Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cum imi recuperez permisul ?


Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii,am si eu o mare problema ,si astept un raspuns de la voi.In anul 2008 am luat un radar cu 180km bineinteles ca am facut contestatie de care nu ma mai interesat si m-am lasat pe o ureche dupa o luna de la intamplare am fost la politia rutiera si figuram cu permisul suspendat 90 zile ??ok dupa perioada de suspendare am circulat normal pana vineri cand surpriza, ma cheama la pol rutiera unde iarasi imi suspenda permisul 120 zile deoarece in urma contestatiei pe care eu am facut-o sa emis hot judecatoreasca definitiva si irevocabila.Ce mai pot face eu acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai normal daca tu ai facut contestatie nu trebuia sa ai suspendarea de 90 de zile dar daca nu te-ai dus in 15 zile cu actul acela care ti la dat de la judecatorie la politie  de aia ai avut suspendarea de 90 de zile si acum in urma hotararii judecatoresti ai 120 nu prea ai ce face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii;am si eu o mare problema ?si astept un raspuns de la voi;an anul2008 am luat un radar cu 180km bineinteles ca am facut contestatie de care nu ma mai interesat si mam lasat pe o ureche dupa o luna de la antamplare am fost la pol rutiera si figuram cu permisul suspendat 90 zile ??ok dupa perioada de suspendare am circulat normal pana vineri cand surpiza ma cheama la pol rutiera unde iarasi ami suspenda permisul120zile deoarece an urma contestatiei pe care eu am facuto sa emis hot judecatoreasca definitiva si irevocabila;ce mai pot face eu acum?

Prima data cand te-ai dus la politie si ti-au suspendat carnetul pe 90 de zile l-ai lasat acolo la ei, nu? si ti-au dat ceva la mana cum ca e permisul la ei suspendat...ma gandesc. Ei, cu acea hartie acum te duci si ar trebui sa iti anuleze cele 90 de zile din suspendarea asta de 120 de zile....cel putin asa ar fi logic, pentru ca nu te poate sanctiona de 2 ori pentru aceiasi fapta( suspendare-amenda da, dar nu  suspendare-suspendare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.