Sari la conținut
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat     

1. Today
  2. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

cat considerati ca trebuie platit la prelate si dube?
  3. NSE - North Sea Express - sechestru pe 112 camioane

In perspectiva unui roman stirea are un impact suparator , gen uite a naibii ue nu ne vrea , asta ca suntem parte al fenomenului , dar cand a fost vorba ca ai nostrii sa aduca pakistenezi sa lucreze pe nimic , vai s-amar .... nu convine .... ca suntem parte afectata ... dar asa e romanu ‘ pana nu da cu (,) capul in pragul de sus nu il vede si pe cel de jos ..... UE iti da , dar nu iti baga si in sac .....
  4. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

Deci..., mai puțin decât tariful la taxi ! În condițiile în care cheltuielile lor, sunt mult mai mici.
  5. NSE - North Sea Express - sechestru pe 112 camioane

asta e firma belgiana...subsidiara lor este firma East Transport Leasing (ETL),slovaca cu soferi majoritar romani bineinteles...
  6. Ieri
  7. Buna, Firma Sigma-Trans care are sedii in Luxemburg si Athena cauta tractionisti cu experienta minima de 1 an. Rutele noastre se efectueaza intre Benelux-Germania-Italia si Grecia. Traseurile oferite sint platite cu 0,95 euro/km incarcat/descarcat. Daca va intereseaza oferta noastra ne puteti contacta la numarul : 00352 621354084 sau pe mail: [email protected]
  8. http://www.lesoir.be/125194/article/2017-11-20/112-camions-slovaques-saisis-lors-dune-action-contre-le-dumping-social-zeebruges#
  9. Ultima săptămână
  10. Caut de munca zona Bruxelles

N-ai un Interim prin preajma sa aplici la ei ? Cine sa-ti dea de munca in Brussel de aici ? sau vrei sa intri la un roman ?
  11. mersi mult pentru amabilitate chiar imi este de folos ce mi-ai trimis ramine doar sa controlez sonda temperatura si in functie de ce gasesc sa vad daca dispare mesajul din bord
  12. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

buna ziua, pentru prelata -> 0.30 eur / km plin sau gol + taxe de autostrada decontate pentru dube carosate -> 0.29 eur / km plin sai gol
  13. XPO Logistics Propunere colaborare

Buna ziua, Pentru Franta, avem badg-uri pentru fiecare sofer, si poate stationa in bazele noastre : - Calais, Longueil, Arras, Le havre, Ouistreham...etc.care au dusuri+mica bucatarie...; Pentru Anglia se descurca colaboratorii. Cu totii ne intelegem de la inceputul saptamanii, unii pentru repaus saptaminal de 45h vor sa mearga in Italia...ii inarcam penru ITalia, altii prefera sa ramana in Uk, altii in Fr... Va stau la dispozitie pentru orice alte informatii? Andrei
  14. XPO Logistics Propunere colaborare

parcare pe uk,trebuie platita,pentru franta trbuie platita(vorbim de repausul saptaminal de sfirsit de saptamina)cum procedati?
  15. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

Care este tariful/ km?
  16. Caut un loc de munca.

Mulţumesc şi drumuri bune la toţi colegi.
  17. Caut un loc de munca.

Am postat si eu anunt la fel.. bezna. Din pacate pentru ei m-am angajat in strainatate pe salariu nu pe diurna. Am fost la cateva interviuri in Romania, am vazut ce fel de "soferi" aveau... le-am zis ca sunt diferit si am plecat asa cum am venit. Aveau soferi alcoolici, aveau soferi de au cazut de pe peronul trenului franta -uk, aveau soferi de au intrat in padure cu tir-ul. Nu puteam din mandrie sa accept acelasi salariu ca aia. Unul din firma mi-a aratat pozele. A venit alt sofer plangea la poarta ca sa il angajeze din nou ca numai bea...etc. Deci cam ce a ramas in Romania astia sunt, o mare majoritate, se tin de volan beti pe ritmurile lui Sandu Ciorba sau "Ceorba" sa inteleaga si ei. Firmele se complac in asa ceva sincer numai inteleg cand vad pe unu ca se plange ca a fost pacalit de firma.nu stiu care sau invers. Bravo si "succesuri" :))))
  18. Caut un loc de munca.

Din păcate nu, dar în schimb ma sunat un coleg care a vrut să ma ajute, posibil nu m-am explicat cum trebuie în acel anunţ ceea ce înseamna mediu şi minim . Acesta este adevarul din păcate , munca care o prestam noi este recompensată prin acel salariu minim pe economie de 1450 ron brut.
  19. Zburlit rau de tot....

deci are inaintasi..nu gluma...si eu care credeam ca sunt doar citiva..pfff...cum accepta unii asa ceva nu voi putea intelege niciodata...acum inteleg de ce acest user e asa generos...el ii lasa sa stea la camion fara sa plateasca ''cazarea''...
  20. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

Buna, as dorii mai multe informatii despre o posibila colaborare, va multumesc.
  21. senzor presiune sistem racire

In magazinele on line apare asta pentru fh 12 , vas cu senzor de nivel , pe partea de jos . Senzor de temperatura si pozitionarea ( nr 8 )
  22. pe vas nu sint senzor dar ma gindesc ca avaria afisata pe displei bord sa fie despre temperatura nupresiune pt mine e prima data cind aud de senzor presiune apa caut sa dau de sonda temperatura si sa o verific pt ca nu imi arata nici temperatura este pe zero poate avaria este de temperatura dar este indicata ca presiune sa vedem
  23. senzor presiune sistem racire

Nu e senzor de nivel lichid de racire ?? Unu pe nivel minim in vasul de expansiune si nivel critic pe radiator .... cel putin la daf ....
  24. Zburlit rau de tot....

Nu o sa dau nume , dar e firma mare , avea (o tentativa ) un cuib de cuci si pe la noi , si iara ma acuza vreunu ca ma iau de ei gratuit , cica la fel cum tie ti se da compensarea cazarii in zilele cand esti in cursa si dormi in camion , firma asta cere celor care nu pot / nu vor sa mearga acasa , distanta , timpii aiurea etc etc si raman in camion pe timpul repausului saptamanal sau sarbatori / restrictii li se cer 30 euro pe zi si asta ca tot ei iti ,, gestioneaza ,, timpul si iti impun plecari in cursa care nu iti permit nici sa ajungi acasa , deci nu pleci acasa dar nici aici nu stai gratis , asta ca au soferi de la sute de km , ca in zona nu ii mai crede nici ...... dracu ‘ !!
  25. Zburlit rau de tot....

daaaa...de generozitatea aia a lui mia sarit si mie palaria...de...omu iti face o favoare...te lasa sa dormi in camion in weekend...nimic de un dus..o masa calda...dar ca de obicei..romanul prima data trebuie sa pacaleasca un alt roman..altfel nu se simte bine...
  26. Zburlit rau de tot....

Mamăăă, câtă generozitate din partea lui...poți să dormi în cabina camionului, fără să plătești chirie ! Plătești doar motorina consumată de încălzirea staționară...și curentul de la baterii...și apa din bidonul de pe șasiu. Baftă curată, asemenea loc de muncă. Cred că e coadă la angajare... Ăștia cred că trăiesc în altă galaxie, de nu văd ce se întâmplă în jurul lor.
  27. Caut un loc de munca.

S-au ingramadit sa te sune? :)))) sunt curios
  28. criza design soferi? Oare. ...

Asa e. Ar trebui sa.I parlim pe cat putem. Eu am lucrat si pe 10E/ora si pe 15E/ora net vorbesc. Inca n-am apucat sa discut cu un patron de cati bani vrea el sa-i fac treaba in ora aia, dar promit s-o fac, ca-l pot servi de cati bani doreste, sunt flexibil la capitolul asta si-I pot oferi variante. Ei au vrut in Europa.
  1. Încarcă mai multă activitate

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.