Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

PilotOn - intrebari frecvente si feedback


Cristi GPS

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 238
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • Members

Buna tuturor. Revin si eu cu unele impresii despre aparatul achizitionat in luna decembrie 2012. In privinta softului sunt multumit,hartile sunt bune, semnalul este acceptabil desi uneori si sub un pot pierde semnalul... Acuma vin partea proasta: calitatea materialelor din care este facuta carcasa aparatului lasa foarte mult de dorit, desi am avut grija de el in partea de sus pur si simpu sa desprins. Nu lam scapat pe jos niciodata nici nu am dat cu el de nimic pur si simplu din senin s-a desfacut. Bateria tine extrem de putin si nu pot sa imi dau seama de ce, iar incepand de azi am vazut ca si suportul face figuri si anume ca nu il mai fixeaza bine aparatul. Sper ca pe viitor daca o sa mai achizitionez un astfel de aparat sa se remedieze cel putin problema cu carcasa care din punctul meu de vedere este sub orice critica. Va doresc drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

@Boby88,

doresc sa va intreb cateva lucruri:

- ati achizitionat modelul de aparat de 5" cu rama metalica? Sau un alt model?

- in ceea ce priveste suportul la ce anume va referiti?

In ceea ce priveste acumulatorul....la un regim de utilizare profesionala (zilnica) este normal ca dupa un an de zile sa nu mai tina acumulatorul.

Pretul unui acumulator nou este de doar 30 de lei si se schimba gratuit (ca si manopera) la noi in service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Cristi. Este modelul cu rama de plastic. Suportul nu mai tine asa bine dispozitivul in cleme...si-au facut un joc. Faptul ca nu tine incarcat nu ma deranjeaza asa mult pe cat ma deranjeaza ca, carcasa pur si simplu s-a desprins. Si chiar am avut grija de el. Doar eu am umblat cu el si atat. Daca cei de la PilotOn ar face o carcasa mai calitativa ar avea doar de castigat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

salutare colegi,nu va recomand aceste gps-uri marca ,,pilot,, zic asta din proprie exp. am intrat in posesia a unui aparat gps pilot de 5" de 8 g acum vreo 2 luni si abia acum il folosesc pe comunitate, nu prea sunt multumit 1-pe autostrada fara sa intru prin vreun tunel cade semnalul si nu odata de mai multe ori, 2- poi-urile sunt f mici abia de le vezi, 3- s-a blocat de 2 ori fara sa pot sa intru pe el si am astp. cam o zi ca sa isi revina , l-am sunat pe cristi de la cine l-am cumparat mi-a zis ca problema e de la aparat sa suntla garantie, in rest e bun programul igo primo te duce bine , nu vreau sa fac reclama proasta dar imi spun si eu parerea ca si eu am cerut-o pe acest sait pana sa-mi iau si nimic de la nimeni, una peste alta ,,program bun in aparat prost,, drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

Buna seara stimate Domn,

va multumesc frumos pentru postarea Dvs.

Doresc inca odata sa va lamuresc problemele expuse de catre Dvs:

Dupa cum v-am spus si la telefon, In ceea ce priveste semnalul picat sau faptul ca s-a blocat, v-am rugat sa il trimiteti in service pentru a verifica aparatul, nu v-am spus ca este vina aparatului!

In ceea ce priveste poi-urile mici - aveti zoom, le puteti face mai mari sau mai mici.

Dar de aici pana a generaliza brand-ul ca "aparat prost" este cale destul de lunga...nu credeti?

La peste 3000 de aparate PilotOn vandute numai de la inceputul anului este imposibil sa nu existe unul sau doua care sa prezinte un mic glich..... va cumparati un Mercedes si vi se strica cheia...asta inseamna ca masinile Mercedes sunt proaste?

Va multumesc inca odata pentru postarea Dvs. si va asteptam in continuare in service pentru a vedea despre ce este vorba!

Dupa cum stiu toti membrii forumului, nu exista problema sa nu o rezolvam in mod onorabil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare,

am tot facut cautari despre pilot si intr-un final am decis sa il achizitionez. Mi-am luat sirf de 7 inch. M-a incantat mult procesorul . Sunt mai mult decat multumit, nu am vazut o alta navigatie care sa incarce traseu de 11 mii de km in maxim 15 secunde, recalculare instant, TMC functioneaza bine, poi uri pentru camioane

Dnu Cristi este un profesionist, indicatii corecte si coerente, explicatii acolo unde exista intrebari.

Sngurul minus ar fi ca bateria tine maxim 1 ora, dar nu a deranjeaza f tare pentru ca oricum il tin alimentat permanent.

Recomand Primo pentru camion.

Un alt minus ar mai fi carcasa care nu mi se pare cea mai eleganta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Comerciant

Buna seara @florinhusdup,

doresc sa va pun cateva intrebari:

- aveti cumva in cabina emitator FM sau statie CB modificata?

- ce receiver TMC ati achizitionat?

- ati bifat in setarile softului functia de TMC?

- ati dat o scanare, vede posturile care emit RDS?

Daca nu reusiti sa il setati, am rugamintea sa ne contactati.

Va multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.