Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

COLABORARE PE COMUNITATE


ioananavanor

Postări Recomandate

  • Members

OFERTA DE COLABORARE PE COMUNITATE PENTRU TRACTIONISTI SAU ANSAMBLU COMPLET

TRANSPORTES NAVANOR,CU SEDIUL IN PAMPLONA,SI RELATIE BIROCRATICA IN ALMENARA CASTELLON,NECESITA CAPURI TRACTOARE SAU ANSAMBLE COMPLETE PRELATA(SIMPLA SAU MEGA) SAU FRIGORIFIC,PT COLABORARE PE RELATIILE:SPANIA-ANGLIA-SPANIA,SPANIA-BENELUX-SPANIA,SPANIA-GERMANIA-SPANIA,SPANIA-DANEMARCA-SPANIA.

PENTRU CAPURI TRACTOARE EURO 4 SI 5:

SE PLATESTE:0.30€/KM DUS INTORS PLIN GOL,TOATE COSTURILE FIIND SUPORTATE DE CATRE NAVANOR.

SE PLATESTE PT ANSAMBLU COMPLET:0.35€/KM DUS-INTORS,PLIN-GOL,TOATE COSTURILE FIIND SUPORTATE DE CATRE NAVANOR

PENTRU CAPURI TRACTOARE EURO 3

SE PLATESTE:0.28€/KM DUS INTORS PLIN GOL,TOATE COSTURILE FIIND SUPORTATE DE CATRE NAVANOR

SE PLATESTE PT ANSAMBLU COMPLET:0.33€/KM DUS INTORS PLIN GOL,TOATE COSTURILE FIIND SUPORTATE DE CATRE NAVANOR

COSTURI:

-MOTORINA SIMPLA

-MOTORINA ROSIE IN CAZUL FRIGORIFICELOR

-AUTOSTRAZI,BARCA,FERRY,TREN ,ETC.

-INTRETINERE,ASIGURARE OBLIGATORIE,ASIGURARE DE MARFA, ASISTENTA,PT REMORCI,VERIFICARI TEHNICE ETC.

-TOATE ACESTEA SUNT SUPORTATE DE CATRE NAVANOR,TRANSPORTATORUL,INCASEAZA PRETUL ACORDAT.

NAVANOR TRANSPORTES ORGANIZEZA RUTA DE CURSARE SI ASIGURA PLATA MOTORINEI PT UN CONSUM MEDIU DE 35%.

SE OFERA CONTRACT LEGALIZAT IN LIMBA ROMANA CAT SI DISPECERAT 24 H.

PLATA SE FACE LA 30 DE ZILE ,PRIN TRANSFERENTA DIRECTA ,AVAND UN COST DE 2% .

OFERIM O FORMA TRANSPARENTA DE LUCRU FARA ALTE COSTURI SI COMISIOANE ASCUNSE.

PT ALTE INTREBARI SI INFORMATII VA SUNTEM LA DISPOZITIE LA TELEFON: 0034 698 334 928 PERSOANA DE CONTACT IOANA,SAU E-MAIL ioana.navanor@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salutari colegule am crezut ca lucrezi pt ei sau ca stii ceva despre cei care intermediaza contractele multumesc oricum am impresia daca ñu gresesc ca e aceiasi firma sau persona (ioana parca ,daca o fi númele real) despre care o "lauda" colegii care au lucrat pt sau prin intermediul ei multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nuuu, din pacate...

eu am un job dar nu sunt foarte multumit, mi-as dori sa fiu pe tir, de-aia ma tot invart pe aici si caut

despre firma asta nu am mai auzit nimic pana acum, nu stiu ce sa zic...oricum imi caut firme din romania sau de undeva mai aproape, daca e teapa ceva sa ma pot intoarce imediat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Da cam toti ne temem de tepe .....dar asta e tre sa risti ca sa inaintezi lasa ti si tu datele pe aici imposibil sa ñu gasesti ceva drumuri bune

nu am lasat niciodata numarul de teleon aici, cine vrea sa ma contacteze poate sa ma contacteze pe privat

"ceva" deja am, acum caut ceva mai bun, asa ca daca vad un anunt care ma intereseaza, trimit eu mesaj ;-)

drumuri bune si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Domnilor colegi Transportes Navanor sant niste TEPARII. Am lucrat personal cu ei si sant niste mincinosi care nu au nici jumate din cursele cu care se lauda. Ajungi acolo si faci distributie, fura la kilometrii nu platesc stationari chiar daca esti oprit din cauza lor ca nu au de lucru. Intr-un cuvant TEAPA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari ....la navanor sint vreo doua tractoare cu remorci inscriptionate cu numere de portugalia care le vad eu zi de zi pe aceiasi ruta ....sau probabil sint másinile lor ,si un Volvo romanesc cu numar de BH ...ñu ma mai uimeste nimic ....pe Spania cand ajunge un compatriot de al nostru sa de a curse sau sa faca contracte in numele altuia ......Doamne ajuta si drumuri bune fara tepe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Buna seara dvs sinteti reprezentanta firmei ,lucrati acolo sau reprezentati firma care intermediaza contractul ? Multumesc

Sunt angajata.Nu exista intermediari si nici vreu comision ascuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Domnilor colegi Transportes Navanor sant niste TEPARII. Am lucrat personal cu ei si sant niste mincinosi care nu au nici jumate din cursele cu care se lauda. Ajungi acolo si faci distributie, fura la kilometrii nu platesc stationari chiar daca esti oprit din cauza lor ca nu au de lucru. Intr-un cuvant TEAPA

Domnule,pe mine nu ma intereseaza ce sau cum a fost inainte.eu lucrez la aceasta firma din luna februaria si pot sa spun ca lucrurile merg bine.Avem cateva firme deja care lucreaza preferential cu tur retur dinspre Spania-valencia (N&B) spre germania si retur (IFCO) pt valencia.Poate ca si comportamentul dumneavoastra a lasat de dorit si poate ca din aceasta cauza nu sunteti multumit.

Daca exista alte pareri ,tin sa anunt ca nu MA intereseaza si nu NE intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Salutari ....la navanor sint vreo doua tractoare cu remorci inscriptionate cu numere de portugalia care le vad eu zi de zi pe aceiasi ruta ....sau probabil sint másinile lor ,si un Volvo romanesc cu numar de BH ...ñu ma mai uimeste nimic ....pe Spania cand ajunge un compatriot de al nostru sa de a curse sau sa faca contracte in numele altuia ......Doamne ajuta si drumuri bune fara tepe

Pt ca anumiti "colegi" de breasla au "lucrat" intr-un mod neadecvat asta nu inseamna ca toti suntem la fel.

Probabil in viziunea unora toti comercialii si sefii de trafic romani sunt necinstiti probabil toate camioanele cu matricula romaneasca sunt niste hoti si niste tepari care fura remorci sau pleaca lasand datorii in urma lor.

Pot sa spun ca nu e chiar asa.

In timp ce unii intermediaza si cer comisionae,altii muncesc cu contract pe un salar fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Domnilor colegi Transportes Navanor sant niste TEPARII. Am lucrat personal cu ei si sant niste mincinosi care nu au nici jumate din cursele cu care se lauda. Ajungi acolo si faci distributie, fura la kilometrii nu platesc stationari chiar daca esti oprit din cauza lor ca nu au de lucru. Intr-un cuvant TEAPA

Si daca tot ati lucrat cu aceasta firma stimate domn,poate ne spuneti si noua mai multe detalii,ce mod de plata folosesc,ce alianta au ,pe unde mai au baza,in ce tara,cum se numesc clientii importanti pt care se incarca...?etc....daca tot ati lucrat ,probabil ca ar trebui sa stiti toate lucrurile astea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
si pana la urma e ok firma sau nu?

@4848cmb

tu stii mai multe despre ei?

Salutari am incercat sa vb cu un portughez care tracteaza remorca de navanor dar si el e angajat .......si din ce spune el (nu vb spaniola doar portugheza) e multumit !!!!!!la un salar de 700 euro .??????? Au la firma 4 capuri tractoare din care 2 la firma sus mentionata drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Domnilor, contractele si clauzele lor, in general sunt confidentiale.

Ceea ce cereti voi aici e la fel cu modul nostru de a privi activitatea profesionala si sindicala.

Intr-un sindicat ne-am inscrie toti, dar sa faca ei ceva pentru noi. Noi sa stam doar si sa-l platim ca un "serviciu", sa nu ne implicam sau chiar sa-l criticam .

Asa si aici sa incerce altul apele in locul nostru si sa ne previna.

Cred ca e un punct de vedere foarte gresit ceea ce facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutari ....la navanor sint vreo doua tractoare cu remorci inscriptionate cu numere de portugalia care le vad eu zi de zi pe aceiasi ruta ....sau probabil sint másinile lor ,si un Volvo romanesc cu numar de BH ...ñu ma mai uimeste nimic ....pe Spania cand ajunge un compatriot de al nostru sa de a curse sau sa faca contracte in numele altuia ......Doamne ajuta si drumuri bune fara tepe

Pt ca anumiti "colegi" de breasla au "lucrat" intr-un mod neadecvat asta nu inseamna ca toti suntem la fel.

Probabil in viziunea unora toti comercialii si sefii de trafic romani sunt necinstiti probabil toate camioanele cu matricula romaneasca sunt niste hoti si niste tepari care fura remorci sau pleaca lasand datorii in urma lor.

Pot sa spun ca nu e chiar asa.

In timp ce unii intermediaza si cer comisionae,altii muncesc cu contract pe un salar fix.

Salutari perfect de acord cu dvs nu toti sant la fel ,depinde cum priveste fiecare transportatorii suparati ca nu fac km sau sant furati la km .....contractorii suparati pe soferii ...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari eu nu doresc sa supar pe nimeni dar generalizand ...sau facand un rezumat din toate discutiile despre contractele de transport sau despre nemultumirile transportartatorilor( cu referire la cei care intermediaza contracte pe Spania) rezulta f multa neseriozitate ( nu sant eu in masura sa judec cine isi indeplineste obligatiile contractuale si cine nu ) dar discutand sau citind tot forumul de la un capat la altul ,iti dai seama ca unde pune mana romanul se vede scuze daca am suparat pe cineva sau am fost inteles gresit .....cred ca toti avem dreptul sa ne dam cu parerea in limita bunului simt ,eventual cu probe drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

In aceasta oferta nu vorbim despre o mediere de contract si nici de vreun comisionar care intermediaza curse si smulge comisionul sau .....dupa alte si alte maini prin care a trecut cursa......e adevarat ca sunt o gramada care fac treaba asta......in acest subiect de discutie e vb de o simpla persoana angajata a unei firme...care isi onoreaza sarcinile laborale si atat....nu va i-a nimeni banii si nimeni nu va percepe comisioane pt munca prestata.Sper ca intr-o zi oamenii sa faca diferenta dintre o oferta de munca si o mizerie pe baza de comision.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

orice user poate posta un comentariu,ceilalti useri il pot citi sau ignora,experienta pozitiva sau negativa poate fi impartasita si altora dar limbajul folosit trebuie sa fie civilizat

Acum am rugamintea sa revenim la colaborarea pe comunitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.