Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ca nou venit vreau sa-i salut pe toti colegii din familia soferii.ro


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Buna ziua colegilor din tara si de afara. Numele meu este Marcel, sunt din BT, lucrez ca sofer profesionist din 1985 si sper sa fiu acceptat de voi in aceasta familie frumoasa. Nu in ultimul rand vreau sa-i salut pe fondatorii,admin si moderatorii forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

.........Observ ca ai ani de sofat la profesionisti cat am eu de viatza  ;D;D;D.

off topic: am un elev care si-a luat permisul de conducere prima data, in Quebec, in 1979. Il am elev ca plecind in Romania acum citiva ani, permisul nu a mai fost platit in aceasta perioada, i-a fost anulat, asa ca o ia de la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

Salutare la toti colegii.

Alex este numele meu,sunt din Bucuresti,permis din 1998,actual lucrez pe "septica"Iveco !

Bine ai venit printre noi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aici e treaba si banii patronului,dar contrar ideii ca Iveco e Raba coafata,in 8 ani si putin peste 400.000 km de cand lucrez pe ea de doua ori ma lasat in drum,la 120.000 garnitura de chiuloasa si vara trecuta ambreiajul(am facut cursa Piatra Nt,Succeava ,Buc fara ambreiaj)am venit numai noaptea!!

Lucrez numai eu pe ea,ordinul"de sus" este sa tinem de masini fapt pt care nu se alearga,nu se schimba soferii,caram numai pt noi si fac numai Moldova si catedata Brasov!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Buna ziua la toţi colegii.Mă numesc Cristian şi sunt din BT.Abia mi-am luat atestatele şi sper să-mi găsesc ceva de lucru pentru un ban în plus.Să nu râdeţi dar sunt în concediu post-natal(e mai convenabil din punct de vedere financiar).

    Sper să găsesc aici sfaturile de care am nevoie. Am permis B din 1992 şi CE;DE din 2005,am lucrat ocazional când pe camion când pe autocar sau microbus, dar de bază este B-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salut la toti!

Ma numesc Attila, Covasna, din paca nu sunt sofer de camion,  (cu toate ca in copilarie numai despre asta visam), dar imi plac la nebunie camioanele, cand eram student, mai cam tot timpul veneam acasa de la Cluj cu stopul, si ghici, cu ce??

Sunt informatician, agricultor ;D  si cooperez momentan cu un birou de plasare a fortei de munca din Ungaria. La partea tehnica nu prea va pot ajuta, dar daca aveti ceva probleme cu pc-ul sau cu alte chestii legate de calculatoare, nu neaparat PC, puteti sa va adresati si mie, nu garantez ca pot sa ajut dat imi voi da silinta!

Tot respectul meu pt. soferii de camion din RO si nu numai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.