Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Viata de sofer profesionist


septaru T.G.L

Postări Recomandate

  • Members

Un "Camionagiu" moare într-un accident. Un copil îl întreabã pe tatãl sãu: Cine e domnul ãsta care a murit? Nu stiu fiule. Stiu doar cã era un "Camionagiu". Copilul se apropie de o altã persoanã care era într-un camion de lângã,plângând si luîndu-l de mânã îl întreabã: Puteti sã-mi spuneti ce-i ãla un "Camionagiu"? Soferul acelui camion îi rãspunde cu vocea tremurândã si cu ochii plini de lacrimi: Un "Camionagiu".....ESTE O PERSOANÃ CARE DOARME MAI PUTIN CA MULTI ALTII , CARE DESEORI SUFERÃ DE FRIG , DE CÃLDURÃ , DE FOAME , TRECE PRIN PLOI , FURTUNI , NU ARE SÃRBÃTORI , CRÃCIUN , AN NOU SI ÎN MULTE MOMENTE IMPORTANTE NU ESTE ACASÃ.NU-SI VEDE COPIII CRESCÂND , NU-I ÎNGRIJESTE CÂND SUNT BOLNAVI , PRIMESTE INSULTE SI POATE CHIAR LOVITURI . SUFERÃ SI ÎSI DÃ VIATA PENTRU CEILALTI....PLÂNGE...SIMTE...ÎI PARE RÃU...SI MULTE ALTE LUCRURI CARE I SE ÎNTÂMPLÃ ! DAR CÂND SE URCÃ LA VOLANUL UNUI CAMION , CEEA CE FACE CU DRAGOSTE SI CU MÂNDRIE , SE TRANSFORMÃ ÎN "CAMIONAGIU" , FÃRÃ SÃ-I PESE CÃ POATE AVEA UN ACCIDENT , SAU NU STIE DACÃ SE VA ÎNTOARCE CU BINE ACASÃ , SAU CÃ TREBUIE SÃ RÃMÂNÃ PLECAT PENTRU MAI MULTE ZILE SAU CHIAR MAI RÃU DE-ATÂT ... SÃ-SI PIARDÃ VIATA ... ASTE E O PÃRTICICÃ DIN CEEA CE E UN "CAMIONAGIU" . Deodatã se aude un telefon mobil din buzunarul pantalonului celui cãzut... Colegul "Camionagiului" decedat lasã copilul o clipã pentru a lua telefonul si vãzându-l îsi dã seama cã era chemat de acasã. Era un mesaj si cu voce scãzutã îl citeste : "BUNÃ TATÃ, AM LUAT TELEFONUL MAMEI CA SÃ-TI SCRIU ACEST MESAJ SI SÃ TE FELICIT DE ZIUA TA . ABIA ASTEPT SÃ-TI VEZI CADOUL , DUPÃ CELE 12 ZILE DE CÂND ESTI PLECAT SI NU AI PUTUT FI ACASÃ SÃ-TI TAI TORTUL , AZI O S-O FACEM ÎMPREUNÃ . TE IUBESC TATÃ ! ESTI SUPER TATÃL MEU ,TE SÃRUT SI TE ASTEPTÃM ACASÃ ! Asa e viata unui "Camionagiu" . Dacã se poate difuzati mesajul pentru ca lumea în loc sã critice, sã aprecieze efortul Profesionistilor Volanului , care nu fac altceva decât sã-si facã datoria, asa cum pot ei mai bine ,în timp ce multi altii dorm iar câteodatã pânã chiar si viata si-o oferã fãrã a primi nimic în schimb. Dacã esti " Camionagiu " distribuie si tu si dacã nu apreciazã-l !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.