Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Tur-Retur...ce inseamna?


Postări Recomandate

  • Members

Am inteles, deci practic e ceva de genul fa bagajul-desfa bagajul. Sa inteleg ca e mai bine decat sa stai pe comunitate? Intreb deoarece am toate actele si am vorbit si la filip si la hartl doar ca au sistem diferit de lucru una lucreaza tur-retur alta lucreaza pe comunitate. Eu ca incepator nu stiu ce sa aleg e cea mai mare dilema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

tu ca incepator trebuie sa fii platit corect...asta e prima cerinta..vezi care e mai bine si corecta din cele 2...de exemplu poti pleca tur cu o cursa....apoi nu ai incarcare si stai dupa retur...o zi...doua...o saptamina...si asta pe banii tai probabil....esential inainte de a pleca sa intrebi totul ca sa nu ai surprize...oricum cele 2 firme sunt dezamagitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu stiu cico sunt constient doar ca eu ca incepatorr ma multumesc deocamdata cu atat pana imi gasesc ceva mai bun. Eu stiu ca unii poate or sa zica ca din cauza soferilor ca mine se duc salariile in jos dar trebuie sa inep de undeva iar astea doua firme iau incepatori asta stiu sigur pentru ca am vorbit si cu unii si cu altii. Dar cred ca am sa aleg hartl intr-un final. Multumesc tuturor pentru raspunsuri si mai astept pareri. Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...
  • Members

Da, este ok. Dar pentru ''patron'' nu pentru tine. Din cauza astora ca tine care accepta toate mizeriile merge treaba cum merge.      Eu am 2ani de cind nu mai lucrez pentru ca nu accept sa cobor sub un anumit standard. La firma din Romania nu mai lucrez in veci.

Pentru initiator, la tur-retur iei mult mai putini bani decit pe comunitate si stai acasa doar 2-3zile, in care nu apuci sa faci nimic ca esti rupt de oboseala si faci si desfaci bagajul. Pe comunitate stai 6-9saptamani departe de familie, dar ai conditii mai bune de munca si apoi nu te deranjeaza nimeni 2-3saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
La 08.04.2021 la 12:22, AlexZet a spus:

Salut o întrebare m-am angajat la o firma de transport tur retur și sunt platit cu 5 euro la 100 de km . Și minimi pe economie în România . Este ok ? 

Citește Codul Muncii și respectă meseria! Nu este deloc OK ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators
La 08.04.2021 la 10:22, AlexZet a spus:

Salut o întrebare m-am angajat la o firma de transport tur retur și sunt platit cu 5 euro la 100 de km . Și minimi pe economie în România . Este ok ? 

E o mare prostie sa lucrezi cu plata la km,ilegal si conform codului muncii.Sigur ai venit din alta meserie deoarece ai auzit ca se fac bani multi cu soferia.Din pacate bani fac cei care isi respecta meseria,ceilalti nu prea,ce iau pe mere dau pe pere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.