Sari la conținut
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat     

1. Today
  2. Multumesc, la fel! Drumuri bune
  3. este foarte bine ca ai revenit si ai specificat...corect de data asta..cit este salariul..si cit diurna,multumiri ps sfat personal...nu spune ca ai un salariu de 1800-2000 euro cind el este altul...poti spune ca ai o suma cumulata de diurna-salariu ajungind pina la''n'',succes
  4. Imi cer scuze ca nu m. am exprimat corect. Eu m. am referit ca iau 1800 in mana. Pe contract nomina(salariul este de 800 si cv), iar diferenta pana la 1800 este diurna
  5. Şofer profesionist, caut de lucru

te rog sa imi spui daca vrei sa inchid subiectul..cum doresti tu...deschis sau inchis,bafta
  6. Ieri
  7. Şofer profesionist, caut de lucru

Mulțumesc @rico005, dar nu mă interesează contract pe Germania. În plus... 2500€/lună (am și ADR), minus 150€/lună cazarea sunt deja 2350€. Din care iar minus 50€ motorina ca să te duci/vii de la muncă, sunt deja 2300€. Nu mai socotim uzura mașinii. Nu mai socotim timpul pierdut pe naveta zilnică. Anunțul nu mai este valabil. Sunt cu contract pe România, 2300€/lună fix (diurna plătită la fiecare 2 săptămâni), BDF-uri, muncă de noapte (la DPD, doar schimbări, fără încărcări și descărcări), în fiecare weekend la garaj/casă (deși eu am ales o variantă alternativă, din motive personale), transport decontat (când plec acasă cardul DKW îl iau cu mine), lucrez pe același camion tot timpul, 5 zile/săptămână (luni ora 19:00 - sâmbătă ora 6:00), curse fixe.
  8. nu ai citit ce am spus eu...nu am zis nimic de reclama...ci de '''bonusarea la km''...orice comentariu care atinge acest detaliu va fi eliminat...in rest..poate sa spuna ce doreste fiecare despre firma
  9. MAN Erori

Da mersi sper sa ajung Mai am o eroare care persista insuficiente presiune alimentare manu e cutie automata
  10. PilotOn - intrebari frecvente si feedback

Am cumparat a11d.Dezamagit profund: 1) -ambele incarcatoare s -au defectat in 2 saptamini de utilizare.Am desfacut unul de curiozitate si se vede treaba ca sunt concepute prost si din material foarte ieftin.Plasticul ce desparte + de - este foarte subtire si casant, iar la introducerea repetata in priza minusul impinge in acel perete despartitor si ajunge la plus. 2) -ventuza lipeste bine la camion dar la turism trebuie sa astept pana se incalzeste parbriz(vorbesc iarna nu stiu vara) 3) - sistemul de prindere este slab,prea fragil pentru a sustine greutatea destul de mare a aparatului. 4) - navigatia igo iese cu crash fara explicatie,dispare efectiv. In 2 saptamini a iesit de vreo 4 ori Parerea mea este ca produsul nu a fost serios conceput in totalitate,ma refer ca un intreg,caci ca aparat functioneaza ok si isi face treaba.
  11. Ultima săptămână
  12. eu am intrebat pentru ca vreau sa lucrez cu ei, si am nevoie de niste referinte... nu le fac reclama...
  13. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

Buna ziua, da. Puteti sa ne sunati la 0786 098 984 si discutam despre oferta.
  14. Bună ziua.Am un MAN tga 480 din 2005 cu motor D2876 LF12.Imi face presiune in vasul de expansiune. Motorul este reparat acum.Camasi ,pistoalele,segmentul etc.Chiulasele de la motor sunt schimbate(4sunt noi iar celelalte2 sunt verificate).Nu prezintă fisuri sau alte defecte.Chiulasele de la compresor de asemenea sunt noi cumpărate de la MAN.Pompa de apa este nouă,la fel si termostatele.Am pus butonul cu supapă din spatele bazinului nou.Lucreaza la 0.9 bari (asa scrie pe el).După ce se încălzește motorul si îl las la ralanti,Imi scoate apă pe a supapa de siguranță. Nu scoate multă. Am venit de la atelier cu masina cca 75km.Motorul nu se supraincalzeste.Cand mai aveam aprox 20 în până acasă mi-a arătat pe bord NIVEL LICHID RĂCIRE SCĂZUT. Mentionez ca si seziorul de nivel este nou.Baga căldură în cabină normal,dacă apa fiind sub presiune. Se poate sa mai fie si alta piesă pe care să o fi omis?Nu mai stiu ce sa ii mai fac!Eventual sa ii dau foc!Dacă se poate sa ma ajutati cu o idee .Ba mulțumesc.Drumuri bune.
  15. Salut, sunt Stefan,am o intrebare,daca am condus 9.30 intr un interval de 13h sau 15h pot face 10h pauza?  M am oprit la 18 si vreau sa incep programul la 4

1. cico_3504

cico_3504

daca nu ai mai mult de 2 ori in saptamina respectiva un program zilnic redus de somn e ok...maximul intre 2 perioade de repaus saptaminal este sa reduci la minim 9 ore somn de 3 ori..nu conteaza daca in ziua respectiva conduci 9 sau 10 ore...tine de repausul zilnic...bafta

16. Cautam prelate sau dube de 3,5 tone

Buna Ziua, Mai aveti nevoie de prelate de 3,5 tone?
  17. MAN Erori

Cu placere!Daca aveti drum prin Bv,va pot ajuta cu un test !O seara faina! Dar ati parametrizat modulul ebs?
  18. plata la km..sau bonusarea...e ilegala..daca apare ceva pe aceasta tema blochez subiectul..acest forum nu accepta asa ceva
  19. da..corect,..eu am lamurit lucrurile mai direct...
  20. Şofer profesionist, caut de lucru

Deși te știu ca un om care nu face compromisuri firma la care lucrez ofera: - ansamblu nou euro6 format din camion Scania nou ( 0 km) si remorca cu axa viratoare, containere BDF mega; - contract pe perioada nedeterminata pe Germania; - pentru munca de noapte (9-10 ore program lucru) salariu 2500€( 2400€ fara ADR) la clasa de impozitare 1, pentru munca de zi 2300€ ( 12 ore program de lucru cu pauza de pranz de 4 ore), 5 zile pe saptamana; - sistemul de lucru este pe toata perioada anului cu concediu in perioada 1.08-25.08 si 20.12-03.01 platit integral; - nu se doarme in camion, cazare asigurata de firma contra sumei de 150€/luna, singur in camera. - necesita masina personala, 11km de la spatiul de cazare pana la parcarea camionului; Succes.
  21. Salut sunt si eu sofer incepator .poate poti sa ma ajuti cu un sfat despre firme care accepta incepatori

22. Salut sunt si eu sofer incepator .poate poti sa ma ajuti cu un sfat despre firme care accepta incepatori

23. Va salut ma numesc adi sunt din constanta si ,sunt la inceput de drum detin permis cat B din 2013-CE din 2017 .card tahograf si atestat marfa .poate este cineva cu un sfat despre o firma serioasa care accepta incepatori .peste tot unde am sunat se cere experienta .dar unele accepta si incepatori dar pe putini bani gen 1000e. Cu toate as pleca si pe bani astia dar ma gandesc ca este aiurea sa pleci asa nustiu ce sa zic,poate se ofera cineva dornic de a ma invata sa ma ia cu el la echipaj .am 24 de ani sunt o fire calma si ma adaptez repede .email [email protected] .tel 0760771059.cu respect si drumuri bune colegi
  24. Am incercat sa fiu...subtil!
  25. si eu caut niste referinte despre aceasta firma... nimeni nimic ?
  26. ceva referinte despre firma Euro Trucking din Burgas Bulgaria ? au reprezentant/birou in Sibiu a lucrat sau lucreaza cu ei cineva ? au o oferta in care iti platesc tot si iti dau o suma fixa lunara intr-o limita de km, si apoi niste bonusuri daca se depasesc intervale de km facuti
  27. MAN Erori

Da Da multumesc mult
  28. Firma Pape

Salariu aproximativ 2200€ majoritatea curselor sunt de noapte. Daunele la camion la platesti in proportie de 80%.
  1. Încarcă mai multă activitate

Important Information

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.