Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

O intrebare


Darius21

Postări Recomandate

  • Members

Salutari colegi.am nevoie de o lamurile.problema e urmatoaarea.Eu in cateva zile vreau sa plec din germania pana in londra cu masina.Masina este a unchiului meu si e inscrisa in RO.ce vreau eu sa va intreb este daca o sa fie o problema la Calais sau cand debarchez in londra.precizez ca in masina o sa merg numai eu.unchiul ramane in germania.o sa am probleme cu politia daca nu sunt eu trecut in acte???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

daca proprietarul este o alta persoana[unchiul tau in acest caz] trebuie sa ai o declaratie notariala prin care proprietarul specifica ca isi da acordul ca tu sa te folosesti de masina intr-o anumita perioada,ai grija in londra daca intri in zona centrala.Apare tot timpul un C rosu cu indicatoarele aferente,daca intri trebuie sa platesti o taxa [8 lire...parca],evita totusi,acolo sunt la greu camere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu n-am avut niciodata probleme de genul acesta, indiferent pe ce nume a fost autoturismul, nici cand m-a oprit politia prin Austria, nici la vama in Elvetia si nici la vama la Nadlac sau Bors.

Intrebare: In ce limba sa fie declaratia notariala?

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

este posibil sa nu ai nici o problema...dar...si aici intervine necunoscutul...este posibil sa se intimple ceva..nu stiu...o verificare de rutina...o trecere mai aiurea..etc,diferite...si atunci esti oprit de politie pentru verificare...si dintr-o data apare ca tu nu esti proprietarul masinii...atunci..??concluzia..legal ai la tine o declaratie de la notar,in limba tarii respective,unde e inmatriculata masina..si atunci stai linistit..nu prin sectii de politie sa astepti verificari...tu decizi...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

cu pixul negru in primul rind,nu folosi albastru[asa vor ei]...dupa care stiind engleza ai toate informatiile pe formular,explicatiile sunt date ca sa poti completa usor,vezi anexa care se detaseaza inainte de a trimite forumularul.....daca nu stii engleza..cauta pe unul care stie si roaga-l sa te ajute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.