Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firma birds logistic UK


Postări Recomandate

  • Members

Salutari.Luni incep lucrul la firma Birds logistic din UK as dori sa stiu niste detalii despre ei,ce fel de transport fac mai exact??cate 2-3 paleti din diferite parti ? O firma de recrutare din Uk m-au trimis la birds logistics.

P.S o alta intrebare pentru cei cu experienta multa pe UK.Cum sunt drumurile in UK???chiar poti intra aproape peste tot cu camionul???programul igo primo este bun pentru UK??Am facut international pe continent si sunt in UK de vreo 2 luni,am mers pe uk cu camionul de 12T doar de vreo 3 ori si din cate am vazut eu sunt cam putine restrictii pentru camioane....ms de ajutor

Drumuri bune la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members
Salutare colegu. Te rog daca poti sa revii cu amanunte de la noul loc de munca, gen... plata, mod de lucru... etc. M-a intereseaza si pe mine sa gasesc de munca in UK. Ms frumos.

Salut.nu am mai fost la firma respectiva deoarece trebuia sa merg cu o angetie de plasare a fortei de munca.Agentia a spus ca ma plateste 10 lire pe ora(ei mi-au zis ca ma plateste cate ore de lucru am adica orele de condus plus orele care le stau pe ciocanele) plus 20 de lire pe zi diurna ca stau si dorm in camion.Cursele din cate am inteles nu sunt mai lungi de 300-350 de km pe zi plus cat mai stai la descarcat....cred ca se aduna in medie undeva la 5-6 ore pe zi de lucru ceea ce am ajuns la concluzia ca nu se merita sa merg....80 de lire pe zi e putin si sa stau si plecat de acasa.

Sfatul meu este sa nu crezi ce spune toata lumea despre anglia.....eu sunt aici din sept si inca nu mi-am gasit ceva de munca stabil doar cu angetie(permisul il am schimbat pe anglia)azi ma trimite intr-un loc,maine in altul ,vreo 2 zile nu lucrez nimic....pe scurt o minciuna totala...parerea mea despre anglia e ca nu se merita...si prea multi ¨purici¨ nu o sa mai fac nici eu pe aici...REPET:E STRICT PAREREA MEA

P.S ca sa nu mai punem la socoteala chiria foarte scumpa si drumurile foarte foarte inguste.Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Darius,sigur esti pe linga problema...pe uk se munceste 90% cu agentii..cam 10 % se lucreaza pe staff[adica angajat direct la companie]..pe urma agentia te plateste la ora[dupa cum ai mentionat si tu] dar plata la ora se face de la inceputul shiftului pina la terminarea lui..si include ore conduse,ciocanele,incarcari,descarcari...totul Asa ca nu merge sa spui..'' din cite am inteles''.Nu lucram pe credinta ci pe certitudini...daca spui ca esti din septembrie pe uk si nu ai reusit sa gasesti o agentie buna e o alta problema...acum intre octombrie si decembrie se cauta soferi la greu..in ianuarie,februarie..da..atunci e o alta problema.Drumuri inguste gasesti cam la 20% din activitatea ta,restul e pe motorway..reguli multe fata de comunitate,pff...ma abtin sa continui..dar asta ar fi esentialul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.