Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

TABITA -TOUR


edy.mih.

Postări Recomandate

  • Members

COLEGU CUM E ACOLO LA TABITA STI CEVA DESPRE FIRMA DACA STI SPUNE PE FORUM CEVA ,E RAU ,BINE,CE SALAR DAU SAU CE STI ,CUM SE LUCREAZA LA PROGRAM,CE AUTOCARE AU,CONSUM,DIURNA, ETC,,......!!!??????

               

                          CU STIMA

Va rog sa nu mai folositi majuscule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din pacate nu exista o firma serioasa de transport persoane in Romania, iar eu pana la urma o sa incep la Arriva in Londra pe autobuz. Singura solutie colegule este sa-ti cauti pe afara, eventual daca chiar poti si nu ai retineri de a ramane in RO poti sa incerci SUA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor. Eu lucrez la TABITA de vre-o doua saptamani si fac doar curse interne o luna ca mai apoi sa ies pe extern. (asa mi-au spus cei de la firma)  Vorbind cinstit eu cred ca sefii de la firma nu stiu adevarata situatie din teren sau daca o stiu inseamna ca nu e un lucru frumos. Oameni au pareri impartite cand vine vorba de firma, totusi ramane de vazut cine este serios si cine nu, dar cu siguranta cel serios va fi observat. In caz contrar eu cred ca nici un om serios nu sta ca altcineva sa-si bata joc de el. Un lucru care este de laudat pana acuma din ce am vazut eu este faptul ca se pastreaza o curatenie cat se poate de sus.  Nu sunt de acord cu tragerea de bani din tot felul de evenimente din care tu nu ai nici o vin. Ex. daca i-ti sare o piatra in parbriz am inteles ca ti se trag bani ca si cum tu ai fi vinovat. Eu am lucrat inainte sa vin aicea in Belgia si organizarea era IMPECABILA. In Romania va mai dura mult si bine !!!  Sa aveti drumuri bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor. Eu lucrez la TABITA de vre-o doua saptamani si fac doar curse interne o luna ca mai apoi sa ies pe extern. (asa mi-au spus cei de la firma)  Vorbind cinstit eu cred ca sefii de la firma nu stiu adevarata situatie din teren sau daca o stiu inseamna ca nu e un lucru frumos. Oameni au pareri impartite cand vine vorba de firma, totusi ramane de vazut cine este serios si cine nu, dar cu siguranta cel serios va fi observat. In caz contrar eu cred ca nici un om serios nu sta ca altcineva sa-si bata joc de el. Un lucru care este de laudat pana acuma din ce am vazut eu este faptul ca se pastreaza o curatenie cat se poate de sus.  Nu sunt de acord cu tragerea de bani din tot felul de evenimente din care tu nu ai nici o vin. Ex. daca i-ti sare o piatra in parbriz am inteles ca ti se trag bani ca si cum tu ai fi vinovat. Eu am lucrat inainte sa vin aicea in Belgia si organizarea era IMPECABILA. In Romania va mai dura mult si bine !!!  Sa aveti drumuri bune....

Buna seara ! Mereu SEFII din orice firma din RO stiu adevarata situatie din teren,insa raman sa faca imbunatatirii doar pt cei seriosi,sau pt cei care au facut adevarate eforturi pt firma gen: condus ca ursu' pana cand adormi, sau reparata masina din banii tai ( din vointa ta) ca sa nu stea pe dreapta, sau cei care sau batut cu calatorii care nu vor sa plateasca biletul etc...

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

salut colegi , am lucrat la Tabita ,am o parere foarte proasta  exclusi soferi 2 care vin si pleaca ,de aceea tot angajeaza ,sunt nesimtiti in frunte cu directorul Dl  Sigartau bani ti dau dupa 1-2 -3 saptamani si mai si taie din ei , cand intrebi de ce s-a taiat din salar spun ca asa trebuie ??????????? nu am primit un raspuns clar am inteles de la ceilalti colegi ca nu se incadreaza masinile in consum si atunci taie de la soferi 2 atentie nu ghid nu sofer 1 ce sa mai zic  nu va duceti ca o sa va para rau .NU vreau sa folosesc cuvinte murdare din respect pentru acest sait .DAR de aici (____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________pana aici, cuvinte ,nu murdare, jegoase pt TABITA TOUR.              Va salut GABI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut  evitati aceasta firma  daca nu credeti incercati.  o s-a va para raauuuuuuuuuuuuuuuuuu Sigartau batrinu  cel care taie din bani .lucri  pe diagrama o ascunzi, lucri pe card ascunzi ,si tot asa, si cind vede ca ai 400 euro te tine pe camera , sa vezi cum se duc bani tai si esti plecat , dar cine e la camasa si cravata vedeti cand dati smotru la autocare cu cravata la gat, sunt niste ordinari si asa mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • Members

ESCROCI cu acte in regula. Au multe procese civile (litigii de munca) in toata Romania si nu numai, ba mai mult, trei soferi au cazut la zdup din cauza soferilor mai vechi, care au facut ilegalitati pe la vama... . Deci cu alte cuvinte, pentru colegii care vor sa lucreze la Tabita Tour, evitati ofertele lor si mai ales sa fiti sofer 2... . Nu se dau nici putinii bani care se promit la angajare, te baga la program fortat cu N diagrame, iar contractul e minim pe economie. Mare grija si atentie, nu va lasati atrasi de infatisarea si vorbele frumoase a administratorilor companiei. Domnilor Sighiartau si domnitei Ani Tabita (director de transporturi) - sa va fie rusine, sunteti numai cu numele de CRESTINI PENTICOSTALI. Lasati-va de furat soferii si lasati-va de fraudat Statul Roman. Intr-o buna zi o sa vi se infunde si voua... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Buna , nu sunt total de accord cu unii colegi ce au zis cam de rau de Tabitatour,ptr ca am lucrat acolo si sincer am ramas cu o parere detul de buna asupra unor lucruri , si aici ma refer la masinile care sunt destul de bune, plata salariului la timp, curatenia in masini care se respecta,seriozitatea multor ghizi de masini, nu spun asta ca sa o laud dar in comparatie cu alte firme e ok, eu am plecat de la ei din cauza unor mici probleme in familie, dar recomand tuturor ce vor sa incerce la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Salutareee colegii.

Tin sa incep acest comentariu prin ai raspunde colegului "mariusss",daca bine imi amintesc acum cateva luni erai tare incantat de Atlassib,ca esti titular si nu mai stiu ce,dupa care sa ne vedem din nou aici,sustinand ca esti sofer la tabita tour.Eu pot sa spun ca nu este nici bine dar nici exagerat de rau daca esti serios.Nu se trag bani de motorina daca nu te pierzi si faci km in plus,nu esti chemat in birou la dl.Petrica Sighiartau daca esti pe ruta internationala,si aici ma refer la Spania,si ai autocarul curat,si bineinteles vreau sa subliniez un lucru foarte important NU sunt de-al lor,deoarece o sa vina multi cu comentarii dulci.Daca prezinti seriozitate si esti rezistent la stress cred ca este ok.Sunt in momentul de fata soferii care au poate chiar 7-8 ani vechime.Poate ne spune dl mariusss pe cativa dintre ei si intre noi fie vb,daca veneai de la atlassib de pe international la tabita tour sigur nu faceai tara ;)...Pentru alte detalii va astept pe privat,pentru lucruri care le pot sustine!Drumuri bune colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

In Bistrita sunt mai multe firme de transport Romania-Spania !!! Firma Tabita-tour este cea mai nasoala dintre toate. Soferii care lucreaza acolo de 7 sau 8 ani sunt legati de credite la banci si alte prostii de aceea nu pleaca. Am multe cunostinte care lucreaza acolo si nu sunt fericiti deloc. Chiar si eu am lucrat o luna de zile dar mi-am dat seama ce fel de oameni sunt acestia si am plecat. Se retin garantii din diurna pana ce se ajunge la suma de 3000 euro fara nici un act doveditor in acest sens, deci clar ca acei bani chiar daca nu s-a intamplat nimic pentru care ar fii nevoie sa se retina acei bani nu o sa ii mai vedeti in veci. Sa nu mai spun de programul de condus: conduci cu disc si la terminarea programului cobori din acel autocar si te urci intr-unul cu card si continui si tot asa foi de concediu si altele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.