Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Mai sunt romanii de treaba


Postări Recomandate

  • Members

Mergeam catre Oradea cu o duba cu remorca dupa, mergeam sa incarc pentru Germania. Intr-un sat pe langa Cluj sa stricat cupla de la remorca, a inceput sa bata foarte tare si era risc sa pierd remorca dupa mine. Am oprit langa o poarta unde era un pic de loc ca sa nu incurc circulatia. Am sunat pe sefu, i-am explicat cum sta treaba si o spus ca ne aduce el cupla noua. In locul unde am oprit au venit oamenii care stateau la casa aceea. Din vorba in vorba s-au oferit sa ne ajute. Au adus tot ce am avut nevoie, ne-au ajutat ca sa desfacem cupla. Pana ce a venit sefu ne-au poftit in casa ne-am spalat pe maini, ne-au dat sa mancam o papa din 10 oua :)))))) si au pus intro plasa niste oua fierte niste slana, salam si nu in ultimul rand o cupa de tuica (jinars) dinacela bun. Am fost uimit cum ne-au primit oamenii aceia. Nu ne cunosteau cu nimica dar au dat de la ei ca sa ne ajute pe noi. Dupa 2 sapt am trecut pe acolo si le-am lasat si eu o mica atentie pentru ca asa e frumos. Mi-am dat seama ca mai sunt si romani cu suflet bun care dau e la ei numai ca sa te ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Romani adevarati, cum au fost si motii de au localizat avionul SMURD prabusit in Apuseni. Romanii adevarati sunt cei mai buni oameni din lume. Sunt mandru ca sunt roman cu asemenea oameni. Din Ardeal, din Moldova, Oltenia sau Banat. Peste tot dai de ei, mai ales la tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Romani adevarati, cum au fost si motii de au localizat avionul SMURD prabusit in Apuseni. Romanii adevarati sunt cei mai buni oameni din lume. Sunt mandru ca sunt roman cu asemenea oameni. Din Ardeal, din Moldova, Oltenia sau Banat. Peste tot dai de ei, mai ales la tara.

Vezi ca gunoiul ala de om, nu mai tin minte cum il cheama, din Caracal nu e de acord cu tine... Zice ca tot Ardealul e de rahat si le da si le face la ardeleni. Da jegu ala nu stie ca fara Ardeal, TOT sudul se duce pe rapa in 10 ani. comentariu eliminat .. ! Sa va uitati in seara asta pe realitatea mi se pare, ca e in discutie problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Romani adevarati, cum au fost si motii de au localizat avionul SMURD prabusit in Apuseni. Romanii adevarati sunt cei mai buni oameni din lume. Sunt mandru ca sunt roman cu asemenea oameni. Din Ardeal, din Moldova, Oltenia sau Banat. Peste tot dai de ei, mai ales la tara.

Vezi ca gunoiul ala de om, nu mai tin minte cum il cheama, din Caracal nu e de acord cu tine... Zice ca tot Ardealul e de rahat si le da si le face la ardeleni. Da jegu ala nu stie ca fara Ardeal, TOT sudul se duce pe rapa in 10 ani. comentariu eliminat .. ! Sa va uitati in seara asta pe realitatea mi se pare, ca e in discutie problema

Sunt intrutotul de acord cu tine colegu.Eu sunt din slatina olt si sincer mi-e rusine cu ceea ce a putut sa debiteze "conjudeteanul" meu.Am umblat mult prin ardeal si pot sa recunosc faptul ca ardelenii sunt in proportie de 99.99% niste oameni de toata isprava-oltenii ca mentalitate mai au nevoie de 200 de ani sa-i ajunga din urma.Daca in sud patesti o pana sunt in stare sa te astepte sa pleci de langa masina ca sa-ti fure ceva.Mi-e rusine de ce a putut sa debiteze idiotul ala din Caracal si-mi cer scuze in numele oltenilor pentru el

'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.