Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sfat atestat marfa!


marian69

Postări Recomandate

  • Members

Va salut cu respect. Am o problema anainte de a pleca sofer pe TIR! Am atestatul care sa expira in inuarie 2015 cu o alta serie de permis. Mentionez ca intre timp am schimbat permisul pentru categoria A.Ce consecinte poate avea aceasta neregula.La controalele de pe traseu se cere si cardul de pregatire profesionala? Multumesc anticipat pentru rapuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in mod normal (legal),daca schimbi permisul esti obligat sa schimbi si atestatele,card,ADR etc,pentru ca daca ai observat pe acestea la punctul 5 a ,daca nu ma insel,se afla si numarul permisului si tu din momentul in care ti-ai schimbat permisul automat ca ai seria veche pe atestate.

singura problema este ca daca te opreste ARR o sa primesti o amenda.

pe traseu unii pot cere,iar altii nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

seriile trebuie sa corespunda altfel poti fi amendat,ar fi trebuit ca la preschimbarea permisului sa le ceri celor de la politie sa iti elibereze noul permis cu aceiasi seria pe care ai avut-o pe cel vechi...nu ai facut-o ..asta este,am spus doar cum se poate proceda deoarece pot citi si alti colegi si sa stie cum se poate face,in situatia ta trebuie sa schimbi toate actele,eu personal as schimba si atestatul...asa facind comunitatea ai sta linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.