

Va multumesc anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

salut colegu.eu am inceput la waberers,eu am dus-o bine,sunt multe comentarii pro si contra dar in concluzie am dus-o bine.incearca la ei ,dute cu tupeu si dupa doua -trei saptamani (depinde de tine cum te misti) ramai singur pe masina.

eu it urez bafta ,sa reusesti si drumuri bune colegu.nu dispera ca ai sa reusesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Doresc sa deschid acest topic pentru ca am observat cat de greu se gaseste de munca si cat de greu este sa incepem.

Doresc sa rog pe cei cu experienta care pot si doresc sa ia in echipaj un incepator sau pe cei care pot oferi un loc de munca unui incepator (in a conduce gabarit sau pentru comunitate), sa faca cunoscuta oferta.

Rog sa lase aici detalii doar cei care ne pot oferi un ajutor celor la inceput. Iar noi incepatorii sa nu scriem aici despre noi ... putem sa dam un PM sau un telefon.

Va multumesc anticipat!!!

incearca aici : Raspundem " Incepatorilor " asteptam orice intrebare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Cind spui incepator la ce te referi ?, nu sti sa faci manevre cu spatele ,sa agati sa desgati ,nu ai avut ocazi sa mergi deloc cu tiru ,daca tiar spune cineva ca nu-l intereseaza citi ani ai condus dar te pune la proba de parcare in rampa dat cu spatele ma rog lucruri simple tea-i descurca? la Aurora angajeaza fara experienta dar te scolarizeaza iei 2saptamini sau daca mai sti si engleza laKim Johansen in Danemarca se fac recrutari in fiecare luna in Constanta si Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si mie mi-a fost greu la inceput pana am gasit o firma acceptabila, adica eu chiar daca sunt incepator am pretentii la salar, nu vreau sa lucru pe salar de nimic sau si mai grav GRATIS .Cei care spuneti ca nu va intereseaza salarul ci doar experienta o sa vedeti pe parcurs ce greu e sa fi sofer si cate responsabilitati ai plus multe alte chestii, cei cu experienta stiu la ce ma refer.

Drumuri bune va doresc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegilor! Si eu sunt incepator detin atestate ,card tahograf si pasaport...am fost de multe ori in afara cu tirul(nu ca sofer) dar recunosc ca l-am mai condus pe autostrazile din Ro. Am asteptat cu nerabdare sa obtin CE-ul...iar acum observ ca nu am incotro sa o iau. Stau cu ochii pe siturile de recrutare dar se pare ca in zadar toti cer experienta. Colegul care ma lua cu el acum este in Anglia. Nu stiu ce sa fac sunt dezamagit, daca imi puteti da vreun sfat v-as fi recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.